Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 106

Wątek: [Radoslaw_Makuch] Sport

  1. #11

    Domyślnie Odp: [Radoslaw_Makuch] Sport

    Cytat Zamieszczone przez Dawid_Gaszynski Zobacz posta
    Jakąś alternatywą, kompletnie niechętnie kupowaną - jest stałka 200mm 2.8. Nie kosztuje wiele, a opinie o niej są bardzo dobre.

    Nie ukrywam, że dla mnie to prawdziwa tajemnica lasu jak ludzie łapią piłkę poniżej 200mm. Może i mam obsesję, ale staram się zawsze wszystko łapać na możliwie dużej ogniskowej. Zawsze to odcięcie tła jest lepsze. Te dwa zdjęcia kadrowałeś jakoś czy to w przybliżeniu oryginalny kadr ?

    Trudno będzie odcinać tło schodząc na F4 poniżej 200mm.

    Nie jest to łatwe, ale trzeba łapać momenty, kiedy zawodnicy lecą na Ciebie, albo są dosyć blisko - ale mimo wszystko przodem. Wtedy GO jest ładne, a akcje są dynamiczne.

    Pomijając to czym się łapie i jak warto też pamiętać jak to potem pokazywać. Moim zdaniem czasem jedno źle dobrane zdjęcie psuje efekt. Masz dwa dynamiczne wysoki złapane z przyzwoitym tłem, dobrą radość zawodnika, ale parę pozostałych zdjęć o wiele mniej atrakcyjnych psuje ogólny odbiór. Gdyby tak 1-2 ciekawe zdjęcia dodać zamiast tych wielu cieszynek byłoby chyba atrakcyjniej.

    Gryzę się w język co do podpisu...
    #27 nie kadrowane
    #30 tylko troszeczkę, aby zawodnik był w centrum kadru

    Selekcja faktycznie nie idzie mi to zbyt dobrze. Zawsze mam problemy czy to z wybraniem najlepszych zdjęć, czy wyrzuceniem jednego takiego które nie jest najlepsze, ale nie jest też najgorsze.

    Co do stałki 200mm - mało opłacalne w mojej sytuacji. Mam te 70-200mm f4 które mógłbym sprzedać, dopłacić cenę stałki 200mm 2.8 i miałbym bardziej uniwersalne 70-200mm 2.8. No ale to będzie możliwe dopiero za około 2 miesiące kiedy będę miał trochę więcej tych pieniędzy.
    Canon EOS 7D + Canon EF 70-200 f/2.8L USM + Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM
    Fanpage facebook
    Flickr

  2. #12

    Domyślnie Odp: [Radoslaw_Makuch] Sport

    Cytat Zamieszczone przez Dawid_Gaszynski Zobacz posta
    Jakąś alternatywą, kompletnie niechętnie kupowaną - jest stałka 200mm 2.8. Nie kosztuje wiele, a opinie o niej są bardzo dobre.
    Prawie kupiłem, ale do piłki nożnej z cropem przed linią pola karnego, np dośrodkowanie z rożnego robi się strasznie wąsko. Tu potrzeba czasem 135mm.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  3. #13
    Coś już napisał Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: [Radoslaw_Makuch] Sport

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Prawie kupiłem, ale do piłki nożnej z cropem przed linią pola karnego, np dośrodkowanie z rożnego robi się strasznie wąsko. Tu potrzeba czasem 135mm.
    Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się fotografować człowieka "wykopującego" rożny. Siedząc w rogu albo blisko niego to chyba na 50mm trzeba robić...

    Zdaję sobie sprawę, że każdy ma własny punkt widzenia, lubi różny styl pracy i różne zdjęcia, ale ja jakoś przestałem całkiem używać 70-200. Wolę 100 2.0 do kosza czy ręcznej albo siatkówki z boku. O wiele lepsza GO, zysk światła.
    Ostatnio edytowane przez Dawid_Gaszynski ; 04-10-2015 o 20:56

  4. #14

    Domyślnie Odp: [Radoslaw_Makuch] Sport

    Cytat Zamieszczone przez Dawid_Gaszynski Zobacz posta
    Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się fotografować człowieka "wykopującego" rożny. Siedząc w rogu albo blisko niego to chyba na 50mm trzeba robić...
    Bo tu chodzi o zawodnika dochodzącego do dośrodkowania, a nie podającego piłkę.
    Nie mówiąc już jak biegnie po strzeleniu gola w kierunku Żylety. Wtedy tylko 70mm może uratować sytuację. 200mm na nic się nie przyda.
    Masz FF, a kolega cropa pamiętaj o tym.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  5. #15

    Domyślnie Odp: [Radoslaw_Makuch] Sport

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Bo tu chodzi o zawodnika dochodzącego do dośrodkowania, a nie podającego piłkę.
    Nie mówiąc już jak biegnie po strzeleniu gola w kierunku Żylety. Wtedy tylko 70mm może uratować sytuację. 200mm na nic się nie przyda.
    Masz FF, a kolega cropa pamiętaj o tym.
    Też fakt, 200mm na APS-C równa się 324mm na FF
    Canon EOS 7D + Canon EF 70-200 f/2.8L USM + Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM
    Fanpage facebook
    Flickr

  6. #16
    Coś już napisał Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: [Radoslaw_Makuch] Sport

    Rozumiem jaka jest różnica między cropem a FF. Nic to nie zmienia. Ja cały mecz piłki robię tylko na 300mm czyli u Niego byłoby to 200mm. Podkreślam, że to kwestia gustu kto w jakie momenty i sytuacje celuje. Jak dla mnie, blisko rogu, używając 300mm (crop na 200mm) można łapać to na czym mi zależy. Używałem swojego czasu na cropie 300mm i w niewielu, jak dla mnie sytuacjach, było to za długo.

  7. #17

    Domyślnie Odp: [Radoslaw_Makuch] Sport

    Zbieraj 3 000zł i sprzedam Ci mojego 70-200/2,8.
    Mnie już nudzi się foto.
    Teraz mam nową zabawkę. Robię po 1 300 km miesięcznie na rowerze .
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  8. #18

    Domyślnie Odp: [Radoslaw_Makuch] Sport

    Do połowy listopada myślę, że udałoby mi się zebrać taką kwotę :P
    Canon EOS 7D + Canon EF 70-200 f/2.8L USM + Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM
    Fanpage facebook
    Flickr

  9. #19

    Domyślnie Odp: [Radoslaw_Makuch] Sport

    Daj spokój z tą sprzedażą to żartowałem.
    A tak poważnie, jak chcesz dłużej pobawić się sportem, to jednak C 70-200/2,8 IS jest jednak lepszy.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: [Radoslaw_Makuch] Sport

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Daj spokój z tą sprzedażą to żartowałem.
    A tak poważnie, jak chcesz dłużej pobawić się sportem, to jednak C 70-200/2,8 IS jest jednak lepszy.
    no proszę Cię, może minimalnie ostrzejszy ale w praktyce nie będzie to widoczne, a IS do sportu mu zupełnie nie potrzebny, chyba że szachy będzie fotografował ;-)
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •