Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Wątek: Jaka lampę kupić? canon 6d

  1. #21

    Domyślnie Odp: Jaka lampę kupić? canon 6d

    Cytat Zamieszczone przez klimk Zobacz posta
    a co myślicie o chińskich produktach?
    Mam kilka rzeczy Made in China, nie 2 tygodnie czy miesiąc, tylko ponad rok, i stwierdzam że chińska jest dobra kuchnia. Ryż jest też dobry.
    Bo np. taka Quantuum studyjna fajnie wybuchła. Gdyby to się stało w nowy rok, zastąpiłaby petardy.

  2. #22

    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    suwałki
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Jaka lampę kupić? canon 6d

    no wlasnie chciałbym zacząć kompletować zestaw do stobingu. czy moze lepiej kupic 2 prostsze lampy tez z hss i oddzielnie nadajniki?

  3. #23
    Uzależniony Awatar dreamstorm
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Bieruń
    Wiek
    43
    Posty
    642

    Domyślnie Odp: Jaka lampę kupić? canon 6d

    Nie baw się w oddzielne nadajniki. Przechodziłem przez podstawowy model Yongnuo i Pixel Knighty i Pixel Kingi. To zawsze jest upierdliwe...chyba, że masz czas.
    Yn600-EX-RT (im więcej sztuk tym lepiej) + YN-E3-RT to mega komfort. Wyciągasz lampy z torby zakładasz wyzwalacz i działa. Minus taki, że YN-E3-RT nie ma gorącej stopki. No i jesteś uwiązany do tych modeli lamp w zasadzie, ale mają wszystko czego trzeba więc to żaden problem.
    Canon 5d mk3 | 6D | C15 fiśaj | C16-35L II | C35L | C50 1.4 | S85 1.4 | C70-200L 2.8 IS | 3xYN600EX-RT | YN-E3-RT | na M42 - Zenitar 50 1,7 | Jupiter 9 | CZ Jena 135 f3.5

  4. #24

    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    suwałki
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Jaka lampę kupić? canon 6d

    a moglibyście polecić jaki zestaw do strobingu z jedną mocniejszą lampa ( z hss) i z jedna prostszą? co konkretnie kupić?

  5. #25
    Dopiero zaczyna Awatar stempel74
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    49
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Jaka lampę kupić? canon 6d

    ja potrzebuję mieć lampę na aparacie i wyzwalać kilka innych podpiętych pod RF-603 i RF605, myślałem że ta YN685 będzie działała również jako nadajnik, bo wydawało się mi że gdzieś tak wyczytałem, ale ona chyba jest tylko odbiornikiem. Czyli dalej nie rozwiązałem problemu jakim jest brak działającego wspomagania AF w przypadku podpięcia lampy do aparatu poprzez nadajnik RF-603 albo RF605 muszę kupić teraz jeszcze nadajnik YN 622 który obsługuje TTL i bedzie choćby w Manualu ale przesyłał sygnał wspomagania AF, dobrze teraz myślę?

    --- Kolejny post ---

    z hss kup sobie YN685 wygląda bardzo solidnie , ja się chińczyka bałem, (bo miałem z 8 lat temu, raz Tumaxa to był mało solidny produkt, rozsypał się szybko , jakiś plastik połamał sie ), a drugą lampe kup sobie canona z serii EZ 430,420 albo 540EZ i podpinasz pod nią odbiornik RF605. Tam wcześniej ktoś pisał o lampach studyjnych Quantum że mu wybuchła, nie wiem w jakich okolicznościach ale ja używa 4szt 400Ws i 300Ws od 6 lat i cioram je ostro , bo jeżdżą ze mną w aucie na różne roboty i są już poobijane i tylko raz palnik wymieniłem a tak to bez usterek.

  6. #26
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: Jaka lampę kupić? canon 6d

    Nie chcę nowego tematu zakładać, a średnio znam się na lampkach. Korzystam z 430ex2 i 6d. Mając wcześniej 5d1 mogłem robić zdjęcia z krótkim czasem np 1/4000 , obecnie 6d ogranicza mnie do 1/180. Rozumiem,że aparat w żadnym przypadku nie pozwoli mi na użycie z jakąkolwiek lampą przy czasach poniżej 1/180? I drugie pytanie, to potrzebuję kupić*drugą lampkę i myślałem o 580ex2, aż znalazłem nową 430ex2 RT. Czy będę miał dzięki niej więcej korzyści niż w przypadku starej lampy? Mocy nigdy mi nie brakowało, odbłyśnik w nowej się przyda, a jeśli dobrze rozumiem, to żeby korzystać*z niej bezprzewodowo muszę jeszcze dokupić*nadajnik i przypiąć na stopkę aparatu? Czy wtedy będę mógł zejść z czasami poniżej 1/180 czy w tej kwestii nic się*nie zmienia? (Za jakiś czas planuję przejście na 5d3, póki co jest 6d).

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Jaka lampę kupić? canon 6d

    no ale te polecane w tym temacie to się nie nadają?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Jaka lampę kupić? canon 6d

    Cytat Zamieszczone przez merida Zobacz posta
    Nie chcę nowego tematu zakładać, a średnio znam się na lampkach. Korzystam z 430ex2 i 6d. Mając wcześniej 5d1 mogłem robić zdjęcia z krótkim czasem np 1/4000 , obecnie 6d ogranicza mnie do 1/180. Rozumiem,że aparat w żadnym przypadku nie pozwoli mi na użycie z jakąkolwiek lampą przy czasach poniżej 1/180? I drugie pytanie, to potrzebuję kupić*drugą lampkę i myślałem o 580ex2, aż znalazłem nową 430ex2 RT. Czy będę miał dzięki niej więcej korzyści niż w przypadku starej lampy? Mocy nigdy mi nie brakowało, odbłyśnik w nowej się przyda, a jeśli dobrze rozumiem, to żeby korzystać*z niej bezprzewodowo muszę jeszcze dokupić*nadajnik i przypiąć na stopkę aparatu? Czy wtedy będę mógł zejść z czasami poniżej 1/180 czy w tej kwestii nic się*nie zmienia? (Za jakiś czas planuję przejście na 5d3, póki co jest 6d).
    nie rozumiem, jak to na 6D nie możesz zejsć z czasem np. do 1/500s? czy 1/1000? a właczasz czasem "piorunek" na lampie?
    jestes z NS? napisz na priv to dam Ci sie pobawic moimi lampkami
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 15-12-2015 o 14:55
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Jaka lampę kupić? canon 6d

    Cytat Zamieszczone przez merida Zobacz posta
    Nie chcę nowego tematu zakładać, a średnio znam się na lampkach. Korzystam z 430ex2 i 6d. Mając wcześniej 5d1 mogłem robić zdjęcia z krótkim czasem np 1/4000 , obecnie 6d ogranicza mnie do 1/180. Rozumiem,że aparat w żadnym przypadku nie pozwoli mi na użycie z jakąkolwiek lampą przy czasach poniżej 1/180?
    to dziwne, bardzo dziwne - chyba trzeba zacząć od instrukcji obsługi (myślę że lampy bo będzie szybciej ) zarówno 430 ex 2 jak i 6D obsługują HSS więc stawiam że po naciśnięciu tego jednego magicznego przycisku na lampie będzie działać dowolny czas nawet 1/4000s.
    zakup 58ex2 może nie rozwiązać problemów - nie mam ale wydaje się że również trzeba nacisnąć odpowiedni guziczek

    6d chyba nie ma sterowania radiowego do lamp RT księgowy lub marketing wykastrował
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 15-12-2015 o 14:49
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Jaka lampę kupić? canon 6d

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta

    6d chyba nie ma sterowania radiowego do lamp RT księgowy lub marketing wykastrował
    nie, nie ma, ale posiadanie (jak ja) 600rt i 430rt załatwia sprawe i działa pieknie
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •