Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 103

Wątek: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Liberacki Zobacz posta
    To ja sie poddepne bo dopiero przygode ze slubami zaczynam. Moje pytanie brzmi jaki obiektyw kupic pierwszy do slubow i wesel? Przegladam rozne fora i googlam - "best lens for wedding photograpy" - i wyskakuje tematy osob ktore fotografia slubna zajmuje sie juz dluzszy czas -osoby te maja od trzech do nawet szesciu obiektywow. Ale Ci ludzie tak samo jak ja zaczynali kiedys od poczatku. Stad moje pytanie - Jaki obiektyw kupic w pierwszej kolejnosci. Pozdrawiam
    a masz w ogóle jakis aparat? czy bedziesz potem dobieral do szkla?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    Bala
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

    GalaktycznyMuczaco - mam swiadomosc tego ze rzeczy psuja sie, wiec drugie body jak najbardziej bedzie. Podchodze do tego powaznie.

    Na ten czas mam 16-35mm f/4 is oraz 40mm f/2.8. Glownie zajmuje sie fotografowaniem krajobrazu.

    Logicznie bylo by kupic 24-70mm f/2.8 albo cos ze swiatelkiem f/4 (przy jednym czy przy drugim nie ominie mnie blyskanie). Moj tok myslenia jest taki: Na poczatek obiektyw typu zoom. Wtedy odchodzi zonglowanie obiektywami (strata momentu, ujecia itp) co jest niebagatelne przy tego typu fotografii dla lajika. Mysle ze po jakis czasie poslugiwania sie obiektywem typu zoom wyklaruje sie - jakich ogniskowych uzywam najczesciej - i wtedy mozna przejsc na stalki. Tylko ze to potrwa jakis czas, nie wszystko staje sie doskonale od razu... I dlatego moje pyanie jest takie:

    Inwestowac w 24-70mm f/2.8 L II czy moze do nauki kupic uniwersalny 24-105mm f/4 IS (oczywiscie wszystkie szkla Canona).

    BTW. Uzywajac stalek na slubach nawet tych bardzo jasnych jestescie w stanie nie uzywac lamp blyskowych?

    becekpl - Moja stopka jeszcze nie istnieje ale mam: Canon 6D i wyzej wymienione obiektywy.
    Ostatnio edytowane przez Marcin Liberacki ; 15-06-2015 o 22:27

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Liberacki Zobacz posta
    GalaktycznyMuczaco - mam swiadomosc tego ze rzeczy psuja sie, wiec drugie body jak najbardziej bedzie. Podchodze do tego powaznie.

    Na ten czas mam 16-35mm f/4 is oraz 40mm f/2.8. Glownie zajmuje sie fotografowaniem krajobrazu.

    Logicznie bylo by kupic 24-70mm f/2.8 albo cos ze swiatelkiem f/4 (przy jednym czy przy drugim nie ominie mnie blyskanie). Moj tok myslenia jest taki: Na poczatek obiektyw typu zoom. Wtedy odchodzi zonglowanie obiektywami (strata momentu, ujecia itp) co jest niebagatelne przy tego typu fotografii dla lajika. Mysle ze po jakis czasie poslugiwania sie obiektywem typu zoom wyklaruje sie - jakich ogniskowych uzywam najczesciej - i wtedy mozna przejsc na stalki. Tylko ze to potrwa jakis czas, nie wszystko staje sie doskonale od razu... I dlatego moje pyanie jest takie:

    Inwestowac w 24-70mm f/2.8 L II czy moze do nauki kupic uniwersalny 24-105mm f/4 IS (oczywiscie wszystkie szkla Canona).

    BTW. Uzywajac stalek na slubach nawet tych bardzo jasnych jestescie w stanie nie uzywac lamp blyskowych?
    Szkła masz fajne dokup do tego 85mm , jezeli masz jednobody dokup drugie 5dI i masz tanie ff idealne pod sluby i nie potrzebujesz lampy w kosciele.
    Co do lampy uzywam tylko jak na imprezie jest juz ciemno w opór, a tak póki jasno to bez lampy
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  4. #14
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Biłgoraj
    Wiek
    42
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    Michal a znasz jakiś 24-70 ze światłem 1.4?
    Tu mnie masz ... nie znam P.S. Fajne zdjęcia masz na stronie.


    Cytat Zamieszczone przez GalaktycznyMuczaczo Zobacz posta
    To ze zaczynasz nie zwalnia cie z odopowiedzialnosci za to co oddasz, majac 1 obiektyw i 1 body narazasz sie nie tylko na to ze sprzet moze sie zepsuc ale tez na to ze ogniskowa w obiektywie (jezeli wybierzesz stałkę) nie da ci oczekiwanych efektów. Jeżeli zaczynasz nie znaczy ze musisz kupowac wszystko co najlepsze i najdroższe ale zaczynajac w tym rodzaju fotografii , ze względu na samą odpowiedzialność i niepowtarzalność chwili musisz byc gotowy na to czego sie najmniej spodziewasz (poza atakiem niedźwiedzia) . Tak więc mysle ze podstawa to 2 body, drugie nawet najtansze, bo jak nie masz aparatu to nie masz zdjec. Co do obiektywów to musisz zastanowić się nad tym jak chcesz fotografować, czy idziesz w jedno uniwersalne szklo typu 17-50/2,8 (apsc) czy w 24-70/2,8 (ff) albo w stałki w ktorych moim zdaniem dwa szkła to minimu czyli cos szerszego i cos typowo odcinającego. Do tego lampa i wiadome akcesoria typu akur, filtry itp tid bla bla bla
    Kolega bardzo dobrze podpowiada.
    Najpierw napisz o jakim body myślisz lub jakie masz. Co do backupu to ja pomimo,że focę dwoma puszkami na raz to w torbie mam jeszcze starą poczciwą 350-tkę. Chyba dla lepszego samopoczucie, ale jest.

    Co do szkiełek to jak ma być na maksa uniwersalne to polecam 24-105, jak stać Cię na dwa to proponuję 24-70 i 70-200. J

    Podstawa - w zależności od szkoły - to lampa. Musisz ją mieś choć byś miał błysnąć 3 razy. Niekiedy bez lampy pewne zdjęcia nie wyjdą, a przed młodymi będzie ciężko się wytłumaczyć, że nie ma zdjęcia z rodzicami, bo szukałeś dobrego ustawienia. Przykład: ostre słońce i młodzi wchodzą na salę, w tym momencie bez lampy nie masz zdjęć.


    Cytat Zamieszczone przez Marcin Liberacki Zobacz posta
    [B]

    Na ten czas mam 16-35mm f/4 is oraz 40mm f/2.8.
    Ja bym poszedł w 24-70 a światło na jakie cię stać, a później dokupić jakiś 70-200, lub 80, 100 stałkę i masz pełen arsenał.
    Ostatnio edytowane przez Michal ; 15-06-2015 o 23:15
    Był Canon 6DII + 35IS + 85 1.8 + 70-200
    Jest Nikon D810 + D750 + 24, 50, 70-210.

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    Bala
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

    Mysle ze pojde w 24-105mm f/4 albo 24-70mm f/2.8 II - Zobaczymy na co srodkow starczy. Zona zapowiedziala mi ze napewno ma byc 70-200mm f/2.8 l is II. Az sam sie zdziwilem.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Liberacki Zobacz posta
    Mysle ze pojde w 24-105mm f/4 albo 24-70mm f/2.8 II - Zobaczymy na co srodkow starczy. Zona zapowiedziala mi ze napewno ma byc 70-200mm f/2.8 l is II. Az sam sie zdziwilem.
    ale to zona bedzie fotografować czy ty ?
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie Odp: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

    Cytat Zamieszczone przez GalaktycznyMuczaczo Zobacz posta
    ale to zona bedzie fotografować czy ty ?
    Tu dziala "zlota zasada"

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

    Moja złota zasada kłam ile wydałeś na sprzet
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  9. #19

    Domyślnie Odp: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Liberacki Zobacz posta
    Mysle ze pojde w 24-105mm f/4 albo 24-70mm f/2.8 II - Zobaczymy na co srodkow starczy. Zona zapowiedziala mi ze napewno ma byc 70-200mm f/2.8 l is II. Az sam sie zdziwilem.
    Ze światłem f/4,0 nie brałbym na Twoim miejscu żadnego obiektywu pod uwagę.
    A Canon 70-200/2,8 będzie super w plenerze.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  10. #20
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Biłgoraj
    Wiek
    42
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Liberacki Zobacz posta
    Mysle ze pojde w 24-105mm f/4 albo 24-70mm f/2.8 II - Zobaczymy na co srodkow starczy. Zona zapowiedziala mi ze napewno ma byc 70-200mm f/2.8 l is II. Az sam sie zdziwilem.
    Ja bym postawił na światło w 24-70 i wziął wersję 2.8, a 70-200 taki na jaki kasy starczy. Ale to żona będzie fotki cykać...
    Był Canon 6DII + 35IS + 85 1.8 + 70-200
    Jest Nikon D810 + D750 + 24, 50, 70-210.

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •