Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 104

Wątek: lampa YN 600 EX RT

  1. #11

    Domyślnie Odp: lampa YN 600 EX RT

    najlepiej spotkać się z kimś kto ma i przetestować

  2. #12

    Domyślnie Odp: lampa YN 600 EX RT

    Żeby nie tworzyć nowego wątku. Spotkało mnie przykre doświadczenie z lampą YN 600 EX RT. Chciałbym się zapytać, czy jestem szczególnym wybrańcem, czy słyszeliście w Polsce od kolegów/koleżanek fotografów o tym problemie. Otóż lampę posiadam miesiąc. Błysnąłem nią naprawdę niewiele razy, bodajże 2 imprezy okolicznościowe wszystko w ETTL. Ostatnio bawiłem się w studio i oczywiście lampę przełączyłem na Manual. Zrobiłem kilka zdjęć po czym lampa pokazała, że się przegrzała. Odczekałem, wyłączyłem, włączyłem - nic to nie dało. Potem już po każdym włączeniu, na przestrzeni godziny, lampa pokazywała symbol przegrzania i nie dało się nic zrobić. Na drugi dzień poszła na gwarancję. Dziś dostałem info, że lampa została skierowana do autoryzowanego centrum serwisowego producenta. Mam nadzieję, że nie będą jej naprawiali, tylko po prostu mi ją zamienią. Przegrzewanie i drenowanie baterii to podobno przypadłości niektórych egzemplarzy. No właśnie, macie jakieś złe doświadczenia z tym związane?

    Boje się trochę brać tą lampę na zlecenie, żeby nie odstawiła mi jakiegoś wała. Jestem w systemie RT i chciałem go rozbudowywać tymi lampami, no ale teraz jestem delikatnie mówiąc zmieszany
    Ostatnio edytowane przez cholasz ; 16-02-2016 o 11:08

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: lampa YN 600 EX RT

    @cholasz wg mnie rozsądnym i bezpieczniejszym wariantem jest posiadanie na zleceniu choćby jednej lampy oryginalnej canona. Niech będzie nawet 430EXIII-rt.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: lampa YN 600 EX RT

    Kupiłem tą lampę. Współpraca z Canonem 430EXIII-rt bez zarzutów, ale dopiero po aktualizacji firmware-u do 1.8.6.
    W trybie "All" są 3 grupy a w trybie "Gr" 5 grup. No, ale z Canonem będzie tak samo.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: lampa YN 600 EX RT

    Panowie i ja mam problem ze swoją lampa :/ na początku roku kupiłem dwie lampy YN-600rt i na pierwszym zleceniu po około 50 wyzwolenia przestała wogule blyskac. Jak się spojrzał w palnik to było widać coś jakby mały błysk słabej diody, jak by palnik próbował wyzwolić błysk ale nie mógł. Brak jakichkolwiek komunikatów na wyświetlaczu. Lampa została odesłana na gwarancję i stwierdzili że używałem "niskiej jakości zasilania" bo u nich lampa chodzi. Odesłali i faktycznie chodziła. Wczoraj pojechaliśmy na ślub już tylko z tymi lampami bo stare sprzedane i jakież było moje wkur..... gdy po godzinie na sali lampa znowu przestała blyskac. Po powrocie do domu nagrałem film ze wkładamy nowe dobre akumulatory, lampa pokazuje że są pełne, i brak błysku. Jutro będę próbował ją reklamować jeszcze raz a jak to nie pomoże to zglosze sprawę do rzecznika praw konsumenta bo to jest jakaś kpina. Teraz byłem na etapie dokupienia jeszcze dwóch lamp, ale w tej sytuacji naprawdę nie wiem co mam z tym robić. Boję się iść dalej w ten system, mimo że wcześniej również korzystałem z produktów tej firmy i byłem więcej jak bardzo zadowolony.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: lampa YN 600 EX RT

    Cytat Zamieszczone przez splice Zobacz posta
    Jutro będę próbował ją reklamować jeszcze raz a jak to nie pomoże to zglosze sprawę do rzecznika praw konsumenta bo to jest jakaś kpina.
    Zawsze pisze, ze jesli ktos potrzebuje sprzetu do pracy - chinczyk odpada.

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: lampa YN 600 EX RT

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Zawsze pisze, ze jesli ktos potrzebuje sprzetu do pracy - chinczyk odpada.
    Wcześniej robiliśmy na canonach, w zeszłym roku kupiliśmy nowe YN568 EX II i lampy były rewelacyjne, niczym nie ustępowały canonowskim. W tym roku dla udogodnienia jakie jest w systemie RT kupiliśmy kolejne, tylko one już nie są chyba tak wykonane jak poprzednie serie :/ Ja myślę że i Chińczykom się da robić, ba wolę mieć dwa Chińczykom jak jedna z canona w torbie, bo i w canonie trafiają się słabe egzemplarze.

  8. #18

    Domyślnie Odp: lampa YN 600 EX RT

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Zawsze pisze, ze jesli ktos potrzebuje sprzetu do pracy - chinczyk odpada.
    Dokładnie.
    Mam YN-568EX i powtarzalność błysku nie jest taka sama jak w Canonie. Do sporadycznego błyskania może być, ale jak ktoś chce robić dużo zdjęć, to Canon.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: lampa YN 600 EX RT

    No i ja dorzucę swoje 3 grosze To ja pisałem do adamm w sprawie obrazu widma lampy YN 600EX RT. Lampa wytrzymała jedynie testy (kilkadziesiąt błysków) i przestała błyskać. Odniosłem do sklepu, sprzedawca powiedział ze na kilkanaście sztuk sprzedanych ma już kilka zwrotów. Prawdopodobnie wada fabryczna. Postanowiłem kupić lampę genesis reporter 360. To połączenie mobilności i funkcjonalności lampy reporterskiej z mocą i systemem mocowaniem akcesoriów lampy studyjnej. Lecz ze względu na wielkość bałem się założyć ją na sanki i latać z takim zestawem . Więc zdecydowałem się na zakupienie „tradycyjnej” reporterskiej lampy. Jako że z YN i nissinem di866 mark ii miałem złe doświadczenia zakupiłem chińską Pixel Mago miała wszystko co trzeba niestety nie umiała się dogadać z YN622C. W dalszych poszukiwaniach trafiłem na firmę shanny mają kilka modeli w różnych cenach najniższy SN600C różni się tym że nie ma RT za to w pełni współpracuje z YN622C. Używam od roku jestem zadowolony do tego stopnia że dokupiłem sobie bezpośredni z chin następną.

  10. #20
    Początki nałogu Awatar BartasPL
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    mazowieckie
    Wiek
    42
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: lampa YN 600 EX RT

    Myślałem o uzupełnieniu zestawu Canona 600EX-RT i ST-E3-RT o jedną, a docelowo 2 lampy YN 600EX-RT. Chciałem używać ich jako lamp do oświetlenia drugiego planu i tła i oświetlenia sali weselnej. Ewentualnie przy fotografii wnętrz. Dodatkowo YN ma być backupem w razie awarii Canona. Rozumiem, że użytkownicy tej lampy (YN 600EX-RT) nie polecają jej ze względu na nieprzewidywalne działanie i zawodność?

    Ktoś pisał też wcześniej, że YN nie ma wszystkich funkcji lampy Canona - o brak których funkcji chodzi?
    5DIII, EOS R, 15-35L IS RF, 24-70L II, 50L, 85L1.2 RF, 135A, 600EX-RT, 430EX III-RT, PRO-1, Eizo CG243W
    500px

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •