Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 84

Wątek: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2015
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    45

    Domyślnie [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

    Witam,

    Zdecydowałem się pokazać swoje zdjęcia z prośbą o podpowiedzi. Cały czas się uczę i chciałbym nigdy nie przestać.
    Pasje będą różne, bo lubię fotografować. Chociaż główny temat dość szybko da się nazwać - whisky.

    Dzięki i mam nadzieję, że miłego oglądania.


    1.

    2.
    ...muszę popracować nad zamieszczaniem plików.

    --- Kolejny post ---

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.
    Ostatnio edytowane przez Daniel_Daniel ; 04-06-2015 o 00:06

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

    Nie lepiej było wypić?

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

    Cytat Zamieszczone przez Piotrus117 Zobacz posta
    Nie lepiej było wypić?
    Właśnie, chyba lepiej

    1-5) Scena zbyt ciemna i tak bez przygotowania światła, brakuje ostrości.
    6) j.w. gdzie jest ostrość i motyw.

    Zapewne należy zacząć od podstaw foto, a zwłaszcza produktowej .

    Ale to kompletnie amatorskie uwagi, ale te fotki nadają się do szuflady, a nie do prezentacji.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 04-06-2015 o 19:33

  4. #4
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

    Po pierwsze- jeśli tematem jest jakiś alkohol, pomyśl co z nim można umieścić na zdjęciu.
    Napisze tak - poukładałeś w kolo butelki wszystko co miałeś w domu. NIE TEDY DROGA - kolego.
    Nie mam czasu żeby Twe zdjęcia w każdym detalu opisywać.Produkty widoczne na zdjęciu raczej do tego typu alkoholu nie pasują.Ja bym przynajmniej whisky z truskawkami, pietruszką,imbirem, czosnkiem, papryka , orzechami nie przegryzał. I nie tylko ja.
    Po 2 - już któryś raz piszę -- w takiej fotografii ważna jest sterylna czystość ! A u Ciebie tego nie ma.
    Musisz koniecznie poczytać o fotografii produktowej, jeśli ciągnie Cie w tym kierunku.To nie tylko poukładanie rzeczy i zrobienie zdjęcia. To bardzo długi i kosztowny - bardzo - proces, do uzyskania w miarę dobrego zdjęcia.Jedną z najważniejszych rzeczy to światło. A jak to uzyskać to niestety musisz sam czytać oglądać, i wdrażać to do swych pomysłów.Bo na razie to tragedia.
    Poczytaj o kadrowaniu, jak uzyskać taki efekt żeby potencjalna osoba oglądająca takie zdjęcie nie szukała głównego tematu.
    A teraz - whisky- skojarz to z zadymioną salą,przyciemnionym światłem, popielniczka,papieros,może otwarta paczka papierosów.
    Stolik,szklanka. Może pełna, może upita.Ale butelka już otworzona.Może lód w tej szklance.I najważniejsze ŚWIATŁO.Tu już musisz sam kombinować.A co do GO - to już Ty decydujesz, czy i jak ją rozłożyć.
    Przed Tobą długa i ciężka praca.Ale jeśli Cie to pociąga, to warto przez to przejść.
    Życzę powodzenia, lepszych -PRZEMYŚLANYCH - ujęć.
    pozdrawiam.

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2015
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

    Witam, Bardzo dziękuję za tych kilka komentarzy. Uczą pokory, przede wszystkim w zakresie tego jak trudno jest wyrazić to co chce się wyrazić za pomocą zdjęcia.Pozwolę sobie odnieść się do Waszych komentarzy bardziej szczegółowo za kilka zdjęć. Dzięki serdeczne.

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2015
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

    Taki mały reportaż z wydarzenia związanego z whisky.
    8.

    9.

    10.

    11.

    12.

    13.

    14.

    15.

    16.

    17.

    18.

    19.

    20.

  7. #7
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    49
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

    10 może być, chociaż tyłka nie urwie. 15-18 wyszło jak instrukcja w przypadku urwanego korka. Może zmień temat?
    Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie Odp: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

    Nr 12, 16 i 17 nieostre.
    11 - leci w prawo i trochę więcej góry mogłeś pokazać.

    23 lata. W PL nie do pomyślenia. Po takim czasie każdy bimber przejdzie szkłem .
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  9. #9
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

    Ja jeszcze mam zachowaną butelkę chyba to się nazywało - przypalanka, ze swego wesela a to już było ponad 30 lat temu.Czeka na może 50 lecie.Ciekawe jak będzie smakowało
    Choć kilka lat temu otworzyłem buteleczkę Śliwowicy zakupionej w latach 80 w Łącku pędzonej nielegalnie i była super.Nie miałem czym zmierzyć ubytku procentów, ale szybko ubyło z butelki ku niezadowoleniu kolegów

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2015
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

    Słowiczek - tego zdjęcia nr 10 mam kilkanaście ujęć -poszukam jakiegoś najfajniejszego na przyszłość.
    Korki faktycznie urwały się 3 na 4. Takie życie ze starą whisky.
    Co do zmiany tematu to tematów faktycznie jest kilka, aczkolwiek aparat, a później obiektywy kupiłem z myślą o whisky i mojej innej profesji. Latem jadę do Szkocji zwiedzać destylarnie, ale w dużym tempie. Będę chciał zrobić kilka moich pierwszych krajobrazów.

    Cobalt - dziękuję za komentarz i podpowiedzi.

    Italy - śliwowica sprzed wieków - ho ho ho. Gratuluję.

    Whisky ma trochę wspólnego z różnymi światami:
    - kulinarnym. Picie whisky ze szklanki z lodem to jak spożywanie wykwintnego posiłku w restauracji w tempie hot doga ze stacji paliw. (Whisky degustuje się w zasadzie wyłącznie w kieliszkach i bez lodu). Wbrew pozorom te wszystkie warzywa wokół butelki Bownore Devils Cask to symbol smaków w nim zawartych, a nie propozycja przegryzki do whisky. Teraz widzę jak bardzo nie udało mi się tego oddać.
    - kolekcjonerskim/degustacyjnym. Konkretne destylarnie z konkretnych numerów beczek mają wręcz miano legendarnych ze względu na wyjątkowe wlory smakowe. Warte czasami po kilka tysięcy euro. (Longmorn z serii Antica Casa).
    - kolekcjonerskim/inwestycyjnym - seria Antica Casa to dobra lokata kapitału i mocne wzrosty. W sklepie do kupienia za 3,9k euro. No cóż a myśmy zrobili tak zwany buy back i otworzyliśmy prawie cały zestaw. Butelka jest limitowana ilość więc przy każdej otwartej i wypitej wartość pozostałych rośnie.

    Mnie np. podoba się ostatnie zdjęcie z tamtej serii - może zbyt ostre, zbyt duży kontrast i etc. A jakoś mi pasuje ... Pozdrawiam Was serdecznie i jeszcze jedno pytanie:

    Czy zamieszczając zdjęcia pisać coś o whisky na nich zawartej, czy jednak pozwolić aby zdjęcia mówiły same za siebie?
    -

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •