Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: [bejzbol] Pierwsze kroki w reportażu

  1. #21
    Dopiero zaczyna Awatar bejzbol
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Dobra / Kraków
    Wiek
    35
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: [bejzbol] Pierwsze kroki w reportażu

    No to jak co 7 miesięcy wklejam nowy set Trochę inny klimacik do oceny - o winiecie wiem, teraz bm jej już tyle nie używał
    Niestety zdjęcia pozowane to dla mnie trochę czarna magia, chciałbym się podszkolić w temacie.
    25. Motoryzacyjne na potrzeby klubu Focusów którego jestem ekhm członkiem
    26.
    27.
    28. Z modelką
    29. Płynne przejście do portretu
    30. Stylizacja na potrzeby konkursu związanego z grą Far Cry Primal
    31. Młode pieski myśliwskie - w tych małych to jest energii!
    32.
    Nikon d60 / nikkor 18-55 1:3.5-5.6 / nikkor 55-200 1:4-5.6

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [bejzbol] Pierwsze kroki w reportażu

    28 sympatyczne, 31 na +

  3. #23
    Dopiero zaczyna Awatar bejzbol
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Dobra / Kraków
    Wiek
    35
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: [bejzbol] Pierwsze kroki w reportażu

    Jako że dziś troszkę czasu po świętach zostało tylko dla mnie to trochę uzupełnię galerie.

    33. Rocznica przekształcenia ZWZ na AK. Kraków luty 2017


    34. Chyba pierwsza moja próba portretu w pomieszczeniu i tu liczę na krytykę i jakieś rady. Niestety światło z ... lampy budowlanej wysokiej mocy (jednej) a jako filtr kartka papieru Jako że to trochę nie moja bajka to inwestycja w lampy aktualnie nie ma sensu. Może kiedyś
    Tematem zdjęcia miał być portret myśliwego polskiego.


    35. Współzawodnictwo klas mundurowych. Coroczne zawody w tzw. wieloboju obronnym organizowane przez naszą jednostkę o puchar dowódcy. Rywalizują w nim reprezentacje klas mundurowych, które objęte są współpracą z naszą jednostką. Wielobój składa się m. in. z czołgania, zadań na orientację, pierwszej pomocy czy łączności.


    36.


    Na koniec coś świeżego, bo z wczoraj. Tradycja z dawnych lat w mojej miejscowości, a mianowicie Dziady Śmiguśne lub Śmiguśnioki. Chłopaki "przyozdabiają" auta słomą, a młode dziewczyny polewają symbolicznie wodą.

    ***
    Legenda o Dziadach Śmiguśnych ma ścisły związek z najazdem Tatarów na klasztor w Szczyrzycu, który miał miejsce w 1259 roku. Tatarzy po tym wydarzeniu gnali jeńców na południe i gdzieś w okolicach Porąbki dokonali ich selekcji: tych, którzy nie mogli iść - powiesili, a tych którzy byli w lepszym stanie, puścili wolno, obcinając im uprzednio języki, tak aby nie mogli nikomu opowiedzieć o tym, co zaszło. Jeńcy przyodziali się w słomę, aby było im cieplej, a następnie rozpierzchli się po okolicznych wsiach, gdzie dobrzy ludzie udzielili im schronienia. Akcja rozgrywała się właśnie w okolicach Wielkanocy.

    Na pamiątkę tych wydarzeń miejsce sądu do dziś zwane jest przez miejscowych „Wisielnicami”, natomiast począwszy od dawnych czasów po wsi w „lany poniedziałek” chodzą kawalerowie przyodziani w słomiane stroje. Nic jednak nie mówią, a wydając tylko charakterystyczne dla osoby z obciętym językiem dźwięki – pojękiwanie i turkotanie – polewają wszystkich wodą.

    Na przestrzeni lat ubiór Śmiguśnioka wykonywany był tradycyjnie ze słomy. Mężczyźni czasem po prostu okręcali się słomianymi powrósłami, a pod spód zakładali kożuchy kudłami na wierzch lub „kufajkę” albo prawdziwy wełniany sweter oraz cajgowe (drelichowe) portki. Buty zazwyczaj zakryte były słomą, choć czasami nogi powyżej butów owijali powrósłami.

    Charakterystyczną czapkę wykonywano w kształcie stożka, z trzema lub czterema warkoczami na końcu – były one puszczone luźno z wierzchołka czapki, a jeśli były krótsze - sterczały na boki. Czasem ozdabiano je także różnokolorowymi wstążkami z bibuły. Na twarz Śmiguśnioki zakładali maskę zrobioną najczęściej z baraniej skóry z wyciętymi otworami na oczy i usta, później maski robiono również z tkaniny. W przypadku braku maski smarowano twarz sadzą.
    (źródło: limanowa.in)

    ***

    37.


    38.


    39.


    40.

    Ostatnio edytowane przez bejzbol ; 18-04-2017 o 11:15
    Nikon d60 / nikkor 18-55 1:3.5-5.6 / nikkor 55-200 1:4-5.6

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [bejzbol] Pierwsze kroki w reportażu

    33. lubię takie zdjęcia, ale ...
    34. sztuczne, pozowane, psiak wyszedł super
    36. fajna perspektywa, dobre zdjęcie, widać emocje

  5. #25
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: [bejzbol] Pierwsze kroki w reportażu

    34 tak jak dla mnie - za dużo tego wszystkiego napchane w jednym kadrze.Dodatkowo te cienie -wiem, lampa budowlanaAle gdyby - może - za plecami tego myśliwego włączyć 2 lampę skierowana jako kontrę , nie byłoby tych cieni .Ale to tylko moje spostrzeżenia, amatora
    Najlepsze z ostatnich to nr 36. ma w sobie przekaz.
    Dodatkowy plus za opis zwyczajów ,chętnie poczytałem.

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [bejzbol] Pierwsze kroki w reportażu

    Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
    34 tak jak dla mnie - za dużo tego wszystkiego napchane w jednym kadrze.Dodatkowo te cienie -wiem, lampa budowlanaAle gdyby - może - za plecami tego myśliwego włączyć 2 lampę skierowana jako kontrę , nie byłoby tych cieni .Ale to tylko moje spostrzeżenia, amatora
    Najlepsze z ostatnich to nr 36. ma w sobie przekaz.
    Dodatkowy plus za opis zwyczajów ,chętnie poczytałem.
    To fakt, sam opis zdjęć mocno na +

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •