Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59

Wątek: [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Thumbs up [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

    Witam.

    Dziś naprawdę krótko - recenzuję bowiem Tamrona 35/1.8 VC USD - czyli bliźniaka opisywanej ostatnio przeze mnie 45-tki: http://www.canon-board.info/testy-sp...vc-usd-101221/


    W zasadzie mógłbym skopiować tekst z poprzedniego tematu i wkleić tutaj, bo w 95% opis i podsumowanie będzie pasowało... Prócz ogniskowej bowiem szkła nie różnią się prawie wcale, mają zbliżoną jakość optyczną. 35mm jest odrobinkę mniejsze i lżejsze, ma też mniejszą minimalną odległość ustawiania ostrości (20cm), na szczęście nie wpływa to na niższą prędkość ustawiania AF. Podobnie jak poprzednik ma wydajną stabilizację obrazu, w tym przypadku pozwalającą fotografować z ręki na czasie ok 1/5 sekundy (przynajmniej w moich rękach).

    Ach - jest drobna różnica w budowie, mianowicie ruchomą przednią soczewkę, która wysuwa się minimalnie wraz z tubusem (ale nie całym, tylko o średnicy owej soczewki) przy ustawianiu ostrości. Całość jest jednak, jak zapewnia producent - szczelna, więc nie ma możliwości, że wpłynie to w jakikolwiek sposób na wpadanie do środka konstrukcji pyłków itp. Jednak pod tym względem konstrukcja 45mm pozostawia lepsze wrażenie.

    Jakościowo - zupełnie analogicznie jak porównanie duetu 35/1.8 VC kontra 35/1.4 Art. Bardzo podobna ostrość na środku i brzegach kadru, oczywiście 2/3 Ev na korzyść Sigmy, stabilizacja i większe możliwości fotografowania detali po stronie Tamrona.

    Poniżej 2 pary zdjęć na f/1.8:

    http://www.kubacichocki.pl/test/tamr...lot_tamron.jpg
    http://www.kubacichocki.pl/test/tamr...plot_sigma.jpg

    http://www.kubacichocki.pl/test/tamr...isc_tamron.jpg
    http://www.kubacichocki.pl/test/tamr...isc_tamron.jpg

    Podsumowując Tamron zrobił kawał dobrej roboty, jednak jak już nie raz pisałem - wolałbym 2 szkiełka o nieco bardziej zróżnicowanych ogniskowych. Czekam na kolejne szkła z tej serii, zwłaszcza takie, które pokryłyby jakieś nisze rynkowe, jak np. 85/1.8 VC, może jakaś stałka w okolicach 15-20mm albo coś ciekawego powyżej 100. Jak będzie - czas pokaże.

    Troszkę zdjęć z 35-tki. Większość z nich na f/1.8, szczegóły są w exifach.















    Zalety:
    ++ ponadprzeciętna jakość optyki
    + bardzo dobra ostrość w całym kadrze już od maksymalnego otworu przysłony
    + bardzo dobry kontrast
    + wydajna stabilizacja
    + neutralna kolorystyka
    + cichy i celny mechanizm AF
    + w pełni uszczelniona konstrukcja
    + solidna, metalowa obudowa
    + nowy design
    + większe zdolności makro (MFD 20cm)
    + 5 lat gwarancji

    Wady:
    - brak ogranicznika odległości AF
    - pojawiająca się w kontrastowych miejscach aberracja chromatyczna
    - brak futerału w zestawie
    - wysuwająca się przednia soczewka przy ogniskowaniu
    - dość wysoka cena (2999 zł)

    Na koniec tradycyjnie paczuszka ze zdjęciami w pełnej rozdzielczości:
    http://www.kubacichocki.pl/test/tamron35sp/full.zip
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

    Gdybym nie miał już Sigmy 35A to wybór padł by pewnie na niego. To moja ulubiona ogniskowa i nie pogardziłbym stabilizacją, uszczelnieniem i lepszym makro.

  3. #3
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

    Dzięki za test.
    Do filmowania ten Tamron jak znalazł
    Do zdjęć brałbym jednak Sigmę.
    Nie mniej jednak super, że wybór obiektywów 35mm poszerzył się o kolejną ciekawą pozycję.

  4. #4
    Coś już napisał Awatar davnes
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Zator k.Oświęcim
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

    jakbyś miał porównać te dwa szkła Sigmę ART i Tamrona do ślubów przy 5dmk3 to który wg ciebie Cichy nadawałby się bardziej
    patrze na świat poprzez jasne słoiki

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez davnes Zobacz posta
    jakbyś miał porównać te dwa szkła Sigmę ART i Tamrona do ślubów przy 5dmk3 to który wg ciebie Cichy nadawałby się bardziej
    mam ten sam dylemat , już byłem na sigmę 35 zdecydowany ale tamron ma lepsze macro (co do detali nieocenione) i podobno pewniejszy af , pytanie czy roznica w GO i wygląd bokehu jest bardzo zauważalna , szukam linku do zdjęć sigma na 1,4 vs tamron na 1,8

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

    Dla mnie w ogóle nie ma tematu. Cena praktycznie ta sama a sigmie jest światło 1.4

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

    mi nie o cene chodzi bo rzeczywiscie róznica pomijalna , tak jak pisałem lepsze macro + vc daje duże możliwości , poza tym dużo osób pisze że niezadowoleni z af sigmy, Natomiast sample z sigmy na 1,4 bajeczne ( te trafione )
    3000zł to spory wydatek dla mnie w sumie i chciałbym wybrać optymalnie

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez TMAJCHER Zobacz posta
    mi nie o cene chodzi bo rzeczywiscie róznica pomijalna , tak jak pisałem lepsze macro + vc daje duże możliwości , poza tym dużo osób pisze że niezadowoleni z af sigmy, Natomiast sample z sigmy na 1,4 bajeczne ( te trafione )
    3000zł to spory wydatek dla mnie w sumie i chciałbym wybrać optymalnie
    Jest 10cm różnicy w odległości ostrzenia. Dla mnie pomijalne. Inna sprawa to stabilizacja. Tutaj przyznaję, że ktoś może tego potrzebować.
    I tak wolałbym kupić canon 35/2 IS za mniejszą kasę.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez TMAJCHER Zobacz posta
    mam ten sam dylemat , już byłem na sigmę 35 zdecydowany ale tamron ma lepsze macro (co do detali nieocenione) i podobno pewniejszy af , pytanie czy roznica w GO i wygląd bokehu jest bardzo zauważalna , szukam linku do zdjęć sigma na 1,4 vs tamron na 1,8
    Zapewne chodzi Tobie o coś takiego

    Tamron f=1.8

    Sigma f=1.4
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

    dzięki tego szukałem , i teraz tak mózg mi mówi: Tamron bo - stabilizacja , mniejsza winieta, 2 razy większe macro,uszczelnienia, i co ważne 5 lat gwarancji ,pewniejszy af?,waga i rozmiar,
    a serce - Sigma bo jednak bokech trochę ładniejszy, rozdzielczość lepsza , GO trochę mniejsza , no i światło 2/3 av

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •