Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59

Wątek: [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

  1. #51
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    Co robi Canon na f/1.4 w miejscu gdzie na kartoniku jest napisane: Filter Size" i niżej "For Canon". Żenada! Mniej mydła mam na kabinie prysznicowej.
    Robi coś co się nazywa bokeh i kosztuje niemałe pieniądze
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #52
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    Dla mnie to jest antyreklama dla Canona w tym momencie.

    Co robi Canon na f/1.4 w miejscu gdzie na kartoniku jest napisane: Filter Size" i niżej "For Canon". Żenada! Mniej mydła mam na kabinie prysznicowej.
    To nie mydło, to arhhhtyzm
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  3. #53
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez Ernest_DLRS Zobacz posta
    Dziś miałem okazję podpiąć tytułowego Tamrona do mojego 6D i porównać go z Canonem 35LmkII. Zasadniczo chodziło mi wyłącznie o różnicę w bokehu ale i czy trafia i czy jest ostry. ...

    Celowałem w napis Tamron.

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    Dla mnie to jest antyreklama dla Canona w tym momencie.

    Co robi Canon na f/1.4 w miejscu gdzie na kartoniku jest napisane: Filter Size" i niżej "For Canon". Żenada! Mniej mydła mam na kabinie prysznicowej.
    Nie. Canon po prostu trafia tam gdzie ma trafiać.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  4. #54
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

    5pirit - Pudełko względem mnie było pod kątem, dlatego tylko napis "Tamron", a właściwie pierwsze litery powinny być ostre.
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

  5. #55

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez TMAJCHER Zobacz posta
    mam tamrona wypróbowanego na 2 weselach i mam mocno mieszane uczucia tzn, do pewnej odleglości af w miarę pewny choć zdarza mu się nie trafiać ,gorsza sprawa jak oddale się od obiektu to od ok 3metry lub więcej wtedy bardzo nie trafia
    Trafiłem tu właśnie googlując w poszukiwaniu informacji na ten temat. Otóż*kupiłem ten obiektyw zapewne mniej-więcej w tym samym czasie, i widzę to samo: słaba celność*AF, być może ma jakiś*to związek z odległością (nie jestem do końca pewien). Rozczarowany jestem o tyle, że w testach rozmaitych obiektyw ten był właśnie chwalony za rzekomą precyzję*działania AF.
    Chciałem spytać, czy w międzyczasie udało się*coś*z tym zrobić - a jeśli tak, to jak się*za to zabrać? No szkoda ujęć po prostu. Połowa zdjęć do chrzanu. Wprawdzie optycznie całkiem mi ten obiektyw "podchodzi" - ale co z tego, skoro dość notorycznie "pudłuje".

  6. #56
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

    Tapin console. Jesteś przekonany, że nie ostre zdjęcia nie powstają z Twojej winy? W jakich warunkach były robione?

  7. #57

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

    No raczej jestem pewien, bo:

    - robiłem zdjęcia dwoma korpusami, wprawdzie obydwoma starawymi: EOS 3 i EOS 40D - problem wystąpił na obu w przypadku tego właśnie obiektywu (zwłaszcza kliszy mi szkoda)
    - robiłem wtedy zdjęcia także z użyciem Tamrona SP 90 (też mam) - i ten ogniskuje prawidłowo
    - zdjęcia były robione w słoneczny, jasny dzień (łatwe warunki pracy dla systemu AF)

    Czy ktoś z Was z powodzeniem zastosował ten tap-in do do usunięcia takiego właśnie problemu?

  8. #58
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

    Ja z 6tka miałem efekt taki że co jakiś czas zdarzał się lekki front focus na różnych odległościach... tapinem sobie to skorygowałem i teraz jest ok.


    Cytat Zamieszczone przez Cannon Zobacz posta
    No raczej jestem pewien, bo:

    - robiłem zdjęcia dwoma korpusami, wprawdzie obydwoma starawymi: EOS 3 i EOS 40D - problem wystąpił na obu w przypadku tego właśnie obiektywu (zwłaszcza kliszy mi szkoda)
    - robiłem wtedy zdjęcia także z użyciem Tamrona SP 90 (też mam) - i ten ogniskuje prawidłowo
    - zdjęcia były robione w słoneczny, jasny dzień (łatwe warunki pracy dla systemu AF)

    Czy ktoś z Was z powodzeniem zastosował ten tap-in do do usunięcia takiego właśnie problemu?
    6D + 24-35/2

  9. #59
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 35mm f/1.8 VC USD

    Kolega nie kalibrował i się dziwi Sigmy też chodzą pięknie, ale po kalibracji.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •