Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Canon 30D + 10-22mm - pytanie

  1. #1
    korek
    Guest

    Domyślnie Canon 30D + 10-22mm - pytanie

    Witam!

    Mam pytanie do szanownych koleżanek i kolegów odnośnie doboru sprzętu przed wyjazdem.
    Rozchodzi się mianowicie o to że w niedługim czasie przed wycieczką do Japonii planuję zakup aparatu Canon 30D. Moje rozterki polegają na tym iż nie wiem jaką opcje wybrać jeśli chodzi o obiektywy. Mam starego Canona 28-135 f/3.5-5.6 IS USM którego używałem z EOSem 5.

    Moje pytanie do Was jest następujące.
    Czy zostawić sobie tego 28-135 będąc świadomym przeliczenia ogniskowych x1.6 i dokupić do Canona 30D obiektyw Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM ?
    Czy lepiej będzie jak kupię zestaw (KIT) Canon 30D + Canon EF-s 17-85mm f/4-5,6 USM IS ?

    Jestem ciekaw Waszych opinii w tej sprawie.

    Z góry dziękuję za podpowiedź.

    Wesołych Świąt i mokrego dyngusa

    Pozdrawiam

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 971

    Domyślnie

    lepiej dokupic 10-22. masz wtedy zestaw dwoch niezlych optycznie (28-135) lub swietnych optycznie (10-22) szkiel pokrywajacych szerszy zakres (10~17mm docenisz szybko jak wejdziesz w ciekawe architektonicznie miejsca).

    a 17-85 to szklo o moze i wygodnym zakresie, ale optycznie porazajaco kiepskie za te pieniadze
    www albo tez flickr

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Wiek
    51
    Posty
    343

    Domyślnie

    Witam!
    Mam 28-135 i 30D. Moj egzmplarz to porazka z cyfra. Na analogu byl super. Wiec najpierw sprawdz jak sprawuje sie Twoj egzemplarz 28-135. 10-22 jest super i warto go miec jesli sie na FF nie przesiadasz.

    Pozdrowki
    Paweł
    EOS 5D | EOS 30+BP-300 | 17-40/4.0L | 24-105IS/4.0L | 50/1.8 | 85/1.8 | 90-300/4.5-5.6 | 420EX

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Robson01
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    58
    Posty
    1 574

    Domyślnie

    Byłem w podobnej sytuacji i po przesiadce na cyfrę pozbyłem się 28-135 IS. Niestety był znacznie gorszy niż z analogiem.
    Canon
    Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

  5. #5
    Coś już napisał Awatar P_i_t_t
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    98

    Domyślnie

    korek

    Canon 10-22 to naprawdę świetny obiektyw. Gdyby dodali do niego pancerną obudowę to z powodzeniem mógłby dostać i magiczną literkę L. 28-135 z cyfrą działa naprawdę kiepsko - nie polecał bym go.

  6. #6
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    Moj 28-135 ladnie dzialal z 10d i 20d naprawde i nie chce wysluchiwac ze sie nie znam itd!!!!! poprostu byl i juz widac kwestia egzemplarza

  7. #7
    korek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    lepiej dokupic 10-22. masz wtedy zestaw dwoch niezlych optycznie (28-135) lub swietnych optycznie (10-22) szkiel pokrywajacych szerszy zakres (10~17mm docenisz szybko jak wejdziesz w ciekawe architektonicznie miejsca).

    a 17-85 to szklo o moze i wygodnym zakresie, ale optycznie porazajaco kiepskie za te pieniadze
    Myśle że o ciekawe miejsca w Japonii nie bedzie trudno więc dziękuję za podpowiedzi i faktycznie wezmę tego 10-22. A z tym 28-135 to się okaze w "praniu" Na wszelki wypadek biore EOSa 5tke... kto wie może się przyda... Choć podobno w Tokyo czasem trudno o dobry film, więc zapewne zabiore ze sobą kilka dobrych klisz.

    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez korek
    Witam!

    Mam pytanie do szanownych koleżanek i kolegów odnośnie doboru sprzętu przed wyjazdem.
    Rozchodzi się mianowicie o to że w niedługim czasie przed wycieczką do Japonii planuję zakup aparatu Canon 30D.

    Pozdrawiam
    a nie jest to wożenie drewna do lasu?

  9. #9
    korek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darekp
    a nie jest to wożenie drewna do lasu?
    Niby tak... ale jeśli brać pod uwagę aspekt gwarancji to jednak wolałbym kupić aparat w europie bo z tego co wiem to gwarancjia z Japonii nie jest u nas honorowana - niestety.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez korek
    Niby tak... ale jeśli brać pod uwagę aspekt gwarancji to jednak wolałbym kupić aparat w europie bo z tego co wiem to gwarancjia z Japonii nie jest u nas honorowana - niestety.

    no tak, to jest argument

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •