Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pierwsze poklatkowe ujęcia. Wstęp do filmiku

  1. #1

    Domyślnie Pierwsze poklatkowe ujęcia. Wstęp do filmiku

    Witam wszystkich
    To jest mój pierwszy wpis i od razu mówię, że jestem początkującym, ale zapalonym fotografem. Kupiłem niedawno Canona 5D mrk III z przeznaczeniem filmu jak i fotografii. Obiektów mam dużo do uwieczniania bo rodzice posiadają szkółkę. I w związku z tym postanowiłem w ramach promocji szkółki zrobić filmik promujący trawy ozdobne. Wcześniej już robiłem filmiki, ale moim zdaniem dość nieudolnie i chaotycznie. Teraz postawiłem na JAKOŚĆ Oto mój pierwszy timelapse. Wskazówki i konstruktywna krytyka mile widziana!



    Pozdrawiam!

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    warszawa
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Pierwsze poklatkowe ujęcia. Wstęp do filmiku

    dobre. podoba mi się ruch w pionie. Następnym razem pomyśl jeszcze o ruchu w poziomie np do przodu. Mysle, ze taki timelaps z poruszajacym sie do przodu aparatem w tych trawach wygladałby rewelacyjnie. Ale do tego trzeba specjalnej suwnicy - takiej szyny na ktorej aparat przesuwa sie kawałeczkami. Ale poki co jest i tak dobrze.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Pierwsze poklatkowe ujęcia. Wstęp do filmiku

    Też o tym myślałem... ale póki co cała kasa poszła na aparat i obiektywy. Chce iść w tym kierunku więc w przyszłości pewnie się zaopatrzę w suwnicę z głowicami Mega dzięki za opinie i porady!

  4. #4
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 620

    Domyślnie Odp: Pierwsze poklatkowe ujęcia. Wstęp do filmiku

    Bardzo przyjemne. Podoba mi się !

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Pierwsze poklatkowe ujęcia. Wstęp do filmiku

    Również uważam, że przyjemne i chętnie obejrzałbym dłuższy A co do uwag to w zasadzie dwie, które mi się rzuciły w oczy - wydaje mi się, że chyba coś nie tak jest albo z ilością klatek na sekundę albo ustawieniami czasu w drugiej scenie. Najbardziej widoczne jest to, gdy patrzymy na słońce, które "skacze". Nie jestem specjalistą w timelapsach ale być może lepszy byłby dłuższy czas podczas wykonywania zdjęć. I jeszcze drobna rzecz - samo zakończenie. Wydaje mi się, że lepiej jakby muzyka, którą bardzo fajnie dobrałeś, pod koniec cichła aż do zera i dopiero wtedy logotyp. Bo tak trochę za mocno jest to ucięte. Chętnie obejrzę kolejne
    Pozdrawiam,
    Darek

  6. #6

    Domyślnie Odp: Pierwsze poklatkowe ujęcia. Wstęp do filmiku

    Dziękuję za miłe słowa i konstruktywne uwagi Gdy kolejny raz będę robić timelapsy wezmę to pod uwagę tutaj mam drugą część trailera, ale są to zwykłe ujęcia traw... To nie jest jakiś docelowy filmik, one mają za zadanie podtrzymać ludzi na fb, a przy okazji mnie uczą jak mam działać w nagrywaniu docelowego filmiku który premierę będzie mieć na Międzynarodowych targach ogrodniczych w Warszawie. Oczywiście premiera na naszym stoisku

    Pozdrawiam!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •