Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Lampy na weselu

  1. #11
    jasna25
    Guest

    Domyślnie Odp: Lampy na weselu

    całkiem spoko te lampy

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    50
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Lampy na weselu

    Cytat Zamieszczone przez heather Zobacz posta
    Witam,

    Spotkałem się ze zdjęciami fotografów ślubnych którzy używają lamp zewnętrznych na sali weselnej.

    http://sebastianmalachowski.pl/
    www.matrimonio.pl | KRZYSZTOF TKACZ FOTOGRAFIA Âť www.matrimonio.pl | KRZYSZTOF TKACZ PHOTOGRAPHY PORTFOLIO


    Jakie Wy macie z tym doświadczenia? Jakie lampy? Ile sztuk? Co determinuje to żeby je rozstawiać? Jak wyzwalać? Jaka moc?

    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
    Nie czytałem wcześniejszych komentarzy ale jedyne co determinuje do ich rozstawienia i posiadania to zła umowa z klientem oraz chęć zrobienia z nocy dnia.Gaszą światło ich problem,będą mieli nastrojowo.

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie Odp: Lampy na weselu

    Cytat Zamieszczone przez bazia Zobacz posta
    Czołem. Strzelasz z modyfikatorami?

    Kiedyś byłem na weselu jako gość, fotograf rozstawił 3 lampy "po kątach" i nie było modyfikatorów (może stofeny, czy coś w ten deseń), niestety wtedy jeszcze mnie błyskanie nie interesowało i nie pamiętam...
    Żadnych modyfikatorów nie używam. Zakładam jedynie żele korygujące temperaturę błysku, upodobniając ją do światła zastanego. Moc ustawiam tak, aby nie psuć nastroju (czyli raczej dobłysk niż oświetlanie sali).
    Marki trzy.

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Lampy na weselu

    Pokaż link do zdjęć

  5. #15

    Domyślnie Odp: Lampy na weselu

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    Żadnych modyfikatorów nie używam. Zakładam jedynie żele korygujące temperaturę błysku, upodobniając ją do światła zastanego. Moc ustawiam tak, aby nie psuć nastroju (czyli raczej dobłysk niż oświetlanie sali).
    Czy możecie proszę powiedzieć w jaki sposób w takich warunkach ustawiacie WB? Jak mierzycie lub, którą wartość wybieracie, od czego to warunkujecie?

    Czy robicie na auto i bawicie sie w postprodukcji..?

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Lampy na weselu

    Jak ustawię, lampy założę żele korygujące (oceniam po żarówkach jaka barwa będzie) i jestem zadowolony z efektu robię zdjęcie color checkera i potem z niego ustawiam wb.

  7. #17

    Domyślnie Odp: Lampy na weselu

    Witam,

    Mam pytanko w temacie. Interesuje mnie taki zestaw: 3 lampy yn685 (w tym dwie na statywach i jedna na body). Czy aby obsługiwać te wszystkie lampy jednocześnie to muszę kupić cały taki zestaw jak tutaj Wyzwalacz radiowy YN-622C-KIT LCD : Yongnuo, czy może jedno z tych urządzeń tzn. sterownik Yongnuo 622C-TX lub wyzwalacz YN-622C. A może jeszcze zupełnie źle myśle i żeby obsłużyć 3 lampy powinienem mieć więcej takich urządzeń?

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 177

    Domyślnie Odp: Lampy na weselu

    Cytat Zamieszczone przez PicsUsingPotato Zobacz posta
    A może jeszcze zupełnie źle myśle i żeby obsłużyć 3 lampy powinienem mieć więcej takich urządzeń?
    Yongnuo 622C-TX to sterownik, a odbiorniki masz w YN-685 - nic więcej nie trzeba.

    Jak będzie założony na body, to nie uda się lampy założyc. Eksperymentowałem z dwoma założonymi na siebie Yongnuo 622C-TX i YN-622C oraz lampą na nich, ale to niestabilne rozwiazanie.

    O wiele lepszy jest kawałek blaszki pod body tzw. bracket z uchwytem za lampę za niewielki grosz i masz stabilnie oraz jeden sterownik do trzech lamp.

    https://fripers.pl/p/braket-bracket-...amp-freepower/
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 07-10-2017 o 17:49

  9. #19

    Domyślnie Odp: Lampy na weselu

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Yongnuo 622C-TX to sterownik, a odbiorniki masz w YN-685 - nic więcej nie trzeba.

    Jak będzie założony na body, to nie uda się lampy założyc. Eksperymentowałem z dwoma założonymi na siebie Yongnuo 622C-TX i YN-622C oraz lampą na nich, ale to niestabilne rozwiazanie.

    O wiele lepszy jest kawałek blaszki pod body tzw. bracket z uchwytem za lampę za niewielki grosz i masz stabilnie oraz jeden sterownik do trzech lamp.

    https://fripers.pl/p/braket-bracket-...amp-freepower/
    Dzięki wielkie Robert, zamawiam zatem Yongnuo 622C-TX oraz ten bracket jak poleciłeś. Pozdrawiam

  10. #20

    Domyślnie Odp: Lampy na weselu

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Yongnuo 622C-TX to sterownik, a odbiorniki masz w YN-685 - nic więcej nie trzeba.

    Jak będzie założony na body, to nie uda się lampy założyc. Eksperymentowałem z dwoma założonymi na siebie Yongnuo 622C-TX i YN-622C oraz lampą na nich, ale to niestabilne rozwiazanie.

    O wiele lepszy jest kawałek blaszki pod body tzw. bracket z uchwytem za lampę za niewielki grosz i masz stabilnie oraz jeden sterownik do trzech lamp.

    https://fripers.pl/p/braket-bracket-...amp-freepower/

    Jeszcze jedna sprawa. Czy do tych lamp lepiej użyć akumulatorków (jeśli tak to o jakiej mocy) czy może baterii alkalicznych?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •