Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Premiere Pro CS4 i tnący się film 1080p

  1. #1

    Domyślnie Premiere Pro CS4 i tnący się film 1080p

    Witam,

    Od jakiegoś czasu moim Canonen 70D zacząłem się również bawić w filmowanie. Całkiem fajna sprawa i przyjemnie się nim filmuje Uśmiech
    Jednak radość skończyła się gdy zacząłem montować filmy w Premiere Pro CS4, otóż:

    1) Stosuje kodek h264 i mimo to film po wyrenderowaniu traci mega na jakości względem pliku zgranego bezpośrednio z aparatu. To normalne? Po przepuszczeniu przez premiere pro jakość siada i nie ma na to mocnych? Nie mówiąc już jak to wygląda po wrzuceniu na YT. Jakieś 60% jakości idzie po drodze w cholere :/

    2) Nagrywam film na ustawieniach full hd 25 klatek, następnie gdy ukstawiam taki preset ( z taką rozdzielczością i klatkami) w premiere, to po wyrenderowaniu film się tnie. Nie da się tego oglądać, szarpie że aż strach. Co ciekawe gdy zmienie ustawienia żeby zamiast 1980x1280 wyrenderował 1440x1080 to już się film nie tnie. Tylko skoro aparat nagrywa full d to chcialbym tez wyrenderowac w full hd. Co jest grane?

    3) W necie poczytałem, że canon 70d, nagrywa ull hd w 30 klatkach i 1280x720 w 60 klatkach. Tymczasem w aparacie mam odpowiednio 25 i 50 klatek. Coś to jest nie halo chyba?

    4) Gdy przyspeszam jakąś scene w Premierze (speed duration) np. gdy przejezdzam jakiś krajobraz to strasznie wszystko jest newyraźne. Jak to nalezy robić, żebyw miare szybko przeleciec obiektywem jakis widoczek albo tlum ludzi i zeby nikt sie nie zanudzil ogladaniem filmiku? Lepiej paratem szybko przesuwac i liczyc ze nei zgubi ostrosci czy lepiej aparatem wolniej a w premierze przyspieszyć. Tylko to przyspieszanie jak widać cos słabo działa :/


    Bedę wdzięczny za info

    Pozdrawiam
    Ronin

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Premiere Pro CS4 i tnący się film 1080p

    Cytat Zamieszczone przez Ronin Zobacz posta
    ...
    3) W necie poczytałem, że canon 70d, nagrywa ull hd w 30 klatkach i 1280x720 w 60 klatkach. Tymczasem w aparacie mam odpowiednio 25 i 50 klatek. Coś to jest nie halo chyba?...
    Zmień w ustawieniach aparatu z PAL na NTSC to będzie 30 i 60
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Premiere Pro CS4 i tnący się film 1080p

    A jaki ustawiasz bitrate w oknie dialogowym eksportu?

  4. #4

    Domyślnie Odp: Premiere Pro CS4 i tnący się film 1080p

    Ja montuję filmy z 70D na Adobe Premiere Elements i jakość mi nie siada. Eksportuję do MP4 i mam taką samą jakość z dużo niższym bitrate niż to z aparatu i nie wiedzę żadnej utraty jakości.
    Co do Youtube to tam jakość siada bo wygląda na to, ze Youtube samo przekompresowuje po swojemu....

    Pozdrawiam
    Lutek
    EOS 70D | Canon 50mm f/1.8 STM | Canon 18-135 3.5-5.6 IS STM | PIXMA MG7150

  5. #5

    Domyślnie Odp: Premiere Pro CS4 i tnący się film 1080p

    tlustyx - heh, jakie to proste. Dzięki już jest 30 i 60 fpsów. Ciekawe jeszcze tylko na którym ustawieniu jakość filmu będzie lepsza. Ale to nagram te same sceny w NTSC i PAL i sam się przekonam czy warto zwiększać te klatki czy nie.

    Przemek_PC - wklejam screeny jak to mniej więcej mam ustawione przy renderowaniu:



    Jaki w ogole preset powinno się ustawić na początku gdy się robi nowy projekt w Premierze. Zamiast DV wybieram HDV, a potem szukam 1080p, 25 klatek i żeby rodziałka była 1920x1280px no i to chyba całą filozofia ustawień, chyba że o czymś nie wiem?

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Premiere Pro CS4 i tnący się film 1080p

    Cytat Zamieszczone przez Ronin Zobacz posta
    ...Ale to nagram te same sceny w NTSC i PAL i sam się przekonam czy warto zwiększać te klatki czy nie...
    Nie jestem pewien, ale przy 30/60 klatkach występuje chyba migotanie przy sztucznym świetle. Jest to związane z częstotliwością prądu 50Hz
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Premiere Pro CS4 i tnący się film 1080p

    Bitrate video spokojnie wystarczy 5-8Mbs. Dajesz za duzy moim zdaniem i byc moze dlatego sie tnie bo sprzet nie nadaza.

  8. #8
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2019
    Miasto
    Zimbabwe
    Posty
    1

    Domyślnie Premiere Pro CS4 i tnacy sie film 1080p

    Czesc. Nie wiem jakie jest rozwiazanie, ale mam podobny problem, ktory "olalem" bo stwierdzilem, ze szkoda mi czasu na zajmowanie sie nim. Bede rownie jak Ty wdzieczny za wszelkie odpowiedzi. Jaka masz plyte glowna?

  9. #9

    Domyślnie Odp: Premiere Pro CS4 i tnacy sie film 1080p

    Na tym forum i na YT jest masa materiałów na ten temat.

    Proponuję zapoznać się z tutorialami na YT w takiej kolejności:

    Czym różni się HD i FHD?
    Czym różni się PAL od NTSC?
    Dlaczego w Polsce używa się systemu PAL? - synchronizacja dźwięku
    Co to jest shutter speed i jak wpływa na ostrość poszczególnych klatek filmu oraz na ilość światła potrzebnego do zarejestrowania filmu?
    Co to jest iso i dlaczego przy filmach poddawanych obróbce i kompresji powinno być źródłowo jak najniższe.
    import plików video do Premiere i zmiana klatek/s podczas importu, przed umieszczeniem na listwie czasowej
    Ustawienia nowej kompozycji/projektu w Premiere - rozdzielczość kl./s itd
    Podstawowe wymagania dotyczące komputera do Premiere.
    Co to jest "CUDA" i jak renderować GPU zamiast CPU
    Opcje exportu FHD w Premiere h264.

    Filmów na ten temat są setki
    Gdybym chciał to wszystko opisać to trzeba byłoby napisać tu książkę, dlatego odsyłam do tutoriali video
    Ważna jest kolejność pozyskiwania informacji aby wszystko zrozumieć. Dlatego ułożyłem to w takiej kolejności.
    Chcę wskazać Ci kierunek - Z tą wiedzą filmy będą wyglądały dobrze i nie będą się zacinały

    Podam przykład jak nawet skromny zasób wiedzy wpływa na rozwiązywanie problemów.

    Problem - słaba jakość obrazu w SlowMotion


    Wiedza
    SlowMotion - technika odtwarzania obrazu ruchomego w zwolnionym tempie. Rejestrowania obrazu ruchomego w technice SlowMotion polega na zarejestrowaniu znacznie większej ilości klatek/s w stosunku do ilości klatek/s z jaką film będzie odtwarzany. Jeśli film odtwarzamy z prędkością 25kl/s to aby uzyskać zwolnienie akcji filmu o 50% powinniśmy nagrywać go w 50kl/s z shutterspeed 100. Jeśli zwolnienie obrazu 50% nam nie wystarcza trzeba użyć sprzętu nagrywającego z prędkością większą niż 50 kl/s. Wszelkie inne kombinacje polegające na zwolnieniu obrazu poniżej FPS źródłowego kończą się pogorszeniem jakości.

    Rozwiązanie problemu
    Z tą wiedzą:
    Szkoda czasu na zastanawianie się dlaczego obraz w SloMotion jest zły jeśli rejestrujesz niski FPS.

    Będziesz wiedział że podając bitrate zawsze podajesz widełki, a nie konkretną wartość i kodek sam dostosuje swoje ustawienia warto więc ustawić górną wartość na 12

    Dowiesz się też, że skoro film skacze i obraz się zacina to na pewno nie ma to nic wspólnego z rozdzielczością obrazu tylko ze źle ustawionym fps w klipach lub kompozycji. (Jedynym wyjątkiem jest komputer który jest tak słaby że nie daje rady dekompresować filmu FHD).

    Podsumowanie - współczesne oprogramowanie jest tak intuicyjne i zautomatyzowane, że nawet małe dziecko potrafi zmontować prosty film na telefonie, dlatego może się wydawać, że sprawa poprawnego montażu jest niezwykle prosta... ot połączenie kilku scen, a program sam wszystko zrobi.... w praktyce okazuje się, że wymaga to jednak trochę wiedzy, a informacje o których tu napisałem są bardzo podstawowe i stanowią jedynie mikro wstęp do montażu filmowego Serdecznie zachęcam do dalszej nauki i rozwijania swoich umiejętności. W razie konkretnych pytań służę radą

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Premiere Pro CS4 i tnący się film 1080p

    Luknij na to, może coś rozjaśni: https://youtu.be/dR7B8uKc0JU

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •