Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Dziwne zachowanie aparatu,

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    42

    Domyślnie Dziwne zachowanie aparatu,

    Witam.
    Posiadam Canona 700d i obiektyw Canon 50mm 1.4. Problem polega na tym, że jak celuje Focusem pod kątem do dołu lub góry to nigdy nie trafię. Zawsze jest FF i ostre miejsce z 1m bliżej aparatu. Natomiast jeżeli celuje prostopadle do celu i aparat trzymam prosto, to wtedy zawsze trafię nawet na małej go. Nie ma ff ani bf. Czy to normalne?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie aparatu,

    Cytat Zamieszczone przez zhyperpl Zobacz posta
    ...Czy to normalne?
    Nie to nie jest normalne. Sprawdź z innym obiektywem. Zdejmij obiektyw i zobacz czy lustro i lusterko pomocnicze nie ruszają się przy zmianie położenia aparatu.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie aparatu,

    Cytat Zamieszczone przez zhyperpl Zobacz posta
    Witam.
    Posiadam Canona 700d i obiektyw Canon 50mm 1.4. Problem polega na tym, że jak celuje Focusem pod kątem do dołu lub góry to nigdy nie trafię. Zawsze jest FF i ostre miejsce z 1m bliżej aparatu. Natomiast jeżeli celuje prostopadle do celu i aparat trzymam prosto, to wtedy zawsze trafię nawet na małej go. Nie ma ff ani bf. Czy to normalne?
    jakiej przesłony używałeś celując pod kątem ? Na mniejszych przesłonach jest to samo ?

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie aparatu,

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    jakiej przesłony używałeś celując pod kątem ? Na mniejszych przesłonach jest to samo ?
    Nie umiem sprawdzić lustra.
    Na jakiej przysłonie? Zaczynałem od f/1.4 potem f/1.8 na f/5.6 było ok... na f/9.0 wszystko ostre.
    Na innych obiektywach to samo, na starym 50mm 1.8 i kicie.
    Od razu mówie, że robiłem zdjęcia bez żadnego przekadrowania bo to była próba. Wykonałem 3-4 zdjęcia, żadne nietrafione. Tablica rejestracyjna jest nieczytelna. Zdjęcie na pewno nie poruszone. Czas malutki 1/1000s ; 1/2000s ISO 100.

    Tylko dlaczego jak celuje będąc na wysokości obiektu to jest ok ;/

    Wg mnie lustra się nie rusza.
    A co do obserwacji. A czy to jest możliwe, że na odległości 1m wszystko jest ok. A z większych odległości pojawia się już duży FF? Zamierzam wysłać Aparat i obiektyw do kalibracji na Żytnią, czy warto?
    Ostatnio edytowane przez zhyperpl ; 01-11-2015 o 14:52

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie aparatu,

    Ty masz coś z tym body, wszystkie obiektywy Ci walą na FF.
    Prędzej bym dał body na skalibrowanie do wzorca. Samo body
    SONY

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie aparatu,

    To już chyba warto to i to wysłać, eh. Nie miał kto dokładnie sprawdzić, kupiłem więc drugi obiektyw z wyższej półki i podobnie. Różnica taka, że jak celuje z odległości ok 1metra będąc na wysokości celu to zawsze trafię i zdjęcia żyleta. Ale jak już aparat trzymam pod kątem 20-40 stopni góra/dół to wogóle nie trafiam. Jak sprawdzam na f/1.4 to zawsze ostrość wypada z 2m przed celem celując do tablicy rejestracyjnej samochodu z odległości ok 10m. Aparat trzymam lekko pod kątem bo robię zdjęcie z okna.
    Ostatnio edytowane przez zhyperpl ; 01-11-2015 o 15:09

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie aparatu,

    kalibracja samego korpusu/lub samego szkła nawet wg żytniej nie da (lub może nie dać) efektu (pytanie jeszcze jaki jest ten wzorzec na zytniej)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez zhyperpl Zobacz posta
    Nie miał kto dokładnie sprawdzić, kupiłem więc drugi obiektyw z wyższej półki i podobnie.
    może wyższa półka to tylko marketing

    Cytat Zamieszczone przez zhyperpl Zobacz posta
    Jak sprawdzam na f/1.4 to zawsze ostrość wypada z 2m przed celem celując do tablicy rejestracyjnej samochodu z odległości ok 10m. Aparat trzymam lekko pod kątem bo robię zdjęcie z okna.
    na 10m to żytnia nie kalibruje, obiektyw na żytniej jest kalibrowany na 50 ogniskowych czyli w tym przypadku 2.5m, z tego co widziałem serwis nie interesuje jak obiektyw trafia na innych odległościach - sorry taki mamy klimat - nawet się zastanawiałem po skala odległości na obiektywach skoro mają trafiać tylko na 50 razy ogniskowa i już wiem czemu ludzie kupują obiektywy z różną ogniskową - 35mm jak fotografują z 1.7m i chcą żeby trafiał, 50mm jak fotografują z 2.5m, 85mm z 4 metrów
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 01-11-2015 o 16:57
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie aparatu,

    A na APS-C tez na ta odleglosc? Czy 4m?

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie aparatu,

    Cytat Zamieszczone przez zhyperpl Zobacz posta
    A na APS-C tez na ta odleglosc? Czy 4m?
    moim zdaniem też na 50 razy ogniskowa (a ogniskowa się nie zmienia)

    jeśli sprzęt jest na gwarancji to trzeba korzystać z uprawnień konsumenta - sprzęt ma działać - na każdej odległości
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 01-11-2015 o 18:17
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  10. #10
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 670

    Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie aparatu,

    Pokaż zdjęcia na których jest problem i napisz w które miejsce celowałeś focusem.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •