Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44

Wątek: microsd 64 GB umarła z fotografiami

  1. #41
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: microsd 64 GB umarła z fotografiami

    Cytat Zamieszczone przez Sesjusz Zobacz posta
    Powracam do tematu, miałem poinformować. Firma, o której pisałem odzyskała zdjęcia. Były to ponad 2 miesiące ciężkiej roboty, jak informowała mnie firma. Ta karta pamięci w zasadzie posiada 4 banki pamięci. Jeden wpierw udało się odczytać ale to tylko ułamkowe części zdjęć z jednego banku, przy kolejnych bankach był problem, nie odnajdowało ich. Taki trochę raid jak w dyskach twardych, zapis w 4 miejscach jednocześnie by przyspieszyć zapisywanie i odczytywanie danych. Tak więc była szansa, że inne banki zostały uszkodzone. Szukali i szukali i mnie informowali, że ciągle szukają pozostałych banków zdjęć. Że konfiguracji możliwych są setki, a jak raz zapuszczą rozpoznawanie danych z daną konfiguracją to trzeba czekać kilka godzin na rezultat. Przyznam, że cierpliwości mi już nie starczało po miesiącu i chciałem im zabierać kartę i wysyłać gdzieś indziej. Jednak jakoś wytrzymałem ten horror. Tydzień temu dostałem informacje, że zdjęcia odzyskano. Koszt 2200 zł brutto (!). W danych uszkodzonych jest uszkodzonych 5-10% plików CR2. Najważniejsze jednak mam, robiłem kilka fot na dany kadr, to tez mnie uratowało. Kawał kasy ale też kawał dobrej roboty. Kartę mi odesłali, diagnoza: uszkodzony kontroler karty. Karta ma zdarty plastik, tak by mogli się dobrać do ścieżek. Kartę mam na gwarancji jeszcze i w takim stanie zamierzam ją odesłać do kingostona, opisać całą sytuacje i zażądać zwrotu kasy za kartę. Na zwrot kosztów za odzyskiwanie danych z pewnością nie ma szans

    Tak, jest to przestroga, dość sroga. Codziennie wieczorem zgrywać zdjęcia, nie używać microsd, osobiście też stwierdziłem że mniejsze rozmiary kart, w końcu i tak będę zgrywać. Szkoda że to mnie akurat spotkało, kawał kasy mnie to kosztowało. Zupełnie zmieniłem zdanie o kartach kingstone.
    Przede wszystkim dzięki że zdałeś relację. Kasa ogromna ale i praca tez niemała. Nie lubię kart SD a tym bardziej microsd - w rękach się rozpadają. Ogólnie nie ma co generalizować, od lat jadę na kingstonach i nic się nie dzieje, do kamery mam tylko kingstony.

  2. #42
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: microsd 64 GB umarła z fotografiami

    Pytałem się tych fachowców, którzy odzyskiwali dane. To sami mi powiedzieli, nie ma reguły czy padnie Kingstone czy Sandisk. Za to łatwiej się odzyskuje z Kingstone, tak mnie poinformowali. Też zawsze chwaliłem karty Kingstone. A, jeszcze więcej, kupili tą samą kartę u tego samego sprzedawcy by mieć donor karty 1:1. No i karta w środku już była inna, inaczej zbudowana, nie mogli się nią posłużyć do szybszego rozpoznania banków pamięci. Tak więc niby ten sam model karty pamięci, tak samo wygląda a już inna jej budowa.

    Teraz będę musiał zabierać laptopa i zgrywać zdjęcia. A i chyba kupię Sandisk, nie wiem jaki model i jak dużą, chyba największych będę unikał. Na pewno nie microsd skoro nie ma potrzeby do Canona 6D.

    Tak więc Panowie, też róbcie kopie zapasowe, niech będę tym złym przykładem nieodpowiedzialnego postępowania Kiepska sprawa gdy padnie kontroler karty. Niby normalne fotografowanie w dobrych warunkach a karta pada. Czy zmęczeni wieczorem, czy nie, trzeba siadać i zgrywać.

  3. #43
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: microsd 64 GB umarła z fotografiami

    to dobra wiadomość, masz zdjęcia na których Ci zależało
    szkoda 2200pln i nieprzespanych nocy ale... kasę odrobisz i odeśpisz

    nigdy nie używałem SD ani microSD, jakoś lubię CF i tak długo będzie to możliwe będę ich używał

    na pewno po tej przygodzie zainwestujesz w kilka mniejszych kart co powinno dać większy komfort psychiczny
    ...6d ma jeden slot czy więcej ?

  4. #44

    Domyślnie Odp: microsd 64 GB umarła z fotografiami

    6d ma tylko jeden slot i jest to slot pod karty SD.
    Marcin

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •