Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: fashion fotografia - mega dobry postprocesing jakies pomysły ?

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Krosno
    Wiek
    34
    Posty
    536

    Domyślnie fashion fotografia - mega dobry postprocesing jakies pomysły ?

    Witam
    pod dawna moim idolem jest dana pennington jeśli chodzi o w.w gatunek foto.Po prostu uwielbiam oglądać jego zdjecia. Od dawna także zastanawiam sie jak ugryź temat obróbki żeby zbliżyć sie do jego stylu. Niestety nie mam pojęcia jak to zrobic . Ogolnie facet pisze cos tam na portalu breed i pewnie wykupie tam subskrypcje ( ktoś moze juz kupił i poleca lub nie ; warte to 20 baksów miesięcznie ?) natomiast moze ktoś z Was cos podpowie . Ogarniałem tyle ze rawy idą do C1 i chyba potem tez cos w PS grzebane. Z technicznego punktu widzenia większość fot wychodzi z 5d z 85 1.8 plus kołowy polar.
    prosze podsuncie jak wejść w ten styl kolory kontrast itp mogą byc link do jakiś tutorial

    Link do jego galerii http://danapennington.tumblr.com
    6D 30D 35 85 70-200 430EX

    Pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: fashion fotografia - mega dobry postprocesing jakies pomysły ?

    z tego co widzę to obróbka jest dość subtelna, oczywiscie dużo idzie na retusz samej modelki pod względem stworzenia idealnej skóry oraz pewnie liquifidity w PS, sama obróbka kolor i kontrast to juz tylko nisko highlihty, mało przepałów, miękkie swiatło lekko podniesione cienie . Bardzo ważną w tej w kwestii pełni rolę modelka, pracowalem z dziewczynami tzw. modelkami i mialem okazje zrobić sesję z dziewczyną która zajmuje sie tym zawodowo, kompletnie inne zdjęcia, obróbka wtedy to już tylko formalność.
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Krosno
    Wiek
    34
    Posty
    536

    Domyślnie Odp: fashion fotografia - mega dobry postprocesing jakies pomysły ?

    ok dzieki za odpisanie , zastanawia mnie wlasnie ta obrobka skory i te miekkie kolory cieple . Widzialem gdzies na ktoryms z filmow zdjecie jakie zrobil i potem na blogu juz po PP i byla duza roznica. Zastanawia mnie jak to uzyskuje czy juz na etapie rawow i wywolania czy moze potem w photoshopie praca na warstwach maskach... masz moze jakis pomysl w ktorym kierunku szukac?
    6D 30D 35 85 70-200 430EX

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •