Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: 5d + obiektywy / regulacja AF i czyszczenie / Warszawa

  1. #1

    Domyślnie 5d + obiektywy / regulacja AF i czyszczenie / Warszawa

    Hola,

    Mój aparat nagle zaczął mieć poważny backfocus ze wszystkimi obiektywami. Stało się to po powrocie do Polski zza Atlantyku, zastanawiam się*więc, czy może jest to związane z lotem samolotem i zmianą ciśnienia (?). W każdym razie stało się, wcześniej AF trafiał mniej-więcej w punkt, teraz jest poważny backfocus ze wszystkimi 3 obiektywami.

    Podstawowe pytanie gdzie w Warszawie oddać aparat do regulacji? Na Żytniej życzą sobie 246 pln za korpus plus w zależności od tego czy okaże się to konieczne - także 123 pln od obiektywu.

    Sprzęt nie jest najnowszy ale są*sytuacje kiedy autofocus nie może mnie zawodzić... Jeśli znacie godne polecenia miejsce w Warszawie oprócz Żytniej to poproszę o namiar. Jeśli będzie to godny zaufania amator, któremu udało się kilka razy wyregulować AF i ktoś to może potwierdzić to także chętnie skorzystam, oczywiście płacąc uczciwą cenę.

    Oprócz regulacji AF, chcę przy okazji zrobić czyszczenie komory lustra i matrycy.

    Mój sprzęt:
    5d "classic"
    17-40 L
    70-200 L
    50 1.8

    Z góry dziękuję, zarówno za rady jak i nadchodzące odesłania do opcji "szukaj"

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: 5d + obiektywy / regulacja AF i czyszczenie / Warszawa

    Wydmuchaj sensor AF-u.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: 5d + obiektywy / regulacja AF i czyszczenie / Warszawa

    Ja - w razie potrzeby - korzystam z serwisu: Witold Bykowski - Naprawa Profesjonalnego Sprzętu Fotograficznego (jakość usług na najwyższym poziomie).
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 05-06-2015 o 07:47
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: 5d + obiektywy / regulacja AF i czyszczenie / Warszawa

    jest taki watek"polecane serwisy warszawa"
    poszukaj
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #5

    Domyślnie Odp: 5d + obiektywy / regulacja AF i czyszczenie / Warszawa

    Jelcyk, możesz coś więcej o tym powiedzieć? wcześniej nie słyszałem o czymś takim. Mam gruchę, mogę dmuchać, tylko nie wiem gdzie.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: 5d + obiektywy / regulacja AF i czyszczenie / Warszawa

    Cytat Zamieszczone przez wind666 Zobacz posta
    ... Mam gruchę, mogę dmuchać, tylko nie wiem gdzie.
    Dziurki w dolnej części komory lustra - wewnątrz są czujniki AF. Oglądnij też lustro i lusterko pomocnicze (pod lustrem głównym), czy nie jest brudne.
    Czy na wszystkich punktach AF występuje taki sam problem?
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Olesnica
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: 5d + obiektywy / regulacja AF i czyszczenie / Warszawa

    Pod lustrem masz taką małą płytkę z dziurkami i to one odpowiadają punktom AF na matówce. Przedmychaj, ale jeśli BF/FF jest na wszystkich punktach to mało prawdopodobne żeby paproch. Ja wyciągnął bym aku na całą noc i zobaczył co będzie.

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: 5d + obiektywy / regulacja AF i czyszczenie / Warszawa

    Jak bledy sa nieregularne, to najczesciej sa wynikiem zanieczyszczen. Grucha niewiele zrobisz, ale mozesz probowac - jesli to jakis wlosek albo paproch to moze wyleci. Jak nie, to idz do lakierni i tam wydmuchaj powietrzem do malowania, ale ustaw sobie ogranicznik cisnienia na 2-2,5 bar.

  9. #9

    Domyślnie Odp: 5d + obiektywy / regulacja AF i czyszczenie / Warszawa

    Dzięki za sugestie, po przedmuchaniu się poprawiło. Aparat i tak oddam na czyszczenie do wyżej wspomnianego serwisu na Czerniakowskiej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •