Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: Przypadkowe ponowne użycie filmu

  1. #11
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Przypadkowe ponowne użycie filmu

    Niedawno znalazłam starego Canona analogowego rodziców i chciałam sprawdzić, czy jest w nim film, więc lekko otworzyłam
    Tak a propos - nie trzeba otwierać EOSa, żeby sprawdzić, czy jest w nim film.
    Jeśli w aparacie są baterie, i jest film to na wyświetlaczu widoczna jest ikonka z symbolem kasety i licznik zdjęć. Jeśli nie ma ikonki ani liczby zdjęć to nie ma i filmu.
    Można też po prostu spojrzeć w okienko na tylnej ściance, gdzie widać opis rodzaju filmu na kasecie - w ten sposób nawet bez baterii można się przekonać czy film jest w środku.
    Ostatnio edytowane przez FlatEric ; 25-08-2015 o 14:02
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Przypadkowe ponowne użycie filmu

    Jesli zrobimy ten sam film dwa razy, to efektem w najgorszym wypadku bedzie artystyczna multiexpozycja
    Czesto przypadkowo mozna w taki sposob zrobic wyjatkowo cenne zdjecie :]

    https://www.google.pl/search?q=multi...ciDAUQ_AUIBygB

    Wogole przypomniala mi sie zabawna sytuacja. Znajomy znalazl w lodowce kilka ilfordow XP2 400 35mm, o ktorych calkowicie zapomnial. Od pewnego czasu nie bawi sie juz analogami, wiec postanowil dac naszej wspolnej znajomej (ktora zalapala bakcyla na analoga) te filmy w prezencie. Po wyrobieniu pierwszej rolki zauwazyla, ze zdjecia sa ponakladane, a wogole nie przypomina sobie tych miejsc na zdjeciach . Okazalo sie, ze kolega mial zwyczaj wyciagania koncowek filmu po zrobieniu rolki... Calkiem zapomnial o tym i myslal, ze filmy sa nieuzywane.

    Tak wiec nie polecam takich zabiegow, film uzyty lepiej niech bedzie zwiniety

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •