Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: EOS 750D - wszystko na temat

  1. #1

    Domyślnie EOS 750D - wszystko na temat

    Cześć
    Jestem ciekaw opinii na temat EOSa 750d. Do mnie dotarł tydzień temu.
    Współpracuje to u mnie z obiektywem Sigma 150-500mm (albo i nie do końca bo w trybie live view aparat się wiesza).
    Oficjalny komunikat o niekompatybilności softu kilku obiektywów Sigmy już się pojawił ale łatka kasująca problem jeszcze nie. Dlatego lepiej się nie pomylić w trakcie robienia zdjęć (np. włączając tryb filmowania zamiast ON) bo wówczas ratunkiem jest wyciągnięcie baterii.
    Oryginalny grip niestety wydaje się bezużyteczny jak na cenę 500zł. Canon chwali się, że jedną z ważnych funkcji tego aparatu jest wbudowanie modułu Wi-Fi i NFC. Co z tego jeśli po podpięciu gripa funkcja NFC jest niedostępna- miejsce styku jest między gripem a spodem aparatu. Pozostaje łączyć się klasycznie przez menu aparatu.
    Ten model jako jedyny ma nowy- zupełnie inny niż wszystkie model akumulatora. Po co? A no po to aby kupić nowe... za kosmiczne pieniądze
    Nie wiem czy wszystkie lustrzanki tej klasy tak mają ale martwi mnie szybkość zapisu zdjęć. Zdarzyło mi się już kilka razy, że podczas robienia zdjęć seryjnych (nie waliłem jednej serii jak głupi) aparat się zawiesił na kilkanaście sekund i niemożliwe było robienie w tym czasie zdjęć. Tak długo myślał, że straciłem już kilka dobrych okazji na fotki. Robię w RAWach a producent podaje, że można zrobić 8 zdjęć za jednym zamachem. Co z tego jeśli to tylko 8 zdjęć po których jest długie nic... Liczę na to, że to tylko karta o szybkości zapisu 45MB/s jest za wolna więc zamówiłem taką co ma 60MB/s. Mam nadzieję, że problem zniknie i będzie można po wyczerpaniu bufora robić chociaż 1 zdjęcie na sekundę.

    To tyle moich aktualnych spostrzeżeń na temat tego aparatu

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: EOS 750D - wszystko na temat

    Ciekaw jestem jak na dzień dzisiejszy wygląda w praktyce dystrybucja tego aparatu w kontekście problemu z optyką sensora. Jakie masz dwie pierwsze cyfry numeru seryjnego?

  3. #3

    Domyślnie Odp: EOS 750D - wszystko na temat

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Ciekaw jestem jak na dzień dzisiejszy wygląda w praktyce dystrybucja tego aparatu w kontekście problemu z optyką sensora. Jakie masz dwie pierwsze cyfry numeru seryjnego?
    01... to zle??

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: EOS 750D - wszystko na temat

    Cytat Zamieszczone przez Wojtass_nt Zobacz posta
    01... to zle??
    Potencjalnie tak. Chyba, że masz już tę kropkę naklejoną. Oczywiście strachu wielkiego nie ma, najwyżej serwis naprawi. Gorzej jeśli kupowałeś poza oficjalną dystrybucją europejską np. w HK czy US.

    Official: Canon spots a problem with the 750D/760D | TechRadar

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2010
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    78

    Domyślnie Odp: EOS 750D - wszystko na temat

    Na negatywie, czy na slajdzie robiłeś te rawy ??
    Cyfrowo i tradycyjnie.

  6. #6

    Domyślnie Odp: EOS 750D - wszystko na temat

    Cytat Zamieszczone przez morlight Zobacz posta
    Na negatywie, czy na slajdzie robiłeś te rawy ??
    Na czym? (sorry ale nie rozumiem )

    Kropki nie mam. Czyli teraz nie wiadomo jak długo będę żył w strachu

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: EOS 750D - wszystko na temat

    chodzi o to, że założyłeś temat nie w tym dziale... nowy 750d to sprzęt ANALOGOWY??
    ebe ebe

  8. #8

    Domyślnie Odp: EOS 750D - wszystko na temat

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    chodzi o to, że założyłeś temat nie w tym dziale... nowy 750d to sprzęt ANALOGOWY??
    No tak, mea culpa Nie widzę problemu aby moderator go przeniósł do odpowiedniego działu.

  9. #9
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: EOS 750D - wszystko na temat

    Cytat Zamieszczone przez Wojtass_nt Zobacz posta
    No tak, mea culpa Nie widzę problemu aby moderator go przeniósł do odpowiedniego działu.
    A ja widzę problem w tym że moderatorzy to nie sprzątaczki.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •