Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Canon 50mm 1.8 - FF/BF

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    37

    Domyślnie Canon 50mm 1.8 - FF/BF

    Dobry wieczór.
    Natrafiłem dzis na artykuł z testem na front/back focus. Jako, że mam sporo wolnego czasu w tym tyg. spróbowałem zrobić sobie takie teścik.
    Nie do końca rozumiem czy ostrość trzeba ustawić na manualu ( choć w sumie napis "ustaw ostrość tutaj" sugeruje, że tak ).
    Mam 3 zdjęcia: MF LV AF
    I teraz jak zinterpretować ten "test"?

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Canon 50mm 1.8 - FF/BF

    front/back focus dotyczy autofocusa a nie manualnego ustawiania....
    ebe ebe

  3. #3
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Canon 50mm 1.8 - FF/BF

    Cytat Zamieszczone przez Sajmon92 Zobacz posta
    Dobry wieczór.
    Natrafiłem dzis na artykuł z testem na front/back focus. Jako, że mam sporo wolnego czasu w tym tyg. spróbowałem zrobić sobie takie teścik.
    A jak sprawował się dotychczas w/w obiektyw? Bo po takich testach to boli głowa Rób zdjęcia jeśli do tej pory były dobre, bo latanie z linijką , testy, nie wróży nic dobrego

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Canon 50mm 1.8 - FF/BF

    tego obiektywu nie ma sensu testować, ani kalibrować.
    Jak Ci się nie śpieszy to zawsze ustawiaj przez LV to będziesz miał wszystko trafione
    SONY

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    47
    Posty
    684

    Domyślnie Odp: Canon 50mm 1.8 - FF/BF

    szklo to strzela jak chce. i mija sie robienie testow. szkoda czasu. lepiej zdjecia rob.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Canon 50mm 1.8 - FF/BF

    Cytat Zamieszczone przez Sajmon92 Zobacz posta
    Dobry wieczór.
    Natrafiłem dzis na artykuł z testem na front/back focus. Jako, że mam sporo wolnego czasu w tym tyg. spróbowałem zrobić sobie takie teścik.
    Nie do końca rozumiem czy ostrość trzeba ustawić na manualu ( choć w sumie napis "ustaw ostrość tutaj" sugeruje, że tak ).
    Mam 3 zdjęcia: MF LV AF
    I teraz jak zinterpretować ten "test"?
    Szymon, rozumiem że chcemy aby nasz af działał jak najlepiej, problem z tym że af potrafi płatać figle i nie tylko w tych tanich szkłach ale i droższych bo tutaj nie chodzi o 1 zdjęcie tylko raczej o serie ile na ile się trafi. jak sie chce to sie ustawi w teście tak aby było wszystko dobrze , moja rada nie brnij tam bo tylko stracisz głowę i cierpliwość. Raz sobie zrobilem takie testy okazało się że moje obiektywy powinny zostać rozstrzaskane o ziemie za to jak "super" trafiają w punkt. Jednakże zrobiły dla mnie sporo zdjęć, i podczas sesji nigdy jakoś nie mialem z tym większego problemu. ciesz sie tanim szkłem i robzdjęcia
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  7. #7
    Bywalec Awatar fancik
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    214

    Domyślnie Odp: Canon 50mm 1.8 - FF/BF

    Cytat Zamieszczone przez ArturBonoVox Zobacz posta
    szklo to strzela jak chce. i mija sie robienie testow. szkoda czasu. lepiej zdjecia rob.
    Witam
    I właśnie ten nie dający się kalibrować AF jest najgorszym elementem tego obiektywu.
    Ja przestałem się zajmować jego kalibracją tylko robię więcej ujęć i wybieram trafione lub czasem choć to niewygodne ustawiam ręcznie.
    Może to tylko z niektórymi korpusami tak ma , więc idzie do sprzedania....
    Myśl i oceniaj sprawiedliwie....
    Canon 50 D/ 15-85/3.5-5.6......50/1.8 STM...Tamron 70-300VC USD i trochę różnych dodatków,które czasem się przydają.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon 50mm 1.8 - FF/BF

    Cytat Zamieszczone przez Sajmon92 Zobacz posta
    Dobry wieczór.
    Natrafiłem dzis na artykuł z testem na front/back focus. Jako, że mam sporo wolnego czasu w tym tyg. spróbowałem zrobić sobie takie teścik.
    Nie do końca rozumiem czy ostrość trzeba ustawić na manualu ( choć w sumie napis "ustaw ostrość tutaj" sugeruje, że tak ).
    Mam 3 zdjęcia: MF LV AF
    I teraz jak zinterpretować ten "test"?
    mozesz tylko przyjac do wiadomosci jak jest , ale sam poptrawic tego nie mozesz

    zrob inny prosty test " plytki chodnikowej"

    z odeglosci ok 2-2,5 m z wysokosci oczu zrob KILKA zdjec na linie pomiedzy plytkami chodnikowymi. dla ulatwienia mozesz tam umiescic scinki , bialy przedmiot , np patyk , bialy olowek , srebrny klucz itp.

    wykonaj KILKA zdjec po kazdym przestawajac nastawe ostrosci i nastepnie na zdjeciach szukaj gdzie przypada MAKSIMUM ostrosci. nie tyle sama ostrosc jest istotna ile gdzie jest jej maksimum.

    jesli zawsze bedzie za - to masz FF , jesli przed -to masz BF , jesli bedzie oscylowac wokol celu to jest ok.
    Powinno sie ten test robic w dzien sloneczny przy temp. ok 5500 K.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    front/back focus dotyczy autofocusa a nie manualnego ustawiania....
    oczywiscie, ze moze dotyczyc manulanego nastawienia rowniez i jest to dosyc czesty blad.
    jesli odleglosc obiektyw - matowka jest minimalnie inna niz odleglosc obiektyw - matryca, to moze wystapic przy ostrzeniu recznym blad FF/BF takze. Moze on byc calkiem inny niz przy AF.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon 50mm 1.8 - FF/BF

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta

    jesli zawsze bedzie za - to masz FF , jesli przed -to masz BF , .
    ups..., nazywa sie to odwrotnie , ale bez znaczenia jak sie nazywa.

    celuj oczywiscie na linie przebiegajaca poprzecznie do osi optycznej , nie na te wzdluz.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Canon 50mm 1.8 - FF/BF

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Powinno sie ten test robic w dzien sloneczny przy temp. ok 5500 K.
    Absolutnie nie. To jednak grubo ponad 5000 stopni C., gdy za komfort termiczny uznajemy temperatury dwudziestu paru stopni C. No chyba że nasza forumowa alfa i omega ma na myśli temperaturę barwową
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •