Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Poszukuje chemii do procesow kolorowych

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Poszukuje chemii do procesow kolorowych

    Poszukuje chemii do do wywoływania klisz i papierów kolorowych w procesach niskotemperaturowych oraz papierów i slajdów.
    Koniecznie musi to być sklep albo hurtownia gdyż potrzebuje faktury.

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Trzebinia
    Wiek
    29
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Poszukuje chemii do procesow kolorowych

    Czy chodziło ci o coś takiego?
    https://www.fotonegatyw.com/pl/c/Chemia-kolorowa/64
    Jak znasz nazwy konkretnych producentów to najlepiej będzie szukać oficjalnych dystrybutorów lub wysłać zapytanie do np. cyfrowe.pl wbrew nazwie mają też wyposażenie do ciemni i może mogą coś takiego sprowadzić

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Poszukuje chemii do procesow kolorowych

    Dziękuje za odpowiedź.
    Znam tą stronę - niestety to wszystko procesy wysokotemperaturowe.
    Z tego co szukałem nikt już nie produkuje niskotemperaturowej chemii do koloru - no chyba że ktoś ma inne informacje.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar eleroo
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Poszukuje chemii do procesow kolorowych

    O jakie procesy Ci chodzi dokładnie, bo było tego trochę... Jakie filmy chcesz wołać?

    Chemię możesz złożyć sobie sam w zasadzie. U Ilińskiego masz przepisy. Możesz wołać w c41 na zimno (ok 24C) lub nieco cieplej (30C) i też wyjdzie znośnie. Jeśli masz tego dużo, przeznacz jedną rolkę na testy - kup zestaw Tetenala na 1 litr, potnij film i potestuj i niskich temperaturach. W 30 stopniach spokojnie można wołać filmy do zimnych procesów, emulsja wytrzyma, w 24 stopniach trzeba by potestować z doborem czasu, zaczęłabym od 10 minut jako punktu wyjściowego.

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Poszukuje chemii do procesow kolorowych

    Chodzi o prace wykonywane przez uczniów.
    Nie mogę eksperymentować - musiał bym robić wszystko zgodnie z procedurą. Do C41 i RA4 nie mam maszyn na których musiał bym robić z uczniami by nie narazić się nikomu -odpuszczam więc kolor.
    I zrobię z nimi czarno białe.
    To robię od lat i jestem na bieżąco z chemią.
    Znam procesy wysokotemperaturowe ale w domu na kolorze stanąłem gdy była jeszcze dostępna chemia - stad moje pytanie.
    Po kilkugodzinnym szukaniu i rozmowie z laborantami wiem że już takowej się nie produkuje
    Watek można zamknąć/ usunąć by nie zaśmiecał forum.

  6. #6
    Początki nałogu Awatar eleroo
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Poszukuje chemii do procesow kolorowych

    No to zgodnie z procedurą sobie zajrzyj do Ilińskiego "Materiały fotograficzne barwne" i tam masz przepisy na chemię do zimnego koloru. Idziesz do chemicznego, kupujesz składniki, mieszasz i masz Gdzies mam recepty na ORWO 5168 to potem mogę podesłać jakby co. No ale jak chcesz w sumie.

    C41 można robić w zlewie, nie trzeba do tego żadnej maszyny... wspomniałam o c41 na zimno, bo filmy do zimnych procesów są stare, zleżałe i dystorsje kolorystyczne wynikłe z crossowania ich w c41 nie będą znaczne w porównaniu do wywoływania ich w dedykowanym procesie, który teraz jest dużo bardziej kłopotliwy do przeprowadzenia, oczywiście to c41 trzeba robić na zimno w max 30 stopniach. Jak się crossuje ecn-2 na c41 to też jest minimalna zmiana kolorów, ale tak minimalna, że pomijalna w zasadzie. Tu będzie podobnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •