Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Canon 70-200 f/4L USM - problem z fokusem

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon 70-200 f/4L USM - problem z fokusem

    Można prosić o link do aukcji (jeśli nie można tu - to na PW), ponieważ sam planuje niedługo kupić takie szkiełko.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon 70-200 f/4L USM - problem z fokusem

    Cytat Zamieszczone przez Soldiero Zobacz posta
    Można prosić o link do aukcji (jeśli nie można tu - to na PW), ponieważ sam planuje niedługo kupić takie szkiełko.
    Nie wiem czy ci to pomoże. W ciągu 2 tygodni szkło może kilka razy właściciela zmienić

  3. #13
    Początki nałogu Awatar Adam71
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    53
    Posty
    316

    Domyślnie Odp: Canon 70-200 f/4L USM - problem z fokusem

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Nie wiem czy ci to pomoże. W ciągu 2 tygodni szkło może kilka razy właściciela zmienić
    Nie martw się bo to w Irlandii było.

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon 70-200 f/4L USM - problem z fokusem

    Cytat Zamieszczone przez Adam71 Zobacz posta
    Nie martw się bo to w Irlandii było.
    Ja się nie martwię

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon 70-200 f/4L USM - problem z fokusem

    A rzeczywiście to w Irlandii, moje niedoczytanie sorry.

  6. #16

    Domyślnie Odp: Canon 70-200 f/4L USM - problem z fokusem

    może i w Irlandii, ale okazało się, że szkło miesiąc wcześniej zostało zakupione na ebayu... i na ebay może wrócić, skąd może trafić również do Polski. raczej nie grozi wam zakup - żadne z was nie kupiłoby 10letniego obiektywu...

    a wersja IS... przy poprzedniku, Sigmie 70-300 APO DG Macro, również bez IS, jakoś dałam radę do większych zbliżeń niestety tylko statyw + pilot (choć przy Sigmie nawet w tym przypadku powyżej 200 zdjęcia nadawały się jedynie do mydlarni), ale to akurat nie jest problem. problemem jest natomiast cena wersji z IS - a mój sprzęt niestety na siebie nie zarabia. oczywiście, że gdybym miała wybierać, to zdecydowanie 2,8 z IS, ale niestety, L-ki swoje kosztują. tą nową f/4 i tak dorwałam w promocji, gdyby nie kosztowała 210 euro mniej niż zwykle (z 860 na 650), to nawet nie miałabym co marzyć o nowej sztuce... ceny używek oscylują pomiędzy 400 a 500, więc w sumie grzechem byłoby nie dołożyć tej stówy i kupić kilkuletniego klekota, kto wie w jakich warunkach używanego (grzech popełniłam, bardzo żałuję, to się więcej nie powtórzy - nauczkę mam na przyszłość). a tu mój nowy egzemplarz został wyprodukowany w styczniu tego roku więc już w ogóle.

    zanim oddałam tamten egzemplarz, wypróbowałam go, porobiłam kilka zdjęć. możecie mnie wziąć za wariatkę, ale myślałam "Boże, czym ludzie się tak zachwycają" - dopóki nie wzięłam dziś do ręki nówki. teraz dopiero widać, jak bardzo ten poprzedni obiektyw był zajechany...

    UU0916 - zdaje się, że taki kod na montowaniu miał tamten obiektyw. serial number wydrukowany z boku - 342697. po prostu przed kupnem zapytajcie o te 2 rzeczy. może to o niczym nie świadczy, ale tylko tymi 2 kodami mogę jakoś zidentyfikować ten felerny obiektyw (nie miał dokumentów ani papierów). z mniejszych sygnałów - na dekielku w napisie Ultrasonic literka L była starta. a, i kapturek był zamiennikiem (zresztą było na nim napisane, że to zamiennik). a, i proście o zdjęcie, jak obiektyw jest ustawiony na 1,2 tamten, jak pisałam, poniżej 5ft (1,5m) nie schodził...

    Cytat Zamieszczone przez Adam71 Zobacz posta
    Nie wiem jaka puszka ale poważnie pomyśl na wersją IS.
    puszka jak napisano w pierwszym poście, Canon 70D jak napisałam wcześniej, Sigma 70-300 APO DG też ciężko współpracowała, ale się poddała. tak że spokojnie, dam radę!
    Ostatnio edytowane przez Nikaa87 ; 08-11-2015 o 02:30

  7. #17
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Canon 70-200 f/4L USM - problem z fokusem

    Na advertsie kupowałaś? Moje 70-200/4 miało kiedyś podobny problem z AF, choć pierścień chodził normalnie. Zaszkodziło mu nie zajechanie ale długie leżenie w szafce. Wysłałem do Polski na Żytnią (około 800zł naprawa) ale obiektyw wróciłe w pełni sprawny i ostrusieńki. Na tyle ostry, że pomimo przechodzenia na stałki nie zamierzam się go pozbyć.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  8. #18

    Domyślnie Odp: Canon 70-200 f/4L USM - problem z fokusem

    Tak, adverts ie. Ten obiektyw miał uszkodzenia w okolicach filtra (ale na obiektywie, nie filtrze), takie sznyty jakby ktoś nim malutkie gwoździe wbijał, taki ślad jak się przejedzie nożyczkami po plastiku, cieżko opisać, a nie zrobiłam zdjęcia - stąd uważam, że prędzej to zajechanie czy uszkodzenia mechaniczne, niż leżenie w szafce... Może i by wrócił ostry i sprawny, ale po co się szarpać i narażać na dodatkowe koszta zamiast naprawiać starocia, mam nówkę nieśmiganą, za dokładnie te same pieniądze.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •