Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Yongnuo 500, 568, 600...

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Yongnuo 500, 568, 600...

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Nie chciałbym się spierać bo nie mam 6d, ale opierając się na specyfikacji i choćby tym...
    Masz rację, mój błąd . To lampa ma radiowe wyzwalanie, a nie puszka. Trzeba mieć 2 lampy lub lampę i nadajnik.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Yongnuo 500, 568, 600...

    Cytat Zamieszczone przez ssik Zobacz posta
    A jeśli lampa ma wbudowany odbiornik radiowy, jak np. YN-600EX-RT, to już potrzebuję tylko nadajnika na sanki? Sorki, że się tak dopytuję, ale jestem w tym względzie ciemny jak tabaka w rogu, a to co czytałem tylko mi zamąciło w głowie, jak widać...
    To "wina" rozwoju techniki, jak czytamy "bezprzewodowo" to automatycznie zakładamy, że chodzi o drogę radiową. System sterowania Canona pochodzi z epoki, w której "telefon" to było coś na biurku, z kablem do gniazdka, a nie coś w kieszeni, robiące fotki i wysyłające je od razu do setek "znajomych"

    Zdalne sterowanie lampami z aparatu (jak na razie) odbywa się odpowiednimi "sekwencjami błysków" z lampy wbudowanej, lub innego urządzenia mającego "tryb Master" (zewnętrzna lampa lub specjalny sterownik).
    Canon jako pierwszy poszedł krok dalej i wypuścił lampy 600ex-rt, które mają wbudowane radio (pracujące zarówno jako nadajnik jak i odbiornik) oraz sterownik st-e3-rt. Zakładając na aparat taką lampę możesz za jej pośrednictwem radiowo sterować innymi lampami 600ex-rt. Zakładając na aparat sterownik st-e3-rt możesz za jego pośrednictwem radiowo sterować innymi lampami 600ex-rt.
    Chińczycy nie "odpuścili tematu", i powstały lampy zgodne z radiowym systemem Canona, np. wspomniana przez Ciebie Yongnuo (jest też sterownik-odpowiednik Canonowskiego). Chińczycy byli jeszcze bardziej zmyślni, zrobili sam odbiornik zgodny z tym systemem Canona; dzięki czemu mając już jakieś starsze lampy można ich używać z radiowym systemem Canona.

    System oparty na 600ex-rt i sterowniku nie jest jedynym rozwiązaniem na zdanie sterowane i wyzwalane lampy.
    Jeśli wystarczy Ci manualna zdalna regulacja mocy, poczytaj o YN 560 IV i 560-tx.
    Jeśli ma być TTL, poczytaj o (najpopularniejszy) YN-622c i 622c-tx.

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Yongnuo 500, 568, 600...

    Czyli, jeśli dobrze zrozumiałem, mając YN 600ex-rt na aparacie, mogę już radiowo sterować taką samą? I tylko taką?

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Yongnuo 500, 568, 600...

    Cytat Zamieszczone przez ssik Zobacz posta
    Czyli, jeśli dobrze zrozumiałem, mając YN 600ex-rt na aparacie, mogę już radiowo sterować taką samą? I tylko taką?
    Oraz takimi, które są z nią zgodne, powinny też działać lampy na odbiornikach Yongnuo E3-RX

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Yongnuo 500, 568, 600...

    W opisie jednej z aukcji na ebay'u znalazłem taką oto informację:
    Hightlight:

    High-speed Synchronous
    The max. sync speed is 1/8000s, but some camera is just 1/4000s, and for those cameras and flashes who don't suport HSS, the sync. speed is just 1/250s or less, different cameras have different Sync speed.

    Czy to znaczy, że skoro mój 600D najkrótszy czas migawki ma 1/4000s, system hss nie będzie działał? Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Yongnuo 500, 568, 600...

    Z tego co pamiętam, HSS oznacza dowolnie krótszy czas synchronizacji od 1/250s. Funkcja musi być obsługiwana zarówno przez lampę jak i korpus. Jeśli nie masz pewności, weź puszkę pod pachę, idź do dowolnego sklepu i sprawdź z dowolną lampą obsługującą HSS

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •