Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 108

Wątek: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

  1. #91
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Cytat Zamieszczone przez robson999 Zobacz posta
    wydaje mi się, że kartka na monitorze jest minimalnie jaśniejsza
    Proszę pamiętać, że czułość naszych zmysłów nie jest liniowa a logarytmiczna. Jeśli coś wydaje się "trochę" to jest 2x.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  2. #92
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jeśli coś wydaje się "trochę" to jest 2x.
    O tym samym myślałem patrząc w ekran monitora
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  3. #93
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Odkopię trochę temat bo sam zastanawiam się nad kupnem kalibratora, ale po przeczytaniu tego wątku zastanawiam się czy warto. Monitor mam niskobudżetowy - IPS LED LG 24MP48HQ. Po obejrzeniu tej strony testowej http://monitory.mastiff.pl/temp/rzeznik.png wychodzi na to że mam to samo co kolega zdebik
    Czyli:
    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    To znaczy, że ma Pan zaburzoną liniowość. Charakterystyka przenoszenia przekracza wartość "gamma" 2,2. Jest to dość typowa cecha monitorów masowych. Obraz wygląda wówczas bardziej kontrastowo, atrakcyjnie, ale jednocześnie oryginalny materiał wygląda fałszywie.
    I teraz pytanie czy to można jakoś skalibrować dostępnymi kalibratorami czy nie. U mnie ta tęcza jest widoczna od dołu do połowy, ale jej kolory są mocno wyblakłe. Ogólnie to dałem d... bo nie rozejrzałem się w temacie przed zakupem monitora, myślałem że IPS załatwi sprawę. No i teraz trochę głupio to wygląda bo rozglądam się za kalibratorem droższym od monitora. Nie wiem czy jest to dobry ruch, może nie ma sensu się pchać w najdroższy tylko kupić ColorMunki Smila. Zawsze coś tam poprawi.

  4. #94
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Kalibracja cudów nie czyni. Tym bardziej kalibracja bezsensownym przyrządem. Do celów amatorskich rozsądne minimum to X-Rite I1 Display Pro i nie ma najmniejszego sensu zastanawiać się nad zabawkami, które jeszcze pogorszą sprawę. Ew jeśli zakup nie wchodzi w grę, można wypożyczyć.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  5. #95
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    @ocean - dobry monitor to koszt okolo 5000zl. Jesli zarabiasz i musisz taki miec kupuj. Jesli nie olej temat.

    Pamietaj, ze to zdjecie z paskami specjalnie jest spreparowane. Normalnie na zdjeciach tego nie zobaczysz.

  6. #96
    Początki nałogu Awatar asdf
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    279

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Nie tak ciężko ogarnąć ten test (pod względem klasy monitora), na LG IPS za 6 stówek bardzo słabo się jakieś kolorki przez środek przebijają (ustawienia na oko), troszkę gorzej z laptopem, ale i tak intensywność tych kolorów jest baaardzo niewielka.
    Do tego dochodzi jeszcze jedna obserwacja, test działa tylko w 1:1, po jakimkolwiek przeskalowaniu są kolorowe paski.
    Ostatnio edytowane przez asdf ; 22-11-2016 o 21:27
    T17-50/2.8, C85/1.8, pleśniaki.

  7. #97
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Kalibracja cudów nie czyni. Tym bardziej kalibracja bezsensownym przyrządem. Do celów amatorskich rozsądne minimum to X-Rite I1 Display Pro i nie ma najmniejszego sensu zastanawiać się nad zabawkami, które jeszcze pogorszą sprawę. Ew jeśli zakup nie wchodzi w grę, można wypożyczyć.
    Czy do celów amatorskich ColorMunkiPhoto to dobry wybór ? Oczywiście także do oprofilowania drukarki.

  8. #98
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Cytat Zamieszczone przez asdf Zobacz posta
    Nie tak ciężko ogarnąć ten test (pod względem klasy monitora), na LG IPS za 6 stówek bardzo słabo się jakieś kolorki przez środek przebijają (ustawienia na oko), troszkę gorzej z laptopem, ale i tak intensywność tych kolorów jest baaardzo niewielka.
    Do tego dochodzi jeszcze jedna obserwacja, test działa tylko w 1:1, po jakimkolwiek przeskalowaniu są kolorowe paski.
    Bawię się z ustawieniami i jakoś udało mi się ustawić monitor do zadowalających wyników. Wcześniej obrazu testowego nie powiększałem, dziś w 1:1 rzeczywiście kolorki były bardzo mało widoczne. Podbiłem gammę w HD Intel i obniżyłem kontrast i teraz ciężko się dopatrzyć tych kolorowych pasków, trzeba naprawdę wytężyć wzrok. Przy tych ustawieniach na tej karcie testowej Black level - Lagom LCD test brakuje mi tylko kwadratu nr.1, a na tej White saturation - Lagom LCD test zaliczone wszystkie szachownice. Natomiast tutaj Contrast - Lagom LCD test też prawie wszystko wyszło, tylko niebieskiej jedynki prawie nie widzę, widać ją dopiero z odległości jakichś 40cm. od monitora. Ogólnie wszystkie pola nr.1 wpadają w szarość i nie wiem czy tak ma być. Oprócz niebieskiego widzę je wyraźnie. Z zastosowanymi ustawieniami mam teraz troszkę mniejszy kontrast na oglądanych fotografiach. Po porównaniu starszych wydruków z labu (u Fotojokera) kolory są ok. jak na moje amatorskie oko. Zdjęcia mają tylko troszkę podbity kontrast.

    Nie wiem też czy to ma jakieś znaczenie ale mój panel sterowniczy Intela HD widzi monitor jako telewizor cyfrowy LG IPS FHD.
    Ostatnio edytowane przez ocean ; 23-11-2016 o 23:14

  9. #99
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Cytat Zamieszczone przez ocean Zobacz posta
    Podbiłem gammę w HD Intel i obniżyłem kontrast
    Poważny błąd.

    Cytat Zamieszczone przez ocean Zobacz posta
    mój panel sterowniczy Intela HD widzi monitor jako telewizor cyfrowy LG IPS FHD.
    A jak wygląda kwantyzacja? Prawdopodobnie w tym momencie jest urżnięta dynamika.

    PS1. Plansze lagom są bez sensu. NIE ma być widocznych wszystkich kwadratów w cieniach. Jeśli są, monitor ma nieprawidłową gammę.
    PS2. Monitor przenosi większy kontrast niż papier. Warto czasem to wyrównać.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 25-11-2016 o 01:46
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  10. #100
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Jeśli błąd to wrócę do ustawień początkowych. Jak wygląda kwantyzacja nie wiem, bo nie mam pojęcia co to jest i gdzie tego szukać.

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •