Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58

Wątek: Jaki obiektyw do pierwszych zdjęć ślubnych?

  1. #1

    Lightbulb Jaki obiektyw do pierwszych zdjęć ślubnych?

    Witam, jestem amatorką w fotografii. Znajoma chce żebym robiła na jej ślubie i weselu zdjęcia. Mój sprzęt to Canon EOS 1100D + 50mm 1.8 no i 18-55mm.
    Zamierzam wypożyczyć obiektyw na dzień ślubu. Jaki polecacie?
    Czy Sigma A 24-35 F2.0 DG HSM się nada? bo w sklepie gdzie mogę wypożyczyć, jest ich mało do wyboru. Czy może zostać przy swoich obiektywach i wypożyczyć jakąś lampę?
    Bardzo chciałabym, żeby te zdjęcia ładnie wyszły.
    Dziękuję za pomoc!

  2. #2

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do pierwszych zdjęć ślubnych?

    Cytat Zamieszczone przez junctionn Zobacz posta
    Witam, jestem amatorką w fotografii. Znajoma chce żebym robiła na jej ślubie i weselu zdjęcia. Mój sprzęt to Canon EOS 1100D + 50mm 1.8 no i 18-55mm.
    Zamierzam wypożyczyć obiektyw na dzień ślubu. Jaki polecacie?
    Czy Sigma A 24-35 F2.0 DG HSM się nada? bo w sklepie gdzie mogę wypożyczyć, jest ich mało do wyboru. Czy może zostać przy swoich obiektywach i wypożyczyć jakąś lampę?
    Bardzo chciałabym, żeby te zdjęcia ładnie wyszły.
    Dziękuję za pomoc!
    W tym przypadku (1100d) bez lampy nawet nie wychodź z domu.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do pierwszych zdjęć ślubnych?

    Niestety z lamp mam tylko do wyboru:
    Lampa Macro Ring Flash EM-140
    Lampa błyskowa Sigma EF-610 DG Super
    Sigma lampa błyskowa EF-610 DG ST
    czy któraś się nada? nie chciałabym też za bardzo razić światłem ludzi, a co do lamp nie mam doświadczenia

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Oberschlesien
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do pierwszych zdjęć ślubnych?

    Nie lepiej sigmę 18-35/1.8 ?
    Może spróbuj jakieś mądrzejsze body pożyczyć? Klasy 5DII, 6D czy chociaż jakieś 7D.
    Widzę ostrość na nieskończoności...!

  5. #5

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do pierwszych zdjęć ślubnych?

    Nie mam gdzie wypożyczyć body, ani takiego obiektywu czy innej lampy A może zna ktoś sklep w Katowicach ew. okolicach, gdzie wypożyczą coś?

  6. #6
    Bywalec Awatar Element7th
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Poznań
    Posty
    230

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do pierwszych zdjęć ślubnych?

    IMHO, powiedz szczerze znajomej, że nie masz sprzętu do fotografowania ślubów i mimo, że bardzo byś chciała to nie chcesz jej zepsuć pamiątki.
    To nie jest uszczypliwość, ale na prawdę musiałabyś wypożyczyć praktycznie wszystko.

    Robiłaś kiedyś zdjęcia w kościele?
    Ostatnio edytowane przez Element7th ; 14-09-2015 o 19:37

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do pierwszych zdjęć ślubnych?

    Według mnie, jeśli wiesz że młodym zależy na zdjęciach, to od razu sobie odpuść. Jeśli natomiast młodzi chcą mieć po prostu pamiątkę i wiesz, że jak Ty nie pójdziesz to nie wezmą żadnego fotografa (wiadomo różne są sytuacje, mogą nie mieć kasy itd.), to pewnie że idź, tylko powiedz jak wygląda sytuacja, że nie masz dobrego sprzętu itd. Jak ślub będzie w dzień i kościół będzie jasny to jest szansa że bez lampy zrobisz przy użyciu 18mm/F3.5 z kita i 50mm F1.8. W tym body z ISO 1600 da się zrobić jeszcze sensowne zdjęcie. Natomiast gorzej będzie na weselu. Lampa obowiązkowo. 50 F1.8 na wstępie możesz sobie darować bo nie da rady na pewno, a kit też w sztucznym świetle, w zmieniających się warunkach itd., ostrość może przez przypadek złapać ale nie musi. Dodatkowa kwesta, to samo to ile zajmie Ci nauka obsługi lampy?

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do pierwszych zdjęć ślubnych?

    Nie wnikam w to czy powinnaś robić te zdjęcia czy też nie.
    Co do sprzętu to lampę musisz mieć koniecznie oraz musisz nauczyć się jej używać. Nie znam tych lamp które podałaś, ale musi być to lampa E-TTL, mieć ruchomą głowicę i działające wspomagania AF.
    Obiektyw który podałaś może być - zrobisz nim większość zdjęć + 50 1.8 i 18-55 na szerokim kącie.
    Z AF-em w 18-55 nie jest tak źle jak pisze "splice". Swego czasu robiłem dużo zdjęć zestawem C500D + 18-55 i lampą C430EXII na zabawach szkolnych w sali gimnastycznej w szkole podstawowej. Czasami było całkiem ciemno (tylko wspomaganie z lampy) i nie miałem większych problemów z AF-em. Ze względu na swoją "ciemność" ma dużą GO, więc "trafienie" nie musi być tak precyzyjne.
    Takim sprzętem zdjęcia zrobić się da i to całkiem przyzwoite - tylko kwestia twoich umiejętności
    Ostatnio edytowane przez tlustyx ; 14-09-2015 o 22:26
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do pierwszych zdjęć ślubnych?

    korzystaj z lampy w aparacie
    jak to mają być tylko pamiątkowe zdjęcia, powinna wystarczyć

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do pierwszych zdjęć ślubnych?

    Cytat Zamieszczone przez igor58 Zobacz posta
    korzystaj z lampy w aparacie
    jak to mają być tylko pamiątkowe zdjęcia, powinna wystarczyć

    Ewentualnie dokupić dyfuzor na wbudowaną lampę zakładany na sanki od lampy. Koszt około 12-15 złotych, a zawsze jakoś to ten błysk złagodzi.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •