Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: przednie kółko 50D nie działa

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2015
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    24

    Domyślnie przednie kółko 50D nie działa

    Robię dziś zdjęcia i nagle padło mi kółko zmiany ustawień koło spustu migawki.
    Reakcji na kręcenie nim brak. Wiem, że tylko serwis.
    Ile to może kosztować? Aha, jadę zaraz do Bykowskiego w Warszawie. Swoją drogą jakieś 3-4 miesiące
    temu naprawił niedziałający mi spust migawki w tym aparacie. A tu padła część obok.
    Lekki niefart, aparat bezproblemowy od lat, a jak pada to po kolei.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 032

    Domyślnie Odp: przednie kółko 50D nie działa

    W tym wątku podawali ceny:
    http://www.canon-board.info/pierwsza...spuscie-84251/

    Jak się nie boisz to jest metoda na Izopropanol.
    1DX + 50L

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: przednie kółko 50D nie działa

    Kolko jest plastikowe, a oponka gumowa. Lapiesz nieobcinanymi pazurami za oponke, ciagniesz do gory a w szczeline, ktora sie pojawi wlewasz troche jakiegos plynu do czyszczenia rolek w drukarkach, glowic magnetofonowych , laserow albo czegokolwiek na izopropanolu, moze byc tez czysty izopropanol. Po zalaniu czyscisz przez moment np. szczoteczka do zebow, potem przekrecasz o 90 stopni i to samo - odciagasz, zakrapiasz, szorujesz - i tak do konca. Potem dobrze jest resztki wydmuchac do suchosci.Nic nie rozbierasz. Przyleglosci oklej do operacji jakas tasma klejaca, bo te rozpuszczalniki zostawiaja na tworzywie obudowy nieprzyjemne slady - mozna to, oczywiscie, doczyscic, ale lepiej zabezpieczyc. Kleic nie ma potrzeby.

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2015
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: przednie kółko 50D nie działa

    Odebrałem z naprawy u Bykowskiego. 250zł. Kółko się rozleciało na kilka części. Dowiedziałem się, że teraz nagminnie Canony 40D i 50D mają ten problem, wiekowo nie wytrzymują.

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: przednie kółko 50D nie działa

    :-)))))))))))))))))))))))))))) Pierwsze slysze... Jakos jeszcze w moim nie tak krotkim zyciu nie widzialem ani nie slyszalem, zeby sie kolko rozpadlo. Chyba, ze pod mlotkiem...

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2015
    Miasto
    Leszno
    Wiek
    40
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: przednie kółko 50D nie działa

    Miałem taki objaw i po zastosowaniu "Super Glue" działa do dzisiaj.

    Cytat Zamieszczone przez jelcyk Zobacz posta
    Kolko jest plastikowe, a oponka gumowa
    Cytat Zamieszczone przez jelcyk Zobacz posta
    ciagniesz do gory a w szczeline, ktora sie pojawi wlewasz troche
    Zamiast ciągnięcia odchylałem rolkę na bok.
    Najważniejsze jest przygotowanie kleju - użycie plastikowego dozownika z zestawu grozi przelaniem kleju i pobrudzeniem obudowy.
    Zalecam wylanie odrobiny kleju na jakieś przygotowane miejsce i później nakładanie go na szczelinę szpilką, rozgiętym spinaczem, czy innym przedmiotem.

    Cytat Zamieszczone przez a9a Zobacz posta
    Odebrałem z naprawy u Bykowskiego. 250zł. Kółko się rozleciało na kilka części.
    Jeśli tak faktycznie było, to nasze metody niewiele by pomogły, jednak myślę, że usterka polegała jedynie na ślizganiu gumy na plastiku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •