Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Tamron SP 35mm f/1.8 Di VC USD

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    48
    Posty
    146

    Domyślnie Odp: Tamron SP 35mm f/1.8 Di VC USD

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Poniżej normalne testy MTF: pokazują kontrast, mikrokontrast, ostrość a przy okazji rozrzut jakościowy egzemplaży:
    https://www.lensrentals.com/blog/201...ss-mtf-curves/
    Przewagi Tamrona tu się nie wyczyta! Do wyboru pozostaje mniejsza winieta (Tamron) czy mniejsze CA (Canon).

    Pozostaje jako twardy argument 1/3EV jaśniej i uszczelnienia w Tamronie.
    Do tego można dodać pewną sympatię, że Tamron się postarał i zrobił coś fajnego.
    A jak porównać transmisję to Tamron jest ciemniejszy
    Canon EF 35mm f/2 IS USM on Canon EOS 5DS R vs Tamron SP 35mm F1.8 Di VC USD (Model F012) Nikon on Nikon D800E

    Ten obiektyw jest co najmniej 500pln za drogi i to nie kwestia Canona f2/IS ale przede wszystkim SIGMY 35 Art ...
    Ostatnio edytowane przez Bartosz ; 22-03-2016 o 20:37
    EOSy

  2. #12
    Dopiero zaczyna Awatar Boss429
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Tamron SP 35mm f/1.8 Di VC USD

    Dzisiaj odebrał od kuriera tego tamronika kupionego u Cichego. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Ostry, celny za każdym razem. Na moim 1ds II brak BF czy FF. Z obiektywem praktycznie można wejść w kadr i zrobić dobre zdjęcie. Za tydzień mam wesele to wyprobóję i dam znać jak się sprawił w reportażu.

  3. #13
    Dopiero zaczyna Awatar Boss429
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Tamron SP 35mm f/1.8 Di VC USD

    Pierwsze testy na chrzcinach za mną. Obiektyw podpięty pod 1ds mkII sprawuje się wyśmienicie. Ostrość zawsze tam gdzie trzeba. Cicho i szybko. Polecam. Od f/1.8 całkowicie używalny nawet jeśli odległość od obiektu fotografowanego większa niż 3m.

  4. #14
    Coś już napisał Awatar davnes
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Zator k.Oświęcim
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: Tamron SP 35mm f/1.8 Di VC USD

    Cytat Zamieszczone przez Boss429 Zobacz posta
    Pierwsze testy na chrzcinach za mną. Obiektyw podpięty pod 1ds mkII sprawuje się wyśmienicie. Ostrość zawsze tam gdzie trzeba. Cicho i szybko. Polecam. Od f/1.8 całkowicie używalny nawet jeśli odległość od obiektu fotografowanego większa niż 3m.
    dziwne to sierdzenie na końcu zdania ;-)
    Cieszy fakt , ze af jest celny i brak informacji o FF/BF
    patrze na świat poprzez jasne słoiki

  5. #15
    Dopiero zaczyna Awatar Boss429
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Tamron SP 35mm f/1.8 Di VC USD

    Pierwsze wesele z tym tamronem za mną. Kilka subiektywnych odczuć. Używałem go podpiętego do 1dsII z lampa YN565ex na sali. Przy manualnych ustawieniach i iso 1600 jestem w pełni zadowolony. Używalny od pełnej dziury i zawsze trafione w punkt. Nie jest to jednak mistrz szybkości. Może ze względu na ostrzenie od 20cm. AF delikatnie szybszy niż w 50 1.4 USM - zupełnie wystarczająca.
    Osobiście w mojej foto ślubnej bardzo doceniam to ostrzenie od 20cm. Szybkie zdjęcia detali i obrączek bez potrzeby podpinania pierścieni. Zostanie w mojej torbie na długo. Jeśli zapowiadany tamron 85 będzie trzymał tą jakość to trafi do tandemu razem z 35.

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Tamron SP 35mm f/1.8 Di VC USD

    Cytat Zamieszczone przez Boss429 Zobacz posta
    Pierwsze testy na chrzcinach za mną. Obiektyw podpięty pod 1ds mkII sprawuje się wyśmienicie. Ostrość zawsze tam gdzie trzeba. Cicho i szybko.
    Cytat Zamieszczone przez Boss429 Zobacz posta
    Pierwsze wesele z tym tamronem za mną. /.../ jestem w pełni zadowolony. Używalny od pełnej dziury i zawsze trafione w punkt. Nie jest to jednak mistrz szybkości. Może ze względu na ostrzenie od 20cm. AF delikatnie szybszy niż w 50 1.4 USM - zupełnie wystarczająca.
    Boss429 jak to jest z tą szybkością? Szybko czy jednak nie za bardzo - jeśli jest, jak piszesz tylko "delikatnie szybszy niż 50 1.4 USM", to mam poważne wątpliwości czy rzeczywiście nadaje się na weselną zabawę
    Możesz wrzucić jakieś sampelki dla potwierdzenia swoich bardzo pozytywnych subiektywnych odczuć?

  7. #17

    Domyślnie Odp: Tamron SP 35mm f/1.8 Di VC USD

    Za mną też jest pierwszy test w boju tego szkła i mam podobne odczucia. Jedyny minus to AF ale ponieważ ja też pracuję z eLą 85 1,2 to jestem w temacie Z tym AFem takie mam wrażenie że trudno mu wystartować ale potem już w akcji daje rade. Być może ma to związek z moim body które ma problem z wybudzeniem. Mega zaleta to faktycznie to ostrzenie od 20cm, kupę detali na chrzście tym ogarnąłem.
    Co do 85tki to wiem że jest szybka a nawet bardzo. Jest ostra od 1,8 i będzie kozackie szkło. Mam je dostać do łapy przed Targami, porobię sobie porównania do 85 1,2, i zobaczymy
    5D MarkII i III, + szkiełka L ... i Mitros+

  8. #18
    Dopiero zaczyna Awatar Boss429
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Tamron SP 35mm f/1.8 Di VC USD

    Przykładowa fota 1dsII + tamron 35 1.8 Grafika na iFotos.pl
    Ostatnio edytowane przez Boss429 ; 06-04-2016 o 22:02

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2010
    Wiek
    36
    Posty
    270

    Domyślnie Odp: Tamron SP 35mm f/1.8 Di VC USD

    Cytat Zamieszczone przez Boss429 Zobacz posta
    Przykładowa fota 1dsII + tamron 35 1.8 Grafika na iFotos.pl
    No i elegancko to wygląda. A możesz proszę podzielić się co pokierowało Cię w stronę Tamrona? Ostrzenie od 20cm przeważyło? Canon lżejszy jest, tańszy, nieco ciemniejszy teoretycznie, ale praktycznie Tamron ma też transmisję na poziomie 2.1 więc... Do sigmy nie chciałeś dorzucić ze względu na potencjalnie niepewny AF, czy właśnie chodziło o MFD?
    Ostatnio edytowane przez PioterD ; 16-04-2016 o 20:36

  10. #20

    Question Odp: Tamron SP 35mm f/1.8 Di VC USD

    Cześć!
    Odgrzeje i podłącze się do tematu, ponieważ od jakiegoś czasu testuje ten obiektyw i... jakby to określić "nie mogę go okiełznać" ?
    Mianowicie fajne szkło, lecz po długiej zabawie skończyło się na mikro-kalibracji jak dobrze pamiętam +17 ? i jest z ostrością AF ok, no poza szybkością, której zbieranie się odczuwam nawet ja jako amator z dużej A ?
    Mam tylko takie problemy/spostrzeżenie gdzie ten obiektyw za każdym razem w różnych warunkach "ucieka mi w różne barwy", tzn zdjęcia (RAW) są takie w odcieniach koloru, nie wiem jak to wytłumaczyć ale WB ogarniam, więc myślę iż to nie w tym problem, dlatego chciałbym zapytać czy ktoś może doradzić lub sam spotkał się z takiem problemem?
    Canon EOS R / Canon RF 35mm 1.8 IS STM / Canon RF 24-105 mm f/4 L IS USM / Canon EF 50mm 1.8 STM /
    https://www.flickr.com/photos/wlprzemek// https://500px.com/p/wlprzemek?view=photos

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •