Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Backup do 5d III (5d classic, czy 5d II)

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Backup do 5d III (5d classic, czy 5d II)

    Cytat Zamieszczone przez roshuu Zobacz posta
    Cześć,

    nie było mnie tutaj parę lat, jak widzę trochę się pozmieniało Dobra do rzeczy - ma tu ktoś doświadczenie z 5d III i wersjami wcześniejszymi? Szukam backupu do 5d III, bo obecny zestaw 6d + 5d II niestety się kłóci - 6d mocno zażółca a 5d II ten z kolei blady... Czas więc sprzedać 6tke, kupić 5d III i tu zastanawiam się czy zostawić 5d II, czy sprzedać i kupić starego 5d. Chodzi tylko i wyłącznie o to, który jest bliższy kolorystycznie (RAW) do 5d III, sprawy af i itp.. to dla mnie pierdoły

    Tnx.
    Są stosowne narzędzia porównawcze, trzeba tylko znaleźć czas aby nad nimi przysiąść i samemu sobie wyrobić zdanie.

    Studio shot comparison: Digital Photography Review

    https://onedrive.live.com/?id=1BA0BE...DE9DC9&group=0

    ^ To ode mnie, miałem kiedyś przez moment obydwa aparaty więc mogłem zrobić takie porównanie.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar roshuu
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Warszawa, Radzymin
    Posty
    1 107

    Domyślnie Odp: Backup do 5d III (5d classic, czy 5d II)

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Są stosowne narzędzia porównawcze, trzeba tylko znaleźć czas aby nad nimi przysiąść i samemu sobie wyrobić zdanie.

    Studio shot comparison: Digital Photography Review

    https://onedrive.live.com/?id=1BA0BE...DE9DC9&group=0

    ^ To ode mnie, miałem kiedyś przez moment obydwa aparaty więc mogłem zrobić takie porównanie.
    Ooo super stary, dzięki!
    6D + 5D + 14 /2.8 + 35/1.4 + 50/1.4 + 85/1.8 + Fuji X-T1 + 35/1.4

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Backup do 5d III (5d classic, czy 5d II)

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Są stosowne narzędzia porównawcze, trzeba tylko znaleźć czas aby nad nimi przysiąść i samemu sobie wyrobić zdanie.

    Studio shot comparison: Digital Photography Review

    https://onedrive.live.com/?id=1BA0BE...DE9DC9&group=0

    ^ To ode mnie, miałem kiedyś przez moment obydwa aparaty więc mogłem zrobić takie porównanie.
    Dzięki za zdjęcia.
    Dokładnie sobie przeanalizowałem zdjęcia i bardzo się zdziwiłem wynikami obserwacjami.
    Na ISO 100 różnice są bardzo aptekarskie i praktycznie różnic nie ma ale zdjęcia z 5Dc przy tych samych wartościach ekspozycji są trochę jaśniejsze czyli 5Dc potrzebuję trochę mniejszych czasów - to dobrze.
    Na ISO 1600 różnic także nie ma ale największa niespodzianka to to że 6D zaczął już w niektórych miejscach generować kolorowy szum czego nie widać na 5Dc.

    Myślałem że w kwestii obrazka po tylu latach coś w Canonie się zmieniło i 6D będzie górował nad 5Dc a tu taka niespodzianka.
    Moim zdaniem nie warto przepłacać na 6D czy 5D Mark II i lepiej jakieś szkiełko dokupić.

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    510

    Domyślnie Odp: Backup do 5d III (5d classic, czy 5d II)

    Podepnę się z pytaniem do kolegów, czy AF w 5DII jest zauważalnie lepszy od 5D, chodzi mi o celność i pracę w słabym świetle środkowego punktu? I w jednym i drugim jest jeden krzyżowy, chyba mają taką samą czułość EV?

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Backup do 5d III (5d classic, czy 5d II)

    Nie zauważyłem różnicy w pracy AF. Ale mam ustawiony AF na dolnym punkcie, więc porównuję taki tryb.

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Backup do 5d III (5d classic, czy 5d II)

    dokładnie sprawdziłem system AF w 5D Mark II i 5D classic zarówno środkowy punk krzyżowy jak i boczne działają tak samo.
    Niestety największą barierą jest tutaj bariera psychologiczna, nie którzy myślą że jak kupili nowszą wersję aparatu to wszystko musi być lepsze od poprzednich wersji.

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Backup do 5d III (5d classic, czy 5d II)

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    dokładnie sprawdziłem system AF w 5D Mark II i 5D classic zarówno środkowy punk krzyżowy jak i boczne działają tak samo.
    Niestety największą barierą jest tutaj bariera psychologiczna, nie którzy myślą że jak kupili nowszą wersję aparatu to wszystko musi być lepsze od poprzednich wersji.
    Krecią robotę zrobił niesławny test na Optycznych, gdzie testowali ewidentnie wadliwy egzemplarz Marka Drugiego. Werdykt był kuriozalny - 5D2 ma gorszy AF od 5D. Jak już ludzie pokupowali pierwsze egzemplarze i zaczęli kwestionować test aparatu, to redakcja brnęła w swoje - że nawet jeśli egzemplarz wadliwy, to znaczy, że dowolny inny tak samo może byc wadliwy, itd... A było nie było, Optyczne jakąś renomę mają i pierwszy smród o gorszym AF poszedł i jakiś czas obiegowo taka bzdura chodziła.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Backup do 5d III (5d classic, czy 5d II)

    Cytat Zamieszczone przez roshuu Zobacz posta
    O żyjesz Siemanko.
    Dałbyś rade podesłać mi jakieś 2 rawki - ta sama scena i szkiełko?

    --- Kolejny post ---



    Dokładnie - aktualnie tu mam żółto, tam purpurowo. Jasne, że można to korygować, ale odchylenie jest spore przy tym zestawie. Mam wrażenie, że jak miałem 6d + 5d classic to było lepiej, teraz czuje większą przepaść. A według Ciebie bliżej 5d classic do 5dIII pod kątem odcieni skóry, czy 5dII?
    Nie wiem czy to do mnie było, jeśli tak nie ma problemu o sample :-) odezwij się do mnie
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Backup do 5d III (5d classic, czy 5d II)

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    pierwszy smród o gorszym AF poszedł i jakiś czas obiegowo taka bzdura chodziła.
    Kupowałem 5DII w momencie gdy 5D był jeszcze do dostania a różnica w cenie była ok. 2 tys.
    Takich opinii jak powyższa było pełno:
    -piękny analogowy obrazek vs. plastikowy ,
    -piękne kolory vs. wyprane.
    -piękna plastyka vs. płaski, techniczny obrazek.
    Łykałem te bzdety do momentu aż przyszło zrealizować jakiś temat.
    Porównałem sobie na jednym obiekcie 5D,5DII i D700. Poobrabiałem RAW-y i bez żadnych wątpliwości dorzuciłem kasę do 5DII.
    Obecnie uważam, że np. 6D daje leszy obrazek od 5DII, na pewno łatwiejszy w obróbce.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #20
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Backup do 5d III (5d classic, czy 5d II)

    Jak dla mnie duża różnica między 5D i 5D2 sprowadza się do gęstości pikseli i co za tym idzie - uzyskiwanej ostrości. Na 5D naprawdę mało który obiektyw nie jest ostry, musi być po prostu zwichrowany, przestrzelony, pobity, i tak dalej... 5D2 pod tym względem jest bardziej wymagający, ale i tak daleko mu do np. 7D, którego większa gęstość pikseli wymaga naprawdę wiele od szkła.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •