Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Awaria karty CF, pomocy

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    43
    Posty
    59

    Domyślnie Awaria karty CF, pomocy

    witajcie

    Mam problem z kartą CF zainstalowaną w moim 5mk2. Mam na niej ok 200 zdjęć, ale po podłączeniu do kompa widać tylko 61 i tylko tyle mogę zgrać. Jednak w aparacie mogę zobaczyć wszystkie zdjęcia, ok 200. Sprawdzałem na dwóch kompach, wkładałem też ją do czytnika i zawsze tak samo.

    Macie jakieś sugestie? Jedyne co mi teraz przychodzi do głowy, to włożenie karty do aparatu z gniazdami CF i SD i próba kopiowania między kartami w aparacie. Ale tu teoretyzuję, bo nie mam takiego aparatu ani nigdy nie robiłem takiego myku.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Awaria karty CF, pomocy

    Jak masz czytnik to może spróbuj programu do odzyskiwania danych? Nie do "testowania i naprawy" (bo one zmieniają dane na nośniku) tylko "odzyskujące" (które nie zmieniają niczego).

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    43
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Awaria karty CF, pomocy

    Nie mogę niestety już edytować posta, więc przepraszam, że sam sobie odpowiadam. Rozwiązałem jednak problem i chcę się tym podzielić, bo być może komuś się to przyda. Wystarczyło dać PPM na kartę pamięci w Eksploratorze Windows i wybrać Importuj obrazy i wideo - dalej już prosto. Pliki są importowane bez oryginalnych nazw, ale są! Dodam, że wcześniej próbowałem również m.in. przez Total Commandera i też nic to nie dawało.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •