Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Konkurs dla Fotografów "Najlepsze zdjęcie do kalendarza"

  1. #1

    Domyślnie Konkurs dla Fotografów "Najlepsze zdjęcie do kalendarza"

    Witajcie,

    za pomocą aplikacji na naszym fanpage na FB przeprowadzamy konkurs dla fotografów na ,Najlepsze zdjęcie do kalendarza'. Do wygrania wybrany fotoalbum oraz fotokalendarze!

    https://www.facebook.com/najlepszefo...67939593270340


    Zapraszam i pozdrawiam, Monika

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Konkurs dla Fotografów "Najlepsze zdjęcie do kalendarza"

    Sprawa super tylko jak to zwykle bywa wygrywa osoba z najwieksza iloscią lajków czyli jak ktos ma większy fanpage jak kto inny i znajomych wiecej to wygra chociaz zdjęcie moze być słabe... No i te prawa autorskie ktore oczywiscie nabywają organizatorzy, szkoda
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Konkurs dla Fotografów "Najlepsze zdjęcie do kalendarza"

    lol fotokalendarz, zawsze o taki marzylem
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #4
    Początki nałogu Awatar eleroo
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Konkurs dla Fotografów "Najlepsze zdjęcie do kalendarza"

    Nie działa ten link. A, no i prawa autorskie nie mogą przejść na organizatora.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Konkurs dla Fotografów "Najlepsze zdjęcie do kalendarza"

    Cytat Zamieszczone przez eleroo Zobacz posta
    Nie działa ten link. A, no i prawa autorskie nie mogą przejść na organizatora.
    eleroo specem nie jestem, czytam regulamin i przetwarzam prostą informację, jeżeli jest mowa o tym że firma moze potem wykorzystac moje zdjęcie do celów marketingowych i promocyjnych ze swoim logiem i zwalniana jest od wszelkich roszczeń to dla mnie jest to proste info, firma mamoje zdjecie i moze nim się bawić na lewo i prawo co niemniej jednak zachęcam wszystkich do brania udziału w konkursie bo albumy zamawiam wlasnie u nich i są bardzo fajne, oraz nie mialem nigdy problemów z zamowieniem oraz finalnym produktem
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  6. #6
    Początki nałogu Awatar eleroo
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Konkurs dla Fotografów "Najlepsze zdjęcie do kalendarza"

    No ja nie czytałam tego dokładnie zapisu, bo link mnie nigdzie nie prowadzi, ale jeśli mowa o przekazaniu praw autorskich majątkowych to taki zapis jest niezgodny z prawem, bo to musi nastąpić pisemnie z podpisami wszystkich stron pod rygorem nieważności a nie poprzez wysłanie fotki na konkurs (prawo polskie ma nadrzędną moc sprawczą niż napisany przez kogoś regulamin). Jeśli mowa tam o udzieleniu niewyłącznej licencji na wykorzystanie, to nie ma problemu, bo nadal możesz rozporządzać fotką według uznania - rozdawać, sprzedawać, udzielać dalszych licencji etc., aczkolwiek powinny być jasno określone pola eksploatacji zdjęcia. Jeśli mowa o licencji wyłącznej (plus nieograniczone pola eksploatacji), no to konkurs jest zwykłym łowieniem fotek po kosztach, co niestety jest bardzo popularne w Polsce od kilku lat (nie tylko w fotografii ale też w grafice, projektowaniu) - takie cwaniackie konkursy ja osobiście bojkotuję i zachęcam do bojkotu innych. Oczywiście to indywidualna sprawa każdego czy bierze w nich udział czy nie, ale tego typu praktyka to zwykłe przysłowiowe szukanie jelenia.

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2010
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    78

    Domyślnie Odp: Konkurs dla Fotografów "Najlepsze zdjęcie do kalendarza"

    Cytat Zamieszczone przez eleroo Zobacz posta
    tego typu praktyka to zwykłe przysłowiowe szukanie jelenia.
    Dobrze, że nie mam fejszbóka
    Cyfrowo i tradycyjnie.

  8. #8
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Konkurs dla Fotografów "Najlepsze zdjęcie do kalendarza"

    Dobrze piszesz Eleroo - w Polsce różne firmy i nawet już urzędy cwaniakują - robią "konkursy" tylko po to, by nie płacić za zdjęcia...

  9. #9
    Początki nałogu Awatar eleroo
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Konkurs dla Fotografów "Najlepsze zdjęcie do kalendarza"

    Wiesz Macios, często jest też tak, że ktoś robi konkurs i nie chce mu się wydać stówki czy dwóch na radcę prawnego, który mu napisze regulamin, więc idzie do internetu i zżyna jakiś regulamin z bańki i z absurdalnymi zapisami, które kompletnie nie mają przełożenia na polskie prawo. Oczywiście to żadne usprawiedliwienie, hłe hłe, chodzi mi o to, że nie zawsze intencja organizatora jest zła. Czasem to lenistwo, czasem naiwność, czasem ogólne nierozgarnięcie. Bez względu jednak na to jaka jest intencja, w takich konkursach nie biorę udziału, bo jeśli ktoś chce wyłudzić foty, to go zwyczajnie nie lubię, bo nie lubię cwaniaków, a jeśli ktoś jest leniwy i nie zna podstaw prawa oraz nie chce mu się zatrudnić kogoś kompetentnego do skonstruaowania regulaminu to leję na niego również, bo ktoś taki nie jest wiarygodny.
    Ostatnio edytowane przez eleroo ; 08-10-2015 o 17:43

  10. #10
    Bywalec Awatar ATBFLASH
    Dołączył
    Jan 2015
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    46
    Posty
    134

    Domyślnie Odp: Konkurs dla Fotografów "Najlepsze zdjęcie do kalendarza"

    A lajki można i tak kupić......
    JEST: 1Dmk4, S50/1.4, C85/1.8 ,C17-40L/4 ,S70-200/2.8II
    BYŁO: Smena8M,Kodak,C30D,C7D,C17-85/4-5.6 IS,T17-50/2.8 VC,C70-300/4-5.6 IS,C70-200L/4,C70-200L/2.8,S18-35/1.8 A,S100-300f/4,C24-105L/4, C200L/2.8 II
    Szukasz opinii o sprzęcie jaki miałem/mam - śmiało, chętnie pomogę

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •