Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Fotografowanie srebrnych metalowych puszek bez refleksów

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    26

    Domyślnie Fotografowanie srebrnych metalowych puszek bez refleksów

    Witam,

    Muszę wykonać zdjęcia produktów, którymi są srebrne puszki. Większość puszki zasłania etykieta produktu, ale fragmenty na górze i na dole są odsłonięte. Problem polega na tym, że po wykonaniu zdjęcia muszę je wyszparować. Robiłem już bezcieniowo, z zielonym tłem i niestety wszędzie odbija mi się albo biały kolor, albo zielony w srebrnych elementach puszki. Czy macie może jakieś sposoby, żeby nie odbijało się tam ani światło, ani kolor tła? Będę wdzięczny za rady.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Fotografowanie srebrnych metalowych puszek bez refleksów

    A może jak ze szkłem? Dwa czarne (lub szare) ekrany po bokach?

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Fotografowanie srebrnych metalowych puszek bez refleksów

    Cytat Zamieszczone przez Hepta Zobacz posta
    Witam,

    Muszę wykonać zdjęcia produktów, którymi są srebrne puszki. Większość puszki zasłania etykieta produktu, ale fragmenty na górze i na dole są odsłonięte. Problem polega na tym, że po wykonaniu zdjęcia muszę je wyszparować. Robiłem już bezcieniowo, z zielonym tłem i niestety wszędzie odbija mi się albo biały kolor, albo zielony w srebrnych elementach puszki. Czy macie może jakieś sposoby, żeby nie odbijało się tam ani światło, ani kolor tła? Będę wdzięczny za rady.

    Pozdrawiam.

    gdybys zapodal gdzies wgladowke , to sie rzuci okiem.
    wszystko zalezy od konkretnej sytuacji.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Fotografowanie srebrnych metalowych puszek bez refleksów

    Spytaj dziewczyny, czy nie ma przypadkiem czarnej aksamitnej sukienki. Puszka na szybie, pod nią właśnie czarne tło. zamiast reflektorów (odblaski) staraj się oświetlić mocno blendę i od niej rzucać światło na puszkę.

  5. #5
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Fotografowanie srebrnych metalowych puszek bez refleksów

    Namiot bezcieniowy wg mnie nie jest dobrym rozwiązaniem do tego co chcesz uzyskać. Ja bym spróbował tak : pomieszczenie ok 3/3 m szare ściany matowe,lub materiał dookoła rozwieszony w tym kolorze.Na środku rama ok 1/1m na tym szkło ew plexi matowe pod tym żarówki światła dziennego z możliwością regulacji mocy. To samo oświetlenie od góry. Cały myk polega na tym żeby to obudować zrobić coś na zasadzie softboxu. Tak żeby światło nie miało wyjścia poza taka obudowę. Ja mam tak zrobione - podstawa metr na metr ze sklejki ścianki 25 cm szerokie,to wszystko pstryknąłem od środka lakierem w sprayu srebrnym matowym . W tym są zamocowane 16 lamp o świetle ciągłym z możliwością regulacji mocy przez włączanie każdej oddzielnie,na to przykręcana w zależności od potrzeb albo szyba, albo plexi, o rożnych fakturach i kolorach. Niestety do takiej ilości lamp musi być zrobione chłodzenie. Ja mam w podstawie wywiercone 2 otwory na wiatraczki komputerowe. Jeden ustawiony jako wlot a drugi na wylot.Nawet przy pełnej mocy po godzinie pracy jeszcze mi się nie zdarzyło aby szkło lub plexi pękła.Mam takie 2 blaty podświetlane , jeden od dołu , drugi podwieszony do sufitu z możliwością regulacji wysokości . A jak umieścić miedzy jednym a drugim produkt to już pomyśl podpowiem że ciut zachodu jest ale gra warta $ .
    pozdrawiam i życzę uporania się z problemem.

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Fotografowanie srebrnych metalowych puszek bez refleksów

    Dzięki wielkie za pomoc! Faktycznie trzeba w stronę czarnego koloru iść.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
    Ja bym spróbował tak : pomieszczenie ok 3/3 m szare ściany matowe,lub materiał dookoła rozwieszony w tym kolorze.Na środku rama ok 1/1m na tym szkło ew plexi matowe pod tym żarówki światła dziennego z możliwością regulacji mocy. ...
    No nieźle wykombinowałeś! Dzięki za tak szczegółowy opis. Aż tak daleko nie pójdę, ale rozumiem metodę, więc powinno być ok.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •