Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Pierścienie czy konwerter? Co lepsze do makro?

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Pierścienie czy konwerter? Co lepsze do makro?

    Ok, dzięki w takim razie za odpowiedź. Wezmę jakieś w średniej cenie te pierścienie, byleby miały metalowy bagnet i styki. Z tymi Heliosami się jeszcze pobawię, bo widzę, że to jest fajna opcja. Obiektywy stare nie są drogie, a do nagrywania i tak mi automat niepotrzebny. Tylko jeszcze jedna, w zasadzie głupia i banalna kwestia, ale wole się upewnić - Magic Lantern złapie mi peaking ostrości przez te pierścienie jeżeli będą miały styki z przeniesieniem automatyki? Logicznie rzecz biorąc powinien, a w praktyce ktoś wie jak z tym będzie?

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 264

    Domyślnie Odp: Pierścienie czy konwerter? Co lepsze do makro?

    Cytat Zamieszczone przez Nedo Zobacz posta
    Mam dwie stałki - 50mm i 85mm (oba ze światłem f/1.8), jednak nie dają mi one wystarczającego pola co do ostrzenia. Tutaj właśnie zgłaszam się do Was - co lepiej kupić (i opłacalniej) - konwertery makro czy dodatkowe pierścienie? No i żeby to sprawdzało się przede wszystkim w nagrywaniu. Szukałem na forum, ale nie mogłem znaleźć żadnego tematu który by mi wystarczająco wyjaśnił sprawę. Przedział cenowy najlepiej do 300zł, ale jak będzie mus to i więcej wyłożę.
    Nie wiem czy zestaw pierścieni pośrednich nadaje się do nagrywania czegokolwiek ale na pewno nadaje się do zdjęć jeśli nie posiada się obiektywu makro i to takiego najlepiej z najwyższej optycznej półki.

    Automatic Extension Tube Set DG- Kenko Global Site + http://www.hfgilbert.com/images/Kenko%20Tubes.pdf

    W tym pliku *.pdf najbardziej interesująca jest przykładowa tabelka dla obiektywu o ogniskowej 50mm, to jest zeskanowana przez kogoś instrukcja która jest zawsze w pudełku z pierścieniami marki Kenko.

    Marka Kenko to najwyższa półka jeżeli chodzi o jakość wykonania ale można kupić sobie coś znacznie tańszego i chyba równie dobrze wykonanego Kooka Zestaw pierścieni pśrednich - Tulejki pierścienie - Foto - Sklep internetowy Cyfrowe.pl Nie wiem jak tu jest z przenoszeniem elektroniki aparatu do obiektywu, w Kenko wszystko działa idealnie niezależnie od tego ilu pierścieni użyjemy. Jak nie masz w aparacie opcji korekcji aberracji obiektywu (likwiduje lub w bardzo znaczny sposób ogranicza winietowanie przy robieniu zdjęć w JPEG) i/lub nie potrzebujesz AF to możesz kupić sobie coś tańszego ale nie wiem co to by miało być (jakiej marki).

    5Ds + EF 40mm f/2.8 STM + pierścień 20mm z zestawu Kenko Automatic Extension Tube Set DG

    Zdjęcia robione na szybko z ręki.

    ISO 1600, 1/125, f5.6

    ISO 6400, 1/125, f5.6
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 18-07-2015 o 20:43

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Pierścienie czy konwerter? Co lepsze do makro?

    Chyba wypróbuję te pierścienie Kooka. Jeżeli się okaże, że do nagrywania się nie nadają to i tak sobie zostawię, może kiedyś najdzie mnie ochota na robienie zdjęć w makro, a poza tym nie wiadomo - może kiedyś przyda się mi lub komuś z moich znajomych. Dziękuję za informacje co do tych pierścieni

  4. #14
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    509

    Domyślnie Odp: Pierścienie czy konwerter? Co lepsze do makro?

    https://www.youtube.com/watch?v=q__GBXWAZgk

    Może to coś Ci podpowie.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •