Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 52

Wątek: 5D Mark II czy 70D

  1. #31
    Początki nałogu Awatar Adam71
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    53
    Posty
    316

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Obecnie która migawka itd straciło znaczenie bo Canon nie wspiera już tego modelu. Najważniejsze żeby kupić model po akcji serwisowej czyli z podklejonym lustrem.
    Miałem 3 sztuki 5D i każdy był inny. Pierwszy z małym przebiegiem , ostry ale miał bad pixele na matrycy co było widoczne na zdjęciach. Drugi był z bardzo dużym przebiegiem ale nie mogłem z niego uzyskać obrazka jak z pierwszego. Kupiłem trzeci i ten był najgorszy bo miałem zawsze mydło. Czyli jest to wielka loteria i trzeba zakładać ze każdy będzie wymagał wizyty w serwisie a to kosztuje.

  2. #32

    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    Kraków
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    czyli loteria, nieciekawie widzę ten mój zakup piątki.

  3. #33
    Bywalec Awatar Element7th
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Poznań
    Posty
    230

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Nie sugeruj się tym co napisał @Adam71. Nie potrzebnie Cię straszy
    5D to na prawdę dobry aparat i ja nie znam nikogo, kto by miał mydło z powodu body a nie obiektywu.
    Zadbana sztuka na pewno posłuży Ci długo...

  4. #34
    Początki nałogu Awatar Adam71
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    53
    Posty
    316

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Cytat Zamieszczone przez Element7th Zobacz posta
    Nie sugeruj się tym co napisał @Adam71. Nie potrzebnie Cię straszy
    5D to na prawdę dobry aparat i ja nie znam nikogo, kto by miał mydło z powodu body a nie obiektywu.
    Zadbana sztuka na pewno posłuży Ci długo...
    Widocznie nie miałeś kilku sztuk albo żadnego. Jak zwykle najwięcej powiedzą Ci co słyszeli albo kogoś znają kto ma lub miał.
    Ja nie napisałem że 5D to zły aparat bo jest świetny tylko jest duże ryzyko zakupowe . Zwłaszcza te po ok 2500 zł to duże ryzyko.

  5. #35
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Cytat Zamieszczone przez Adam71 Zobacz posta
    Obecnie która migawka itd straciło znaczenie bo Canon nie wspiera już tego modelu. Najważniejsze żeby kupić model po akcji serwisowej czyli z podklejonym lustrem.
    Miałem 3 sztuki 5D i każdy był inny. Pierwszy z małym przebiegiem , ostry ale miał bad pixele na matrycy co było widoczne na zdjęciach. Drugi był z bardzo dużym przebiegiem ale nie mogłem z niego uzyskać obrazka jak z pierwszego. Kupiłem trzeci i ten był najgorszy bo miałem zawsze mydło. Czyli jest to wielka loteria i trzeba zakładać ze każdy będzie wymagał wizyty w serwisie a to kosztuje.
    ....skąd ty bierzesz te dziwne informację?
    Byłem miesiąc temu na czyszczeniu matrycy w serwisie Canona w Warszawie i specjalnie się pytałem (bo już różne informacje rozbieżne czytałem) o serwisowanie 5D Classica (lustro , migawka itp) i powiedzieli że nie ma żadnego ustalonego terminu i będą serwisować dopóki będą części w centrali.
    Też już miałem 3 sztuki 5D i każdy był bez zarzutu. Może trafiły ci się egzemplarze z porysowaną,brudną itp. matrycą bo niestety zdarzają się użytkownicy którzy sami nieumiejętnie ją czyszczą.
    Bad pixele na matrycy to w każdym aparacie zobaczysz a rekordzistą jest Canon 5D mark II (czyt.filmowanie) miałem kiedyś i na długiej ekspozycji na iso 1600 miałem kolorową drogę mleczną) - z tym że oprogramowanie aparatu lub program graficzny np LR z automatu najczęściej tzw. hotpixele "mapuje" a więc żeby je zobaczyć trzeba wiedzieć jak.
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 13-11-2015 o 11:31

  6. #36
    Bywalec Awatar Element7th
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Poznań
    Posty
    230

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Cytat Zamieszczone przez Adam71 Zobacz posta
    Widocznie nie miałeś kilku sztuk albo żadnego. Jak zwykle najwięcej powiedzą Ci co słyszeli albo kogoś znają kto ma lub miał.
    Miałem, nie narzekałem. Znajomi mają, nie narzekają... a wróć - argument o znajomych się wg. Ciebie nie liczy... sorry.
    Ryzyko zakupowe takie samo jak każdego innego aparatu.

  7. #37
    Dopiero zaczyna Awatar Silveraxe
    Dołączył
    Mar 2014
    Miasto
    Newcastle
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    ...tylko że na ebay nikt nie podaję jaki jest w 5D przebieg aparatu a to dosyć istotne bo Canon daję gwarancję na migawkę w 5D na 100 tyś a i jeszcze wymieniają lustro i to wszystko robi Nasz serwis za darmo nawet po gwarancji.
    Podejście Canona w tej kwestii jest wzorcowe.
    Nie lepiej wydać kilkadziesiąt złoty i się umówić z kimś np na sprawdzenie przebiegu w serwisie niż "umoczyć" kilka tyś złoty za granicą?
    Mozna zadac pytanie sprzedającemu. Jesli widze kilkaset opinii od innych kupujących w tym wszystkie pozytywne oprocz jednej neutralnej (bo opoznienie w dostawie bo akurat wypadla niedziela) to w oparciu na ocenach innych wypada sie utwierdzic w przekonaniu ze sprzedawca pisze prawde podając stan licznika. Nie ryzykowalby zachwiania opinii dla paru funtow. Polska jest tym innym światem.



    http://www.ebay.co.uk/itm/2818504018...%3AMEBIDX%3AIT
    Link z aukcji z mojego 5D
    1850 zł przebieg 4700 kłapnięc
    I to jest okazja.
    Chcesz przeplacić chcesz bulić polskimi stawkami prosze bardzo twoja sprawa.
    Jak sprzedawałęm swojego 40D 27tyś pstryków to wyslałem do Polski bo w UK dostałbym za to najwyzej polowe tego co w UK

    Zadawaj pytania sprzedajacemu i sprawdzaj nieskazitelne opinie innych kupujacych. Chyba ze chcesz sie pozbyc dodatkowych 900 zł to nie ma sprawy.
    Chyba ze to ja kupie aparat dla ciebie polece do Polski sprzedam za Polska cene sprawdzimy wczesniej i wroce z powrotem do UK a za owe 900 zl oplace bilety na samolot i spedze kilka dni sobie w PL.
    Ostatnio edytowane przez Silveraxe ; 13-11-2015 o 13:11
    Olympus OM10 2x Zuiko Miranda 300 mm + extender.
    C.7D, C.5D, C.100D C.SX130is. 18- 55mm IS/ 50mm 1.4/ 24-105mm/ 70- 300mm, 1200 mm Maksutov, 580EX i 580 EXII
    Godox DE300/ 400, Eizo CS230

  8. #38
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Cytat Zamieszczone przez Silveraxe Zobacz posta
    Mozna zadac pytanie sprzedającemu. Jesli widze kilkaset opinii od innych kupujących w tym wszystkie pozytywne oprocz jednej neutralnej (bo opoznienie w dostawie bo akurat wypadla niedziela) to w oparciu na ocenach innych wypada sie utwierdzic w przekonaniu ze sprzedawca pisze prawde podając stan licznika. Nie ryzykowalby zachwiania opinii dla paru funtow. Polska jest tym innym światem.



    Canon EOS 5D Mark I body only, less than 5000 actuations, boxed MINT- 8714574959115 | eBay
    Link z aukcji z mojego 5D
    1850 zł przebieg 4700 kłapnięc
    I to jest okazja.
    ... przebieg potwierdzony w serwisie czy odczytany z karty pamięci?
    bo przejrzałem wszystkie aukcje 5D Classic i jakoś nie widzę żeby aparaty miały potwierdzony przebiegi w serwisie.
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 13-11-2015 o 14:17

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    jest jeden na olx z przebiegiem chyba 3500klatek i koleś pisze że sprawdził programem piszę wiadomość żeby mi program podesłał albo screena z tym przebiegiem dał to odesłał mi program PHOTOME które czyta ze zdjęć
    Większość ludzi właśnie podaje sobie po ostatniej klatce z karty
    SONY

  10. #40
    Dopiero zaczyna Awatar Silveraxe
    Dołączył
    Mar 2014
    Miasto
    Newcastle
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Na Body nie ma ani jednej ryski plamki.
    Aparat nie stal nawet na statywie naklejka pod body jest nietykana przez stopki dociski itp a spust migawki odbija swietnie lampe mial zalozona tez z kilka razy zaledwie na sankach ledwie sa musniete brakiem pomalowania. Rowniez ponad osiem tysiecy nieposzlakowanych opinii userów zakukujacych uzywany sprzet foto nie moze sie mylic. Na body zadnych najmniejszych zarysowań bagnet nie porysowany, matryca czysciutka. Moge go sprzedac za 2600zł ja se wynajde inny. Kilka takich transakcji i bedzie mnie stać na mark 3
    Olympus OM10 2x Zuiko Miranda 300 mm + extender.
    C.7D, C.5D, C.100D C.SX130is. 18- 55mm IS/ 50mm 1.4/ 24-105mm/ 70- 300mm, 1200 mm Maksutov, 580EX i 580 EXII
    Godox DE300/ 400, Eizo CS230

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •