Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 108 z 108

Wątek: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

  1. #101
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Znalazłem w sterowniku karty opcję kwantyzacji. Jest ustawiona na zakres domyślny monitora. Jeszcze jest kwestia jednej z opcji ustawienia kolorów. Mianowicie mam wyłączone kodowanie YCbCr, a w opisie jest napisane że ta opcja jest zalecana w przypadku telewizorów cyfrowych.

  2. #102

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Wiem, że temat stary. Przeczytałem całość i tak nagle się skończyło. Dowiedziałem się jednak, że właściwie to nic nie wiedziałem o kolorach na monitorze, choc przed rozpoczęciem czytania wydawało mi się, że troche wiem.
    Zajrzałem do tego wątku ze względu na kalibrator. Posiadałem juz wczesniej i1 x-rite display pro i nim kalobrowałem wyświetlacz. Teraz zakpiłem kalibrator do drukarki i zastanawiam się czy nie pozbyć się tego i1 x-rite display. Porównałem tabelke która w tym watku gdzies była podana i wyglada że ten nowy zastapi mi poprzedni.
    Pozdrawiam
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  3. #103
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Wiem, że temat stary. Przeczytałem całość i tak nagle się skończyło. Dowiedziałem się jednak, że właściwie to nic nie wiedziałem o kolorach na monitorze, choc przed rozpoczęciem czytania wydawało mi się, że troche wiem.
    Zajrzałem do tego wątku ze względu na kalibrator. Posiadałem juz wczesniej i1 x-rite display pro i nim kalobrowałem wyświetlacz. Teraz zakpiłem kalibrator do drukarki i zastanawiam się czy nie pozbyć się tego i1 x-rite display. Porównałem tabelke która w tym watku gdzies była podana i wyglada że ten nowy zastapi mi poprzedni.
    Pozdrawiam
    Pewnie zastąpi, ale stary jest już rozkalibrowany więc pewnie nikt go nie kupi.

  4. #104

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Stary tutaj w sensie poprzedni. Kupiłem go nowego trzy lata temu i użyłem cztery razy. Resztę przeleżał w pudełku. Czy wiek ma wpływ na rozkalibrowanie?
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  5. #105
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Zapytaj Tom01 chłop ogarnia temat. Jak na moje oko 2-3 lata i trzeba nowy.

  6. #106

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    No to bardzo się cieszę, że kupiłem noweg tego i1 Studio a nie używany bo to brałem pod uwagę ale, że znalazłem niewiele drożej od używek całkowicie nowy to tego wziąłem.
    Trochę dziwi mnie to że leżakowanie na półce lub w szufladzie może mieć wpływ na urządzenie.
    Kupiłem to ustrojstwo dlatego, że nie umiałem poradzić sobie z kolorami na wydrukach. Miałem wcześniej i nadal mam Epsona XP-510 i wydawało mi się, że kolory są calkiem dobrze odwzorowywane. Jednak po zakupie Epsona XP-970 i porównaniu wydruków sa one bardzo różne i nie umiałem ich ogarnąć. Teraz czekam na jakiś wolny dzień i zobaczę co przyniesie profilowanie.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  7. #107
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Xrite color checker ma to samo, dwa lata i do wymiany.

  8. #108

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Dzisiaj miałem trochę więcej wolnego czasu i pobawiłem sie z profilami dla obu drukarek i róznych papierów. Robiłem później wydruki tego samego motywu na firmowym profilu i na tym stworzonym. Powiem tak, na jednej drukarce która ma oryginalen tusze Epsona ale w układzie ciss róznica jest widoczna ale nie jakaś bardzo duża ale za to w drugiej drukarce która jedzie jeszcze z wiecznymi kartridżami i atramentami Inkmate jest ogromna różnica. Teraz obie drukarki mają jednakowe kolory.
    Jak patrzyłem wcześniej na wydruki z drukarki z tuszami Ink-mate to no powiedzmy, że nie były złe ale jakies taki troche za niebieskie czasem trochę za zielona czerń i myślałem że te tusze są aż takie podłe ale teraz musze powiedzieć, że nie są takie złe.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •