Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 108

Wątek: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

  1. #11

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Cytat Zamieszczone przez DarekB Zobacz posta
    Najsłabszym ogniwem może okazać się monitor ;-)
    Napewno Eizo nie kupię bo nie mam takich(aż)potrzeb, w wielu nowoczenych drukarniach rzadko się spotyka np. monitory Eizo
    Ten monitor co mam narazie spisuje się dobrze a chodzi tylko o skalibrowanie jego i laptopa od czasu do czasu.

  2. #12
    Bywalec Awatar DarekB
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Działdowo
    Wiek
    55
    Posty
    182

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Twoje oczy myślą co innego ;-)
    Nie tylko EIZO robi fajne monitory.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Cytat Zamieszczone przez DarekB Zobacz posta
    Twoje oczy myślą co innego ;-)
    Nie tylko EIZO robi fajne monitory.
    Tz.co z moimi oczami ?
    A wracając do tematu, to jak jest z tym kalibratrem, zapisuje profil czy nie i chyba nie robi z z zielonego czerwonego.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    iza73 masz "okrutny" sposób wyrażania swego zdania, jakiś taki napastliwy.

    Nie wiem czy wynika to z nastawienia, czy z czegoś innego. To tak bez urazy.

    Zanim będziesz kupować mniej lub bardziej przydatne gadżety, to spróbuj darmowych i "amatorskich" narzędzi wobec swego monitora..

    Masz w windowsie możliwość "ustawiania" profilu, albo wykorzystaj tą metodę i zobacz skutki:

    Ściągnij obrazek png:

    http://www.obiektywni.pl/czytelnia/obrazki/472.png

    i soft http://www.majorgeeks.com/files/deta...mma_panel.html

    Następnie zobacz co wyjdzie z tego:

    Amatorska kalibracja monitora

    http://gadzetomania.pl/30767,kalibra...tawienie-gamma

    Jak się nie pogorszy, to może się poprawi, a jak nie "...to trzeba będzie zawołać fachowca"
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 14-11-2015 o 17:37

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Nie posiadam profesjonalnego monitora, jednak po zakupie color muki x-rite'a zdjecia w koncu wygladaja jak powinny po wydrukowaniu.

    Wczesniej problemem byla za ciemna (w wiekszosci przypadkow odbitka, oraz dziwne kolory skory).

    Jak masz kase i chcesz poprawic wydruki kup kalibrator - nie bedziez biegac do labu po kilka razy i trzymac kciuki za to, ze tym razem moze byc dobrze.

    Probowalem kalibrowac monitor w windowsie "na oko", o kant (_._) mozna to bylo rozbic.
    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 14-11-2015 o 20:15

  6. #16

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Ten program miałam zainstalowanyw laptopie i tak szybkojak go zainstalowałam to go wywaliłam.

    A kolega @zdebik jaki ma kalibrator ?

    Ja myslę o tym X-Rite ColorMunki Smile no chyba, że zaszaleję to X-Rite ColorMunki Display.
    Z tego co widzę to ten pierwszy nie ma chyba zapisu ustawionego profilu tak widziałamna filmikach na you tube.

    Ja na szczęście ma w fotolabie dobrego laboranta i wie o co mi chodzi i jak trzeba to poprawi
    Jak wiadomo, można mieć Eizo skalibrowany kalibratorem za 10.000zł a w fotolabie wszystko zależy od chemi, papieru i laboranta

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Cytat Zamieszczone przez iza73 Zobacz posta
    A kolega @zdebik jaki ma kalibrator ?
    Mialem colormuki display ale byla okazja i zmienilem na i1 display pro.

  8. #18

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Mialem colormuki display
    A jak ci się sprawował ?
    Z ciekawości, ile kosztuje w GB jeśli można wiedzieć

  9. #19
    Bywalec Awatar Element7th
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Poznań
    Posty
    230

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Cytat Zamieszczone przez iza73 Zobacz posta
    Ja myslę o tym X-Rite ColorMunki Smile no chyba, że zaszaleję to X-Rite ColorMunki Display.
    Z tego co widzę to ten pierwszy nie ma chyba zapisu ustawionego profilu tak widziałamna filmikach na you tube.
    W sumie nie powinienem odpowiadać, bo Twój ton dyskusji skutecznie zniechęca do jakiejkolwiek pomocy, ale może ktoś inny tu trafi i poczyta.

    Jak już się uparłaś na tego Smile'a to tak, ma możliwość zapisu profilu. Jaki by był sens takiego urządzenia gdyby nie miał takiej funkcji?
    W oryginalnym sofcie po prostu ustawia nowy skalibrowany profil jako domyślny w systemie. Gdzie są profile na dysku to już sobie poszukaj.

    Zamiast oryginalnego softu można użyć dispcalGUI + Argyllcms (Smile jest na liście kompatybilnych urządzeń). Ten soft ma zdecydowanie więcej możliwości niż ten dołączony do tego kalibratora.

    a w fotolabie wszystko zależy od chemi, papieru i laboranta
    i od profilu drukarki udostępnionego przez fotolab.
    Ostatnio edytowane przez Element7th ; 14-11-2015 o 22:23

  10. #20

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Cytat Zamieszczone przez Element7th Zobacz posta
    W sumie nie powinienem odpowiadać, bo Twój ton dyskusji skutecznie zniechęca do jakiejkolwiek pomocy, ale może ktoś inny tu trafi i poczyta.
    Nie rozumiem cię, poprostu chce konkretnych odpowiedzi a nie akademickich dyskusji. Chciałam się dowidziec coś od danym kalibratorze a tu czytam bym sobie zapłaciła bo szkoda kupować.
    Na podanej przez ciebie stronie też wypowiada się facet jaki to badziew ten kalibrator i podobne, klikam w stopkę i proszę - gość kalibruje monitory za jedyne ... 350zł sztuka! Wiec od razu mam odpowiednie zdanie o takim człowieku ... "nie kupuj ja ci skalibruje za jedyne 350"
    Jak kogoś uraziłam to przepraszam.

    Dot. tego zapisywania ustawień/profilu to takie cuda przeczytałam wiec się pytam:
    "nie chodziło mi o profesjonalny efekt. dlatego zdecydowałem się na najtańsze rozwiązanie.
    sama kalibracja jest ok, ale po przestartowaniu komuterów w win7 kalibracja traci się i trzeba ją robić od nowa! masakra! po przebrnięciu przez przeróżne fora i porady ze strony xrite (bo tak! jest to sprawa normalna dla tego urządzenia) nie udało mi się nic wskórać."
    Ostatnio edytowane przez iza73 ; 14-11-2015 o 23:13

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •