Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 63

Wątek: Sfotografowałem UFO?

  1. #51
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Sfotografowałem UFO?

    zgłosiłbym to do prokuratury a tak na serio - jeśli gołym okiem to coś nie było widoczne, to jest to blik i koniec rozmowy.
    ebe ebe

  2. #52
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 368

    Domyślnie Odp: Sfotografowałem UFO?

    Może by tak ktoś się jednak pofatygował sprawdzić, chociażby w necie, że to, co się dzieje wewnątrz sfotografowanego obiektu ma się nijak do tego, jak jest skonstruowana uliczna lampa sodowa i co w niej świeci, i jak ma to coś prawo wyglądać?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #53
    Coś już napisał Awatar Goranick
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Bielsko
    Wiek
    47
    Posty
    60

    Domyślnie Odp: Sfotografowałem UFO?

    No temat bomba.
    Tak się zastanawiam: ile już czasu poświęciłeś na te ...bliki? Warto było. Może za dużo Dänikena itp?
    A jeśli sfotogrfowałeś UFO to co dalej?
    Panta rhei...
    ...sprzętu kupa, tyko fotograf d...

  4. #54
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 368

    Domyślnie Odp: Sfotografowałem UFO?

    Cytat Zamieszczone przez Goranick Zobacz posta
    No temat bomba.
    Tak się zastanawiam: ile już czasu poświęciłeś na te ...bliki? Warto było. Może za dużo Dänikena itp?
    A jeśli sfotogrfowałeś UFO to co dalej?
    Panta rhei...
    Coś mi się widzi, że poza Daenikenem nie znasz innego nazwiska w tej branży i zielonyś w temacie.
    Przekazałem zdjęcia specjaliście od tych rzeczy prawie tydzień temu i jak dotąd czekam na werdykt. Gdyby sprawa była prosta i ewidentna, to pewnie by to tyle nie trwało? Ja się nie upieram, że to jest UFO czy jakieś inne nadprzyrodzone zjawisko, lecz pytam, co to jest!? Niejedne bliki w życiu widziałem i gdyby to było aż takie proste, to by nie było tego wątku. Potencjalna możliwość blikowania obiektywu pod wpływem ostrych źródeł światła w kadrze jest tylko potencjalna.

    --- Kolejny post ---

    Po tym wydarzeniu zrobiłem parę prób i stwierdziłem, że rzeczywiście w przypadku ostrego światła (np. lampki halogenowej na biurku) w pewnych ustawieniach pokazują się bliki, jednakże problem polega na tym, że one są widoczne już w trakcie celowania i można je wyeliminować zmieniając ustawienie aparatu, natomiast robiąc TE zdjęcia ja tych blików nie widziałem ,i nie byłem w stanie ich wyeliminować mimo tego, że widziałem na podglądzie, że wychodzą. Na dodatek jakoś mi się nie pokazują się na zdjęciach inne bliki niż te widoczne już przy celowaniu, więc raczej nie mam problemów z wewnętrznym odbiciem w komorze lustra. Wszystko jest "raczej", wszystko jest "chyba", wszystko jest "prawdopodobne", więc należy to zbadać a nie olać.

    --- Kolejny post ---

    A jeżeli sfotografowałem UFO, to... sfotografowałem UFO. Tylko tyle i aż tyle.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #55
    Coś już napisał Awatar Goranick
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Bielsko
    Wiek
    47
    Posty
    60

    Domyślnie Odp: Sfotografowałem UFO?

    Ano ...zielonym jest.
    Nie mniej jednak życzę rozwiązania zagadki.
    ...sprzętu kupa, tyko fotograf d...

  6. #56
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Sfotografowałem UFO?

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Może by tak ktoś się jednak pofatygował sprawdzić, chociażby w necie, że to, co się dzieje wewnątrz sfotografowanego obiektu ma się nijak do tego, jak jest skonstruowana uliczna lampa sodowa i co w niej świeci, i jak ma to coś prawo wyglądać?
    od razy pisałem że napęd antygrawitacyjny, specjalista potwierdzi, takie rzeczy specjaliści rozpoznają na pierwszy rzut oka.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 31-07-2015 o 07:53
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  7. #57
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Sfotografowałem UFO?

    przypomniałeś mi jak w czasie wakacji za komuny w zalewie zegrzyńskim aktywowała się Ohyda
    niemniej szczęścia życzę w dochodzeniu "prawdy"
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #58
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie Odp: Sfotografowałem UFO?

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    A więc niewykluczone, że masz wiele zdjęć UFO, tylko to bagatelizujesz
    Faktycznie, wszystkie właściwie zdjęcia UFO są małe i kiepskiej jakości. Stanisław Barski tłumaczy to tym, że UFO wykrywa próby fotografowania i przeciwdziała temu.

    .... I wszelkie komentarze są już zbyteczne. Wyślij zdjęcie do CIS - sam widziałem jak ze zdjęcia zrobionego kamerą przemysłową wyciągnęli obraz przestępcy odbity w oku jednego z przechodniów.
    Ostatnio edytowane przez bebesky ; 03-08-2015 o 16:10
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  9. #59
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Sfotografowałem UFO?

    Gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy, że przy fotografii nocnej zdarza się czasami, że źródło światła odbija się od powierzchni matrycy, potem odbija się na wewnętrznej stronie filtra UV i ponownie jest rejestrowany na matrycy. W takim przypadku nie widzisz duszka gdy normalnie patrzysz przez wizjer, bo lustro zasłania matryce. Chociaż, ten blik wydaje się być jakiś inny

  10. #60
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Sfotografowałem UFO?

    byłem tamtego lata dwa tygodnie później w Karwi - takie UFA to co wieczór wypuszczali w dużych ilościach na plaży w ramach festiwalu chińskich lampionów, do Władyslawowa niedaleko ponadto tam równiez mogli puszczać - lampiony są tanie
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •