Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Wątek: 5D Mark II czy 70D

Mieszany widok

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    Kraków
    Posty
    9

    Domyślnie 5D Mark II czy 70D

    Witam, obecnie jadę 10 rok na 350D, robię głównie portrety, studio i plenery, proszę o rade.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Coś jest nie tak z 350D ? Brakuje ci czegoś ?

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    Kraków
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    poprostu chcem nowszy model :-), tylko mam problem czy pchać się w 5d mark 2 bez gwarancji, suma jaką mogę wydać to 3700

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Cytat Zamieszczone przez loret Zobacz posta
    poprostu chcem nowszy model :-), tylko mam problem czy pchać się w 5d mark 2 bez gwarancji, suma jaką mogę wydać to 3700
    A masz coś oprócz 350D ? Jakiś obiektyw, chociaż jeden ?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Cytat Zamieszczone przez loret Zobacz posta
    Witam, obecnie jadę 10 rok na 350D, robię głównie portrety, studio i plenery, proszę o rade.
    Pozdrawiam.
    bierz 5d mark II
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  6. #6
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Mam 5D2 i jestem bardzo zadowolony. Tylko może zamiast leciwej FF kupić nowe APS-c?
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    Mam 5D2 i jestem bardzo zadowolony. Tylko może zamiast leciwej FF kupić nowe APS-c?
    powiedz to wszystkim uzytkownikom pierwszego 5D myśle że nawet nie będzie się nikt podejmował polemiki tylko miło się uśmiechnie
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  8. #8
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Cytat Zamieszczone przez GalaktycznyMuczaczo Zobacz posta
    powiedz to wszystkim uzytkownikom pierwszego 5D myśle że nawet nie będzie się nikt podejmował polemiki tylko miło się uśmiechnie
    Pewnie masz i rację
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  9. #9

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Cytat Zamieszczone przez GalaktycznyMuczaczo Zobacz posta
    powiedz to wszystkim uzytkownikom pierwszego 5D myśle że nawet nie będzie się nikt podejmował polemiki tylko miło się uśmiechnie
    a ja czytalem taka opinie. i w sumie to nie jedna

    Rozbawiają mnie do łez wypowiedzi ludków odradzających przesiadkę ze starszego xxD na 70-tkę. Już za same tryby filmowe warto wyłożyć za tą puszkę dwukrotność ceny używanego 60D. Jeśli ktoś nie filmuje, to i tak 70-tka poza obudową jest chyba pod KAŻDYM względem lepszym sprzętem od leciwego już 60D. To jakby porównywać 5DmkII z 5DmkIII, a i tak myślę, że różnica między 60, a 70D jest zdecydowanie bardziej wyraźna na korzyść 70-tki, o starszych xxD nie wspominając. Jako ciekawostkę podam, że pozbyłem się wysłużonego 5DmkII na rzecz nowej 70-tki i... nie żałuję :-) Obrazek bardzo podobny do mkII (oczywiście z korzystając z dobrej szklarni), a wszystkie pozostałe funkcje, a przede wszystkim szybkostrzelność oraz szybkość i celność AF miażdżą marka II :-) Piszę to z uśmiechem, bo już czuję zbierającą się pianę na ustach marzących o przesiadce z APSC na FF :-) albo uśmiechających się ironicznie posiadaczy 5DmkII. Wielu pomyśli "zamienił stryjek..." Nic bardziej mylnego. Nie żebym gardził FF :-) Mam 5DmkIII i odpowiednią szklarnię do reporterki, a 70D sprawdzi się doskonale jako sprzęt zapasowy, sprzęt do bardziej dynamicznych ujęć, do filmowania w mniej wygodnych pozycjach (uchylny dotykowy ekran). Myślałem również o 6D, ale 70D wychodzi sporo taniej, a zaoszczędzoną kaskę lepiej przeznaczyć na szkło. Podsumowując bardzo polecam Canona 70D. To świetny sprzęt za niewielką kasę. IMHO stosunek cena/jakość - doskonały. Wachającym się polecam wpisać w YT "ostry jak dwie brzytwy" - ładnie pokazana szybkość nowego AF w 70D.
    cos w tym musi byc. ale magia FF dziala

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Cytat Zamieszczone przez xtremesystems Zobacz posta
    a ja czytalem taka opinie. i w sumie to nie jedna

    cos w tym musi byc. ale magia FF dziala
    no i chwała, chwała każdemu ktory szanuje i uzywa swój sprzęt, swojego czasu przez moje ręce szła masa aparatów canon nikon pentax sony, sam skonczylem kupując 5dI i ten aparat dawał mi wszystko czego potrzebowałem do tego roku, gdybym mial dziś kupic 5d czy 70d wzialbym bez wachania 5d, ma swietne wysokie iso jak na swoj rok produkcji , ma bardzo ładny obrazek , 12 mp w zupelnosci wystarczy większosci przypadków . Pancerne body którego nigdy specjalnie nie oszczędzałem, zima, lato, sluby a aparat działał tak jak powinien 70d nigdy nie mialem, slyszalem pozytywne opinie i jezeli ktos chce i widzi wyższość tego aparatu nad 5d2 to bez problemu moze brac
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •