Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 106

Wątek: [Radoslaw_Makuch] Sport

  1. #1

    Domyślnie [Radoslaw_Makuch] Sport

    Witam wszystkich w mojej galerii, mam zamiar regularnie wstawiać tutaj zdjęcia z meczów Legii Warszawy i nie tylko. Sport fotografuję od około pół roku. Proszę o konstruktywne opinie

    Legia Warszawa - Lechia Gdańsk
    Canon 7D + 70-200mm f/4L USM
    1/800s + ISO 2500

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    7

    8

    9

    10
    Canon EOS 7D + Canon EF 70-200 f/2.8L USM + Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM
    Fanpage facebook
    Flickr

  2. #2

    Domyślnie Odp: [Radoslaw_Makuch] Sport

    Legia Warszawa - Termalica Bruk-Bet Nieciecza
    Canon 7D + 70-200mm f/4L USM + 100-400mm f/4.5-5.6L
    1/800s + ISO 2000-3200

    Jakość zdjęć odpowiada jakości meczu... słabo

    11

    12

    13

    14

    15

    16

    17

    18

    19

    20

    21

    22
    Canon EOS 7D + Canon EF 70-200 f/2.8L USM + Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM
    Fanpage facebook
    Flickr

  3. #3
    Coś już napisał Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: [Radoslaw_Makuch] Sport

    Cytat Zamieszczone przez Radoslaw_Makuch Zobacz posta
    Jakość zdjęć odpowiada jakości meczu... słabo
    I to niestety jest największa trudność tej zabawy. Fotografia sportowa to nie hipsterski artyzm tylko rzemiosło. Tu nawet z najgorszej kopaniny trzeba przynieść coś co będzie się w miarę bronić. Nie jest to łatwe, szczególnie jak gra na boisku jest zachowawcza, a zawodnicy o poziomie wyszkolenia rodem z przedszkola nie są w stanie przebrnąć przez obronę i gniją w środku pola albo podając przez całe boisko notorycznie wykopują piłkę Panu Bogu w okno.

    Na plus z pewnością są kolory. Mam co prawda monitor o osobliwym zafarbie, ale zdjęcia są w miarę równe pod tym względem i nie rażą jakąś tendencją. Kontrast też jest taki jaki moim zdaniem jest estetyczny.
    Na minus z pewnością krzywe kadry, a bardzo wiele z nich można bez problemu wyprostować. Mnie takie krzywe kadry drażnią, bo jakoś prawie podświadomie rzucając okiem na takie zdjęcia widzi się, że coś nie gra.
    #13 jest wyjątkowo nieostra, myślę, że przekracza to pewną granicę akceptowalności. Tym bardziej, że reszta zdjęć jest dosyć równa pod względem ostrości chociaż super ostro nie jest.
    Ból jest z pewnością, że 200mm F4 nie odcina mocno tła. Stąd też zastanawiam się dlaczego na #10 zszedłeś z 200mm ? Bo wydaje mi się oceniając szerokość kadru i GO, że chyba to było mocno poniżej 200mm robione.

    Chyba najważniejsze, żeby wiedzieć co chce się łapać. Jeżeli wiesz jakie zdjęcia Ci się podobają, jaki styl, jakie momenty to warto wbrew wszystkiemu i wszystkim iść w tym kierunku.

  4. #4
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: [Radoslaw_Makuch] Sport

    Mnie jeszcze rzucila sie w oczy perspektywa, na stojaka do nich strzelales ?

  5. #5

    Domyślnie Odp: [Radoslaw_Makuch] Sport

    Cytat Zamieszczone przez Dawid_Gaszynski Zobacz posta
    I to niestety jest największa trudność tej zabawy. Fotografia sportowa to nie hipsterski artyzm tylko rzemiosło. Tu nawet z najgorszej kopaniny trzeba przynieść coś co będzie się w miarę bronić. Nie jest to łatwe, szczególnie jak gra na boisku jest zachowawcza, a zawodnicy o poziomie wyszkolenia rodem z przedszkola nie są w stanie przebrnąć przez obronę i gniją w środku pola albo podając przez całe boisko notorycznie wykopują piłkę Panu Bogu w okno.

    Na plus z pewnością są kolory. Mam co prawda monitor o osobliwym zafarbie, ale zdjęcia są w miarę równe pod tym względem i nie rażą jakąś tendencją. Kontrast też jest taki jaki moim zdaniem jest estetyczny.
    Na minus z pewnością krzywe kadry, a bardzo wiele z nich można bez problemu wyprostować. Mnie takie krzywe kadry drażnią, bo jakoś prawie podświadomie rzucając okiem na takie zdjęcia widzi się, że coś nie gra.
    #13 jest wyjątkowo nieostra, myślę, że przekracza to pewną granicę akceptowalności. Tym bardziej, że reszta zdjęć jest dosyć równa pod względem ostrości chociaż super ostro nie jest.
    Ból jest z pewnością, że 200mm F4 nie odcina mocno tła. Stąd też zastanawiam się dlaczego na #10 zszedłeś z 200mm ? Bo wydaje mi się oceniając szerokość kadru i GO, że chyba to było mocno poniżej 200mm robione.

    Chyba najważniejsze, żeby wiedzieć co chce się łapać. Jeżeli wiesz jakie zdjęcia Ci się podobają, jaki styl, jakie momenty to warto wbrew wszystkiemu i wszystkim iść w tym kierunku.
    Krzywe kadry na pewno zacznę poprawiać od następnego razu, jakoś nie zwracałem na to uwagi do teraz. Co do #10 chciałem mieć parę zdjęć z nieco niższą ogniskową, pomyślałem, że może warto dodać coś innego, aby zdjęcia nie były takie powtarzalne. Dzięki za rady, z pewnością się przydadzą przed czwartkowym meczem z Napoli.

    Mnie jeszcze rzucila sie w oczy perspektywa, na stojaka do nich strzelales ?
    Nie, siedzę na stołeczku, a zdjęcia są robione jak najniżej jak to możliwe. Akurat na stadionie Legii banda jest dość wysoko, jest rozsunięta na całą szerokość boiska i nie da się niestety zejść niżej. Sam najchętniej bym siedział na trawie, aby zdjęcia lepiej wyglądały
    Canon EOS 7D + Canon EF 70-200 f/2.8L USM + Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM
    Fanpage facebook
    Flickr

  6. #6

    Domyślnie Odp: [Radoslaw_Makuch] Sport

    Legia Warszawa - SSC Napoli
    Canon 7D Mark II + 70-200mm f/4L USM + Sigma 17-50 f/2.8
    ISO 1250-2000

    Niesamowity mecz dla każdego fotografa pod każdym względem. Są gwiazdy światowej piłki nożnej, wiele ciekawych zagrań, a nawet zmiana bandy za bramkami na niższe co pozwala uzyskać lepszą perspektywę.

    23

    24

    25

    26

    27

    28

    29

    30

    31

    32

    33

    34

    35
    Canon EOS 7D + Canon EF 70-200 f/2.8L USM + Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM
    Fanpage facebook
    Flickr

  7. #7

    Domyślnie Odp: [Radoslaw_Makuch] Sport

    35 - ostrość na kibicach.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  8. #8
    Coś już napisał Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: [Radoslaw_Makuch] Sport

    #25 jest dobre. W takich ujęciach jak #28 albo #34 boli brak odcięcia od tła. Tego typu momenty fajnie wyglądałyby łapane na wprost. Gdzieś tam w trakcie meczu będą bieli na Ciebie i wtedy warto takie coś łapać. Wtedy będzie obrazek jak na #27 albo #30.
    Na #27 albo #30 to było 200mm F4 ?

  9. #9

    Domyślnie Odp: [Radoslaw_Makuch] Sport

    Cytat Zamieszczone przez Dawid_Gaszynski Zobacz posta
    #25 jest dobre. W takich ujęciach jak #28 albo #34 boli brak odcięcia od tła. Tego typu momenty fajnie wyglądałyby łapane na wprost. Gdzieś tam w trakcie meczu będą bieli na Ciebie i wtedy warto takie coś łapać. Wtedy będzie obrazek jak na #27 albo #30.
    Na #27 albo #30 to było 200mm F4 ?
    Niestety na razie nie mogę sobie pozwolić na obiektyw 2.8, a naprawdę chciałbym go mieć, GO na F4 boli strasznie.
    #30 - 145mm F4
    #27 - 188mm F4
    Canon EOS 7D + Canon EF 70-200 f/2.8L USM + Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM
    Fanpage facebook
    Flickr

  10. #10
    Coś już napisał Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: [Radoslaw_Makuch] Sport

    Jakąś alternatywą, kompletnie niechętnie kupowaną - jest stałka 200mm 2.8. Nie kosztuje wiele, a opinie o niej są bardzo dobre.

    Nie ukrywam, że dla mnie to prawdziwa tajemnica lasu jak ludzie łapią piłkę poniżej 200mm. Może i mam obsesję, ale staram się zawsze wszystko łapać na możliwie dużej ogniskowej. Zawsze to odcięcie tła jest lepsze. Te dwa zdjęcia kadrowałeś jakoś czy to w przybliżeniu oryginalny kadr ?

    Trudno będzie odcinać tło schodząc na F4 poniżej 200mm.

    Nie jest to łatwe, ale trzeba łapać momenty, kiedy zawodnicy lecą na Ciebie, albo są dosyć blisko - ale mimo wszystko przodem. Wtedy GO jest ładne, a akcje są dynamiczne.

    Pomijając to czym się łapie i jak warto też pamiętać jak to potem pokazywać. Moim zdaniem czasem jedno źle dobrane zdjęcie psuje efekt. Masz dwa dynamiczne wysoki złapane z przyzwoitym tłem, dobrą radość zawodnika, ale parę pozostałych zdjęć o wiele mniej atrakcyjnych psuje ogólny odbiór. Gdyby tak 1-2 ciekawe zdjęcia dodać zamiast tych wielu cieszynek byłoby chyba atrakcyjniej.

    Gryzę się w język co do podpisu...
    Ostatnio edytowane przez Dawid_Gaszynski ; 04-10-2015 o 13:37

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •