Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: [recenzja] TAMRON SP 45mm f/1.8 VC USD

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 45mm f/1.8 VC USD

    Czyli co, kupiłeś gdzieś wersję, która nie gada z kalibratorem ? No to miej pretensje do sklepu, że taki zestaw Ci sprzedali. Stabilizacji raczej nie używa się przy "bezpiecznych" czasach, bo tylko może zaszkodzić niż pomóc, a poza tym widać wyraźny FF na niektórych zdjęciach.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 45mm f/1.8 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Czyli co, kupiłeś gdzieś wersję, która nie gada z kalibratorem ? No to miej pretensje do sklepu, że taki zestaw Ci sprzedali. Stabilizacji raczej nie używa się przy "bezpiecznych" czasach, bo tylko może zaszkodzić niż pomóc, a poza tym widać wyraźny FF na niektórych zdjęciach.
    Czemu ma mieć pretensje do sklepu? Przecież to wina tamrona że 45mm przed pierwszym użyciem kalibratora musi mieć zaktualizowane oprogramowanie (chyba ze jakies nowe partie mają już aktualny soft) którego nie można zaktualizować kalibratorem.

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 45mm f/1.8 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    Czemu ma mieć pretensje do sklepu? Przecież to wina tamrona że 45mm przed pierwszym użyciem kalibratora musi mieć zaktualizowane oprogramowanie (chyba ze jakies nowe partie mają już aktualny soft) którego nie można zaktualizować kalibratorem.
    Chodzi o to, że pierwsza partia 35 i 45 została wyprodukowana, kiedy jeszcze TAP-Console USB nie było, sprzedawca powinien zadbać o aktualizację softu przed sprzedażą, zwłaszcza, że sprzedawał razem z przystawką.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #24
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 45mm f/1.8 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Chodzi o to, że pierwsza partia 35 i 45 została wyprodukowana, kiedy jeszcze TAP-Console USB nie było, sprzedawca powinien zadbać o aktualizację softu przed sprzedażą, zwłaszcza, że sprzedawał razem z przystawką.
    Nie wymagaj tyle od ludzi, którzy nawet czasami nie wiedza co sprzedają XD

  5. #25
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 45mm f/1.8 VC USD

    Odświeżam kotleta . Obiektyw staniał sporo, bo do 2099PLN co staje się dość agrakcujną ceną. Jak Wam sprawuje się z perspektywy czasu? Kusi mnie żeby go kupić, sample ładne, plastyka super. Kurza twarz, miałem kiedyś tamrona 17-50 2.8 VC i nie wspominam go dobrze i teraz ciężko mi wrócić do tej firmy.

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 45mm f/1.8 VC USD

    Mam go 3 sezon. 80% zdjeć obok 35 i 85 na ślubach i plenerach. Szkiełko fajne, małe i lekkie ( w porównaniu do sigmy 50 1,4 jak i 35 1.4 ) Af daje radę. Fajnie schowana soczewka, dzięki czemu nie brudzi się. Stabilizacja słaba, ale czasami ratuje sytuację. Optycznie nie ma co się rozpisywać. Szkoda, że to nie 1.4

  7. #27
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 45mm f/1.8 VC USD

    A jak optycznie w porównaniu do sigmą? To tylko moje wrażenia, że obrazek z tamrona jest bardziej plastyczny i przyjemny?

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 45mm f/1.8 VC USD

    Jak znajdziesz życiowe sytuacje i będzie oglądał zestawione zdjęcia obok siebie, to może dostrzeżesz różnice. Obrazek jest współczesny czyli ostry o wysokiej rozdzielczości od brzegu do brzegu z w miarę kontrowanymi cechami. Zjada canon 50 1.4 na śniadanie ale jest mniej ostry od sigmy w okolicach pełnej dziury. Może przez to wydaje się plastyczny. Dla mnie plastyczny to jest plannar i ewentualnie canon 50 1.2 Jak chcesz go do ślubów i latania z nim cały dzień to jest to dobre szkiełko i będziesz zadowolony. Ja brałem go w sklepie chociaż byłem zdecydowany na sigme art. Tylko ze sigma pudłowała trochę i była za ciężka jak dla mnie na podstawową ogniskową. Nie wymagał Af kalibracji ale są przypadki gdzie wymaga.

  9. #29
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 45mm f/1.8 VC USD

    Dzięki Robert, ślubów nie robię i raczej nigdy za to się nie wezmę. Jestem portreciarzem i do tego mam 85L 1.2. Tamron ma służyć do domowego reportażu moich dorastających dzieciaków, ale wiadomo tutaj łapie się chwilę i dobrze mieć dobrą optykę pod ręką, bo akurat trafi sie okazja do fajnego portreciku . Małe rozmiary są tu dużym atutem, także chyba tamron będzie najlepszym wyborem. Dzięki jeszcze raz.

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON SP 45mm f/1.8 VC USD

    To ja bym był skłonny jednak do 50 1.2 na twoim miejscu. Tamron fajny, ale zbyt "sterylny"

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •