Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Wzór Umowy-czy ktoś się podzieli ?

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    50
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Wzór Umowy-czy ktoś się podzieli ?

    Cytat Zamieszczone przez manfred1 Zobacz posta
    Czego to ja niby nie zrozumiałem? Weź przeczytaj swoje bazgroły w pierwszym poście i wskaż mi zdane z którego wynika, że zapłaciłeś za uzyskanie umowy?
    Że w temacie umowy nikt nie pomoże to już wiem.Wesel jest mało,klienci wyjechali za granicę,reszta nie chce się żenić bo po co ? A usługodawców jest jak mrówków.Natomiast klient jak się trafi to rządzi i robi co chce.Kto się w drogi sprzęt wpakował bo liczył na dobry interes łapę liże teraz i ewidentnie widać że jest w internecie walka o ogień-wydziwianie z pracochłonną obróbką,1000 zdjęć w pakiecie i takie tam byle się przebić.Dodatkowo latem się tym zajmuję i gdzieś już mam czy jest czy nie ma tej roboty

  2. #12
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Wzór Umowy-czy ktoś się podzieli ?

    Tacy jak TY zawsze byli i będą i co chwile wymierają w branży jak dinozaury. Ja tam łap nie liże i mam się dobrze. Życzę powodzenia na zmywaku w Irlandii.
    Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    50
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Wzór Umowy-czy ktoś się podzieli ?

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Jednym słowem już na starcie kombinujesz jak się wywinąc w razie problemow pozostawiając zleceniodawce na lodzie
    Jednym słowem klient sam wybiera kościół i widzi czy ma tam jasno czy ciemna **** jest.Ksiądz darmo ślubu nie daje a świeci tylko na siebie-więc do księdza żale niech mają że prąd oszczędza,nie mój problem.Na weselu też jak sobie światła pogaszą dla nastroju to mnie to nie rusza Nie widziałem nigdzie definicji że z ciemnego ma być jasne i dobrej jakości.

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Wzór Umowy-czy ktoś się podzieli ?

    Cytat Zamieszczone przez crazyfoto Zobacz posta
    ...Wesel jest mało,...
    Wynika to pewnie z Twojego podejścia do klienta, o czym świadczy poniższy Twój post:

    Cytat Zamieszczone przez crazyfoto Zobacz posta
    Jednym słowem klient sam wybiera kościół i widzi czy ma tam jasno czy ciemna **** jest... ...Na weselu też jak sobie światła pogaszą dla nastroju to mnie to nie rusza Nie widziałem nigdzie definicji że z ciemnego ma być jasne i dobrej jakości.
    Przy takim podejściu do klienta to rzeczywiście musisz szukać umowy która będzie Cię chronić w 100%
    Ostatnio edytowane przez tlustyx ; 18-10-2015 o 15:56
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Wzór Umowy-czy ktoś się podzieli ?

    Cytat Zamieszczone przez crazyfoto Zobacz posta
    Jednym słowem klient sam wybiera kościół i widzi czy ma tam jasno czy ciemna **** jest.Ksiądz darmo ślubu nie daje a świeci tylko na siebie-więc do księdza żale niech mają że prąd oszczędza,nie mój problem.Na weselu też jak sobie światła pogaszą dla nastroju to mnie to nie rusza Nie widziałem nigdzie definicji że z ciemnego ma być jasne i dobrej jakości.
    Kiedyś fotograf myślał o tym jak najlepiej wykonać swoją robotę, teraz zgarnąć kasę i zabezpieczyć się umową.
    Dodaj w umowie klauzulę: jeżeli klient będzie niezadowolony ze zdjęć, zleceniobiorca ma prawo zaskarżyć zleceniodawcę za obrazę fotografa do wysokości 5tys euro

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    50
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Wzór Umowy-czy ktoś się podzieli ?

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Kiedyś fotograf myślał o tym jak najlepiej wykonać swoją robotę, teraz zgarnąć kasę i zabezpieczyć się umową.
    Dodaj w umowie klauzulę: jeżeli klient będzie niezadowolony ze zdjęć, zleceniobiorca ma prawo zaskarżyć zleceniodawcę za obrazę fotografa do wysokości 5tys euro
    Kiedyś to było dawno i nieprawda.Teraz wujkowie robią 1000 zdjęć z wesela a fotograf bywa zamawiany jako dodatek,taki wystrój sali żeby ludzie widzieli że jest a potem to na razie.Z wystawnych wesel zdjęć nie odbierają.Bym prosił-jak ktoś nie jest ślubnym to niech się nie wypowiada bo nie rozumiem o czym do mnie rozmawia ??
    Ostatnio edytowane przez crazyfoto ; 18-10-2015 o 16:22

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Wzór Umowy-czy ktoś się podzieli ?

    Cytat Zamieszczone przez crazyfoto Zobacz posta
    Kiedyś to było dawno i nieprawda.Teraz wujkowie robią 1000 zdjęć z wesela a fotograf bywa zamawiany jako dodatek,taki wystrój sali żeby ludzie widzieli że jest a potem to na razie.Z wystawnych wesel zdjęć nie odbierają.Bym prosił-jak ktoś nie jest ślubnym to niech się nie wypowiada bo nie rozumiem o czym do mnie rozmawia ??
    Ciekaw jestem czy to wyjątek czy faktycznie jest tak jak napisaleś

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    50
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Wzór Umowy-czy ktoś się podzieli ?

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Ciekaw jestem czy to wyjątek czy faktycznie jest tak jak napisaleś
    Trafiają się goście weselni z dwoma pełnymi klatami na szelkach + wujkowie,ciocie z dobrymi małpami i jest pozamiatane.Swoją drogą brak kultury jest że się pchają z aparatami zamiast się bawić.Tak to tylko w Polsce i w Rosji jest

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Wzór Umowy-czy ktoś się podzieli ?

    Cytat Zamieszczone przez crazyfoto Zobacz posta
    ...Tak to tylko w Polsce i w Rosji jest
    Może bardziej w Warszawie. Nie spotkałem się jeszcze żeby ktoś zdjęć weselnych nie odebrał, zdarzają się przypadki nie zapłacenia całej kwoty lub nieodebrania fotoksiążki, ale to są wyjątki. Ewentualnie rezygnacja z fotografa, jednak wtedy pozostaje wpłacony zadatek.
    Z ciekawości ile % całej kwoty u Ciebie to zadatek?
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Wzór Umowy-czy ktoś się podzieli ?

    Cytat Zamieszczone przez crazyfoto Zobacz posta
    Trafiają się goście weselni z dwoma pełnymi klatami na szelkach + wujkowie,ciocie z dobrymi małpami i jest pozamiatane.Swoją drogą brak kultury jest że się pchają z aparatami zamiast się bawić.Tak to tylko w Polsce i w Rosji jest
    Ile lat siedzisz w tej branży ?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •