Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 32 z 32

Wątek: Fotografia produktowa - jaki sprzęt wybrać?

  1. #31
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Fotografia produktowa - jaki sprzęt wybrać?

    Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Tam gdzie się da wolę lampki reporterskie, studyjne jak już nie da się inaczej, ale to moje preferencje i przyzwyczajenia. Cenię sobie swobodę jaką daje lampka reporterska

    Może czegoś nie doczytałem, ale jeśli to np. zdjęcia do sklepu internetowego, to jednak stawiam na "sanki, sufit i do przodu"
    Ostatnio edytowane przez fret ; 23-01-2018 o 14:41

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 338

    Domyślnie Odp: Fotografia produktowa - jaki sprzęt wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Oświetlam parasolkami.
    Żarówki energooszczędne, najtańsze, które w sklepach są reklamowane jako "profesjonalne światło fotograficzne", a tak naprawdę nie są dobrym źródłem światła, i to z różnych powodów, np. brak możliwości regulacji natężenia światła, bardzo duże straty światła w najtańszych oprawach (jeśli to te najtańsze oprawki składające się tylko z osłoniętego gwintu, stań obok lampy i popatrz, jaka powierzchnia "żarówki" świeci na podłogę, ściany i sufit, a jaka w kierunku parasolki - tyle procent światła tracisz). Jak już są, i nie da się ich zmienić, to musisz "walczyć" dalej :/
    Zmiana źródła światła w tym wypadku ma sens, chyba najprościej na błyskowe, czy to z reporterskiej czy ze studyjnej lampy.
    Oprócz wszystkich wad, które wymieniłeś, "najtańsze profesjonalne światło fotograficzne" najprawdopodobniej nie ma ciągłego widma, a to może powodować różne przebarwienia, szczególnie na białych i czarnych, ale nie tylko.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •