Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 141

Wątek: [vik] Portretowe początki

  1. #11
    Dopiero zaczyna Awatar vik
    Dołączył
    Jul 2015
    Miasto
    Legnica
    Wiek
    26
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: [vik] Portretowe początki

    No dobra, to trochę nowości. I znów mam ten sam problem z wyostrzaniem, potrzeba więcej praktyki bo nie ogarniam do końca obiektywu. Więc, zdjęcia nie są dobrze wyostrzone, ale mi się podobają. Ryzykuje trochę, no ale

    7. 8.
    Trochę się pobawiłam

    9.
    A tutaj coś innego.
    Na razie tyle udało mi się obrobić itp.

  2. #12
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [vik] Portretowe początki

    te ostatnie dwa czarno-żółte bardzo fajne
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  3. #13
    Dopiero zaczyna Awatar vik
    Dołączył
    Jul 2015
    Miasto
    Legnica
    Wiek
    26
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: [vik] Portretowe początki

    To jak nie jest aż tak strasznie to wrzucam jeszcze kilka fotek ;D

    10.
    11.
    Nie jestem przekonana co do tego zdjęcia, ale zostawiam je w Waszych rękach

    12.
    13.
    Daje Wam już spokój do niedzieli

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [vik] Portretowe początki

    6,8,10 bardzo dobre.

  5. #15
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: [vik] Portretowe początki

    Tak jak kolego Tom 77 - 6 najlpesze. 8,10 dobre, choć może wyżej bym cioł tak żeby nie było widać częściowych kończyn górnych.
    Choć na tym rodzaju fotografii się kompletnie nie znam Ale tylko to uwaga do tego jak odbieram w/pokazane kadry.

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [vik] Portretowe początki

    Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
    Tak jak kolego Tom 77 - 6 najlpesze. 8,10 dobre, choć może wyżej bym cioł tak żeby nie było widać częściowych kończyn górnych.
    Choć na tym rodzaju fotografii się kompletnie nie znam Ale tylko to uwaga do tego jak odbieram w/pokazane kadry.
    Trzeba się nacieszyć zdjęciami gdzie kobiety nie wyglądają jak manekiny
    10-13 tez mi się podobają ale tez ciąłbym inaczej

  7. #17
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: [vik] Portretowe początki

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Trzeba się nacieszyć zdjęciami gdzie kobiety nie wyglądają jak manekiny
    I jak się z tym nie zgodzić Choć naprawdę naturalnie wyglądających zdjęć kobiet jest bardzo mało.
    Vik, oby Twoja galeria była właśnie taką galerią naturalną.Mniej szminek i innych pacidełek .Pokaż KOBIETĘ ...

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: [vik] Portretowe początki

    Ogólnie byłbym na TAK z jednym małym ALE - nieostre. Masz problemy z AFem - wydaje mi się, że na większości fotek masz front focus.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: [vik] Portretowe początki

    Portrety bardzo ładne. Do ustawienia modelki i kompozycji kadru masz oko. Ale tło dobierasz takie sobie, często jest krzykliwe kolorystycznie i zbyt jasne - to odwraca wzrok, bo zazwyczaj w pierwszym odruchu patrzymy na najjaśniejsze partie zdjęcia. Czasem też tonacja skóry Ci się rozjeżdża, jak robisz jakiś "set", warto go utrzymać w podobnej kolorystyce/ obróbce (no chyba że eksperymentujesz). Ostrość jak dla mnie jest ok. Co do 11 gdzie napisałaś że nie jesteś przekonana, to jeśli oryginalny kadr jest szerszy to osobiście dodałbym trochę przestrzeni po lewej stronie i lekko wyprostował sylwetkę (czyli obrót kadru zgodnie z ruchem wskazówek zegara).

  10. #20
    Dopiero zaczyna Awatar vik
    Dołączył
    Jul 2015
    Miasto
    Legnica
    Wiek
    26
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: [vik] Portretowe początki

    Jeju dziękuje Wam za takie miłe komentarze Co do tej naturalności - galerię utrzymam w takim stylu, nie podoba mi się kiedy modelka jest odpicowana. Też dobieram sobie takie osoby, które mają w sobie to coś. Żebyście widzieli radość modelki ze wszystkich zdjęć, dzisiaj znów mnie chciała namówić na sesję haha

    ts- co do obróbki, właśnie lubię eksperymentować. Staram się, żeby każde zdjęcie wyglądało inaczej i miało w sobie to "coś". Może ze względu na to, że niektóre osoby lubią taką różnorodność. To już kwestia gustu. Co do kadrowania - wierz mi, ale te wszystkie zdjęcia nie zostały poucinane. To są oryginały Podczas robienia zdjęcia, staram się zachować te wszystkie zasady, zastosować wiedze, którą sobie przyswoiłam, żeby ta technika kadrowania była w miarę ok. Dziękuje Ci za te uwagi, postaram się coś poprawić

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •