Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 84

Wątek: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

  1. #11
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    49
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

    Cytat Zamieszczone przez Daniel_Daniel Zobacz posta
    Słowiczek - tego zdjęcia nr 10 mam kilkanaście ujęć -poszukam jakiegoś najfajniejszego na przyszłość.
    Korki faktycznie urwały się 3 na 4. Takie życie ze starą whisky.
    Co do zmiany tematu to tematów faktycznie jest kilka, aczkolwiek aparat, a później obiektywy kupiłem z myślą o whisky i mojej innej profesji. Latem jadę do Szkocji zwiedzać destylarnie, ale w dużym tempie. Będę chciał zrobić kilka moich pierwszych krajobrazów.
    Whisky ma trochę wspólnego z różnymi światami:
    - kulinarnym. Picie whisky ze szklanki z lodem to jak spożywanie wykwintnego posiłku w restauracji w tempie hot doga ze stacji paliw. (Whisky degustuje się w zasadzie wyłącznie w kieliszkach i bez lodu). Wbrew pozorom te wszystkie warzywa wokół butelki Bownore Devils Cask to symbol smaków w nim zawartych, a nie propozycja przegryzki do whisky. Teraz widzę jak bardzo nie udało mi się tego oddać.
    - kolekcjonerskim/degustacyjnym. Konkretne destylarnie z konkretnych numerów beczek mają wręcz miano legendarnych ze względu na wyjątkowe wlory smakowe. Warte czasami po kilka tysięcy euro. (Longmorn z serii Antica Casa).
    - kolekcjonerskim/inwestycyjnym - seria Antica Casa to dobra lokata kapitału i mocne wzrosty. W sklepie do kupienia za 3,9k euro. No cóż a myśmy zrobili tak zwany buy back i otworzyliśmy prawie cały zestaw. Butelka jest limitowana ilość więc przy każdej otwartej i wypitej wartość pozostałych rośnie.

    Mnie np. podoba się ostatnie zdjęcie z tamtej serii - może zbyt ostre, zbyt duży kontrast i etc. A jakoś mi pasuje ... Pozdrawiam Was serdecznie i jeszcze jedno pytanie:

    Czy zamieszczając zdjęcia pisać coś o whisky na nich zawartej, czy jednak pozwolić aby zdjęcia mówiły same za siebie?
    -
    Jak najbardziej dodawaj do zdjęć opisy, może jakieś śmieszne sytuacje, ciekawostki... Whisky to tylko alkohol, ale jest wszędzie i jej historia jest bogata, warto coś naklikać i podeprzeć odpowiednim zdjęciem. Będziesz zwiedzał destylarnie - masz okazję do ciekawego setu, o ile w takich miejscach wolno robić zdjęcia. A szkockich landszaftów też bym pooglądał, więc czekam

  2. #12
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

    Kocham whisky...
    Ale twoje zdjęcia nie pokazują nic oprócz butelek.
    Żadnej historii, emocji...urwany korek może trafić się wszędzie. Mi też się trfiło niestety.
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2015
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

    Cytat Zamieszczone przez słowiczek Zobacz posta
    ... Może zmień temat?
    Pozdrawiam.
    Chwilowa zmiana tematu

    21. Pałac.

    22. Paw

    23. Książę i Żebrak

    24. Książę i żebrak w kolorze (Który lepszy, kolor czy mono?)

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

    Kolor jest lepszy, ale gdyby była ostrość na obu ptakach, to byłoby jeszcze lepiej

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2015
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

    Kilka zdjęć whisky z destylarni Littlemill. Zamknięta destylarnia z regionu Lowland w Szkocji. Jej prestiż powoli rośnie tak jak i ceny ich butelek. Z przyjaciółmi zrobiłem degustację 5-ciu różnych pozycji. Jedna z butelek - Archives 1989 zainspirowała mnie do tych kilku zdjęć. Pewnie kontrowersyjnych.

    25.

    26.

    27.

    28.

    29.

    30.

    31.

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2015
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

    Łazienki ponownie

    32.

    33.

    34.

    35.

    36.

    37.

    38.

    39.

    40.

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

    32. może troszkę jaśniej?
    33. no nie bardzo, do kosza
    39. bardzo fajne, klimatyczne
    Pozdrawiam

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2015
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

    Wracam do tematu whisky ... O zgrozo, to jeszcze nawet jak na mój gust mi nie idzie, ale cóż, nie piszę bo jestem mistrzem fotografii, a dlatego, że jest wręcz odwrotnie i z chęcią się czegoś dowiem.

    Poniższe zdjęcia zrobione przy okazji degustacji, nie żadne studio i takie tam ... (niestety,). No ale miałem jedno światło.

    Zgodnie z sugestią kilka słów wprowadzenia. Cztery whisky w kieliszkach poniżej mają łącznie 243 lata. Niestety nie miałem do dyspozycji pełnych pięknych butli. Łączna wartość pełnych to 25 tysięcy funtów, gdy była do kupienia 2 lata temu. Wartość tego co w kieliszku - trzeba podzielić przez 35. Jak łatwo zrozumieć dodawanie jakiegokolwiek lodu do whisky podczas degustacji mija się z celem. Mrozi kubki smakowe i zabija smaki. Jakiekolwiek szklanki odpadają, gdyż nie zbierają bukietu aromatów. To samo w tym przypadku tyczy się wszelkich cygar i dymu. Dobrą whisky degustuje się w kieliszkach, a pije jak kto lubi

    Jak ktoś jest zainteresowany whisky to mogę na priv przesłać link do pełnego artykułu o tym secie.

    Wszelkie porady mile widziane ...


    41.

    42.

    43.

    44. pod światło. Generalnie nie wyszło, ale chciałem pokazać moc kolorów.

    45. Kolega redaktor-degustator przy pracy ...

    46.

    47.

    48.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

    Ech, źle wybrałem swój zawód.

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2015
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: [Daniel_Daniel] Pasje różne i fotografia

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Ech, źle wybrałem swój zawód.
    Życie. Zawód, lepiej nie pytaj. Whisky to hobby.

    49.

    50.

    51.

    52.

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •