Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 64 z 64

Wątek: Opony wielosezonowe - polecacie ?

  1. #61
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Opony wielosezonowe - polecacie ?

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    3 decybele, to dwukrotny wzrost hałasu!! "Praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan głąb! (to tylko cytat, nic osobistego ;-) )
    Fizyka fizyka a fizjologia fizjologia. Dlatego właśnie skala jest logarytmiczna, że dwukrotny wzrost mocy hałasu jest słyszany jako niewielki wzrost, który trudno byłoby ocenić bez bezpośredniego porównania jednego poziomu zaraz po drugim.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 12-04-2016 o 23:14
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  2. #62
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Opony wielosezonowe - polecacie ?

    Jezdzilem kiedys na oponach, ktore powyzej 40km/h zaczynaly wyc. Po dwoch latach jazdy zmienilem je bo juz mialem dosc i wtedy okazalo sie, ze lozysko kola do wymiany ale wszesniej nie sposob bylo uslyszec jego wycie maskowane wyciem opon. Nigdy wiecej glosnych opon.

  3. #63
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Opony wielosezonowe - polecacie ?

    Mam całoroczne oponki na tyle.przód zmieniam sezonowo. Czekam i czekam kiedy je "zajeżdże" i nic. Trzymają się uparcie. Ok 10 000 rocznie, miasto plus wyjazd wakacyjny :-) moim zdaniem opona całoroczna to dobre rozwiązanie.

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  4. #64
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    959

    Domyślnie Odp: Opony wielosezonowe - polecacie ?

    Cytat Zamieszczone przez mwitek Zobacz posta
    Mam całoroczne oponki na tyle.przód zmieniam sezonowo. Czekam i czekam kiedy je "zajeżdże" i nic. Trzymają się uparcie. Ok 10 000 rocznie, miasto plus wyjazd wakacyjny :-) moim zdaniem opona całoroczna to dobre rozwiązanie.

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    Jeśli już stosować kombinacje różnych bieżników na poszczególnych osiach, to sugerowałbym te bardziej przyczepne (sezonowe) na tył a całoroczne na przód.
    A tak w ogóle to nie patrz tylko na wygląd opon. Jest coś takiego jak starzenie się gumy. Fakt, że jeżdżę dosyć dynamicznie, ale miałem się już okazję przekonać, jak spada przyczepność opony wraz z wiekiem, mimo wzorowo wyglądającego bieżnika. U mnie opona jest wymieniana najpóźniej po pięciu latach bez względu na to, w jak dobrym stanie będzie bieżnik. Jakby nie patrzeć, ten maleńki skrawek gumy to jedyna rzecz, która zapewnia nam kontakt z podłożem i trzyma nas na drodze - tu nie może być miejsca na wątpliwości.

    Co do całorocznych opon, to również uważam, że do miejskich autek, które rzadko widzą trasę (zwłaszcza zimą) i przy dość spokojnym stylu jazdy opona całoroczna będzie idealna a kupowanie dwóch kompletów jest nieuzasadnione. Tylko jedno ale (co się wiąże z tym, co napisałem już wyżej) - przy takim stylu jazdy opona szybciej się zestarzeje niż zetrze i jeśli ktoś będzie patrzył tylko na głębokość bieżnika, to może się na tym nieźle przejechać...
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •