Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Wątek: Przestroga przed oszustwem

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Przestroga przed oszustwem

    Cytat Zamieszczone przez GalaktycznyMuczaczo Zobacz posta
    paypal , payu , jezeli nie przez allegro to udokumentowanie sprzedaży i masz podkładkę w razie czego, jednakże paypal takie rzeczy rozwiązuje dość szybko
    Paypal jak najbardziej, payu nie daje ci żadnej ochrony.
    Niemniej jednak kto wpada na pomysł wysyłania sprzętu bez kasy na koncie?
    Przekręt nigeryjski jest wałkowany chyba od 10 lat

  2. #22
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    105

    Domyślnie Odp: Przestroga przed oszustwem

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    Ja jako kupujący bez allegro biorę wysyłkę ze sprawdzeniem zawartości albo otwieram przy kurierze
    Nie wiem jak działa przesyłka ze sprawdzeniem zawartości (zakładam, że możesz najpierw otworzyć a dopiero później zapłacić albo i nie ?), ale to drugie "albo otwieram przy kurierze" to chyba nie wiele da, bo już zapłaciłeś?

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Przestroga przed oszustwem

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Nie wiem jak działa przesyłka ze sprawdzeniem zawartości (zakładam, że możesz najpierw otworzyć a dopiero później zapłacić albo i nie ?), ale to drugie "albo otwieram przy kurierze" to chyba nie wiele da, bo już zapłaciłeś?
    Jedyna usługa gdzie możesz odmówić zapłacenia po sprawdzeniu zawartości to usługa poczty - sprawdzenie zawartości
    Kurier ma gdzieś czy chcesz coś sprawdzić - podpisujesz odbiór i na tym się kończy
    nikt ci nie wyda przesyłki bez podpisania odbioru

  4. #24
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Przestroga przed oszustwem

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Jedyna usługa gdzie możesz odmówić zapłacenia po sprawdzeniu zawartości to usługa poczty - sprawdzenie zawartości
    Kurier ma gdzieś czy chcesz coś sprawdzić - podpisujesz odbiór i na tym się kończy
    nikt ci nie wyda przesyłki bez podpisania odbioru
    Tak, ale w przypadku cegły w paczce możesz spisać odpowiedni protokół i co chyba najważniejsze - masz świadka.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Przestroga przed oszustwem

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Tak, ale w przypadku cegły w paczce możesz spisać odpowiedni protokół i co chyba najważniejsze - masz świadka.
    Jeżeli paczkę dostarcza ci kurier to reklamacja może dotyczyć tylko uszkodzenia zewnętrznego paczki. Na podstawie uszkodzenia opakowania możesz domagać się odszkodowania za uszkodzenie zawartości o ile zawartość była ubezpieczona.

  6. #26
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Przestroga przed oszustwem

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Jeżeli paczkę dostarcza ci kurier to reklamacja może dotyczyć tylko uszkodzenia zewnętrznego paczki. Na podstawie uszkodzenia opakowania możesz domagać się odszkodowania za uszkodzenie zawartości o ile zawartość była ubezpieczona.
    A czy ja mówię o dochodzeniu czegokolwiek od firmy kurierskiej? Protokół/notatka (nawet na standardowym formularzu szkody) pomoże dochodzić swoich prawd od nadawcy i/lub portalu pośredniczącego.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Przestroga przed oszustwem

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    A czy ja mówię o dochodzeniu czegokolwiek od firmy kurierskiej? Protokół/notatka (nawet na standardowym formularzu szkody) pomoże dochodzić swoich prawd od nadawcy i/lub portalu pośredniczącego.
    Kurier ma to za przeproszeniem gdzieś. Ma zapłacone za przesłanie paczki z punktu A do puntu B. W paczce może być cegła, go to nie interesuje
    Jeżeli trafisz na oszusta to lepiej żeby ci nic nie wysłał, jezeli ma potwierdzenie nadania, waga nadania się zgadza to masz problem.

  8. #28
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Przestroga przed oszustwem

    Obecnie mam wystawione jedno szkło na allegro, i już miałem dwie próby wyłudzenia. Ale na szczęście słyszałem o tej metodzie i wiedziałem jak reagować.
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Przestroga przed oszustwem

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    Obecnie mam wystawione jedno szkło na allegro, i już miałem dwie próby wyłudzenia. Ale na szczęście słyszałem o tej metodzie i wiedziałem jak reagować.
    Jak reagować ? Masz kasę to wysyłasz. Odrobina myślenia

  10. #30
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Przestroga przed oszustwem

    No oczywista oczywistość. Chodziło mi też bardziej o to, że od razu poszedł donos do allegro i konta zostały zablokowane.
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •