Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: #11 Poziomica dwuosiowa na sanki lampy

  1. #11
    Początki nałogu Awatar stratus
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Warszawa/Ochota czasem Hajnówka:)))
    Wiek
    52
    Posty
    398

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JerzyC
    W sklepie fotokuriera poziomnica Manfrotto jest za 90 zł. Manfrotto jest jednak solidniejszą firmą od Hamy:
    http://www.foto-kurier.com.pl/

    Kupiłem poziomnicę Manfrotto w sklepie fotokuriera, jest bardzo dokładna i solidnie zrobiona, polecam.
    Chyba kupiłeś ostatnią albo mawsz na myśli tę oto której daleko do Manfrotto :

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    103

    Domyślnie

    Otrzymałem oryginalną poziomnicę Manfrotto, zapakowaną w firmowe pudełko za 90 zł + poczta 10 zł.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie

    Problem w tym, że te poziomiczki nie są płaskie (w środku są węższe) i tak jak każda poziomic a diziałają tylko gdy podparte są na obu końcach, w momencie podparcia ich w środku nie dają gwarancji poziomu. Niestety dokładność jaką udało mi się osiągnąć nie jest satysfakcjonująca. No ale ja nigdy nie byłem dobry z prac ręcznych.

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    51
    Posty
    38

    Domyślnie

    Wiem, że temat trochę nieświeży ale chyba nadal aktualny...

    Jeśli komuś to pomoże to:


    Praktiker - 4,99 zł/szt.
    pozostaje tylko dorobić mocowanie do sanek;-)
    5d MkII

  5. #15
    arkadek
    Guest

    Domyślnie

    Trochę odejdę do głównego tematu wątku, ale wydaje mi się, że nie warto dla takiego drobiazgu rozpoczynać nowego. Dwuosiowa poziomica jest niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem, ale jej gabaryty... No właśnie, to skłoniło mnie do wykonania własnej miniaturowej, bazującej na dostępnej w handlu libelce firmy Słowik (za klika zeta) widocznej na pierwszym rysunku (tak dla frajdy, wszak można kupić ). Oczywiście niezbędny jest dostęp do warsztatu „mechanicznego”.



    Po ściągnięciu niepotrzebnej warstwy plastiku wygląda to tak:



    Po obmierzeniu sanek w aparacie zaprojektowałem gniazdo pod libelkę:



    Po zmontowaniu wygląda to tak:



    Po zamontowaniu w sankach wystaje tylko 3,5mm! i jest prawie niewidoczna. Jak dorwę drugi aparat to pokaże zdjęcie poziomicy na sankach aparatu

    Pozdrawiam,
    Arkadek

    PS. Aby taka poziomica była funkcjonalna statyw musi umożliwiać „przechył aparatu” przód-tył (głowica 3D ale nie kulowa), bez poruszania drugiej osi.

  6. #16
    Bywalec Awatar 27rav
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    47
    Posty
    101

    Domyślnie

    Witam
    Fajny pomysł z tym oczkiem poziomicy.
    Czy ktoswie gdzie można kupić "libelkę okrągłą"?
    Pozdrawiam!
    Canon 40D, Canon EOS M, Sigma 10-20/4-5.6, Canon 24-105/4 L IS USM, Canon 28/1.8 USM, Canon 50/1.4 USM, Canon 85/1.8 USM, Canon EF-M 18-55/3.5-5.6 IS, Speedlite 430EX, Speedlite 90EX

  7. #17
    Początki nałogu Awatar terminator
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Waldenburg
    Posty
    325

    Domyślnie

    Właśnie stałem się posiadaczem poziomiczki i po dokładnym przyjrzeniu się wynalazkowi (czuję w tym chińską rękę) mam do Was pytanie: jak bardzo ufacie swoim poziomicom, czy to w statywach, czy takim - nakładanym na sanki. Legalizowałem - kiedyś dawno - narzędzia pomiarowe i najprostszą metodą na sprawdzenie poziomicy jest położenie jej na płaskiej powierzchni, odczyt i obrócenie o 180 stopni. Powinna pokazać to samo. Nijak to nie wychodzi w tym przypadku.

  8. #18
    mako5
    Guest

    Domyślnie

    A ja polecam to:
    http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.2341
    przy cenie 5,39USD chyba nie warto się bawić samemu. Przysyłają do Polski gratis. Sprawdzałem i działa :-)

  9. #19
    Początki nałogu Awatar terminator
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Waldenburg
    Posty
    325

    Domyślnie

    Dokładnie o takiej poziomicy pisałem dwa posty wcześniej.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •