Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wrocław - dobre laboratorium fotograficzne

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Kalisz
    Wiek
    31
    Posty
    26

    Domyślnie Wrocław - dobre laboratorium fotograficzne

    Cześć!
    Szukam dobrego laboratorium do wywoływania zdjęć, najlepiej z formatem 20 x 30 cm - chodzi mi tylko o wydruk, zdjęcia z cyfry. Dobre laboratorium IMO powinno mieć pewien szacunek dla odwzorowania kolorów, natomiast wywołane wczoraj zdjęcia w jednym z (o ile nie naj) bardziej znanych laboratoriów we Wrocławiu nieco odbiegają od oczekiwań. W dodatku pytanie o profil kończy się odpowiedzią specjalisty: "kiedyś tam Panu dam, teraz nie mam... bo to mamy tam zrobione pod tą maszynę". Co możecie polecić?

    Bartek
    7D | 5D mk II | 17-40 | 24-70 | 17-55 | 28 | 580ex II - w sumie po co te sygnatury?

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Wrocław - dobre laboratorium fotograficzne

    Cytat Zamieszczone przez koleszkowiec Zobacz posta
    Cześć!
    Szukam dobrego laboratorium do wywoływania zdjęć, najlepiej z formatem 20 x 30 cm - chodzi mi tylko o wydruk, zdjęcia z cyfry. Dobre laboratorium IMO powinno mieć pewien szacunek dla odwzorowania kolorów, natomiast wywołane wczoraj zdjęcia w jednym z (o ile nie naj) bardziej znanych laboratoriów we Wrocławiu nieco odbiegają od oczekiwań. W dodatku pytanie o profil kończy się odpowiedzią specjalisty: "kiedyś tam Panu dam, teraz nie mam... bo to mamy tam zrobione pod tą maszynę". Co możecie polecić?

    Bartek
    Ja korzystałem z foto pod dachem. Było ok. Nie pamiętam czy miałem od nich profile
    Teraz noszę tam tylko filmy do wołania i też jest ok.
    Wydruki do a2 robię sam. Jeśli zależy Ci na konkretnej jakości, rozważ zakup drukarki a4/a3 foto i ustaw sobie lab w domu.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Posty
    80

    Domyślnie Odp: Wrocław - dobre laboratorium fotograficzne

    Potwierdzam. Też długi czas ganiałem od labu do labu, także wysyłkowo i ciągle było coś nie tak. Dojrzałem w końcu do zakupu drukarki foto i WRESZCIE jest tak jak chcę.

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Kalisz
    Wiek
    31
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Wrocław - dobre laboratorium fotograficzne

    Tego się właśnie obawiałem, ale trochę nie chciało mi się wierzyć, żeby w takim mieście nie było człowieka rozumiejącego sens użycia profilu kolorów W kolejnym punkcie pani mi powiedziała, że jej drukarka drukuje w RGB, więc nie ma problemu z kolorem... god, damn it. Póki co wstępnie rozmawiałem z ARW... dam znać, jak się sprawy potoczą
    7D | 5D mk II | 17-40 | 24-70 | 17-55 | 28 | 580ex II - w sumie po co te sygnatury?

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Wrocław - dobre laboratorium fotograficzne

    Na jedności był jeszcze lab, który cieszył się dobrymi opiniami. Nie wiem jak jest teraz.

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Wrocław - dobre laboratorium fotograficzne

    A foto pod dachem nie sprawdziło się?

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Kalisz
    Wiek
    31
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Wrocław - dobre laboratorium fotograficzne

    Poprzednia historia (z drukiem kolorami RGB) jest właśnie z Jedności Narodowej. Wybór papierów pomiędzy "matowy i błyszczący" - dostałem próbkę matowego, ale przyznam, że nic to specjalnego (sztuczny papier niecelulozowy). Foto Pod Dachem jeszcze nie sprawdziłem, chwilowo się wstrzymałem i rozglądam się za swoją drukarką
    7D | 5D mk II | 17-40 | 24-70 | 17-55 | 28 | 580ex II - w sumie po co te sygnatury?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •