Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Tła z rzutnika / projektora multimedialnego

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Tła z rzutnika / projektora multimedialnego

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Nie, żadnych, ale to jest prosta fizyka fotograficzna.

    Wystarczy trochę pomyśleć. F/8 nie oznacza jakiegoś niesamowitego oświetlenia. A kto Ci każe naświetlać 1/250s? Im dłuższy czas tym większy udział projektora.

    Sa tanie projektory, które wygladaja blado już przy normalnym oświetleniu w pokoju, a sa takie, które oślepiaja z odległości ekranu ~3-4 m.
    tak jest i jest to mozliwe, ale z drugiej strony jesli swiatlo monitora jest odpowiednio mocne spowoduje ono jakies tam oswietlenie motywu - pytanie cza akurat porzadane i korzystne?

    da sie naswietlajac na dlugich czasach jakie wynikaja z jasnosci tla, a motyw oswietlic lampami , ktore maja znacznie krotszy czas blysku. Technicznie nie ma problemu , tylko wlasnie - jak swiatlo odbite od ekranu wplynie na oswietlenie motywu - czy aby nie niekorzytnie?

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Tła z rzutnika / projektora multimedialnego

    No właśnie, raczej bez próby nie uradzisz. Zbyt dużo tu niewiadomych. Chyba po prostu wypożyczę projektor z półki cenowej która będzie w moim zasięgu finansowym i zrobię test, jak się nie uda to odpuszczę temat nie wnikając specjalnie ile ANSI musi mieć projektor żeby to ogarnąć - skoro i tak nie będzie mnie na niego stać. Na razie i tak chcę spróbować z tłami drukowanymi bo już jestem umówiony z ludźmi od druku. W przypadku projektora jest jeszcze właśnie jeden problem - gdzie go umieścić żeby świecił tylko na ekran i nie plątał się między lampami / kablami. To dodatkowy grat a wiecie jak to w studiu jest - miejsca zawsze za mało.
    W każdym razie podziękował za rady, jak coś mi z tego wyjdzie to podzielę się w tym wątku dla potomności

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Tła z rzutnika / projektora multimedialnego

    Cytat Zamieszczone przez Tomek De Zobacz posta
    No właśnie, raczej bez próby nie uradzisz. Zbyt dużo tu niewiadomych. Chyba po prostu wypożyczę projektor z półki cenowej która będzie w moim zasięgu finansowym i zrobię test, jak się nie uda to odpuszczę temat nie wnikając specjalnie ile ANSI musi mieć projektor żeby to ogarnąć - skoro i tak nie będzie mnie na niego stać. Na razie i tak chcę spróbować z tłami drukowanymi bo już jestem umówiony z ludźmi od druku. W przypadku projektora jest jeszcze właśnie jeden problem - gdzie go umieścić żeby świecił tylko na ekran i nie plątał się między lampami / kablami. To dodatkowy grat a wiecie jak to w studiu jest - miejsca zawsze za mało.
    W każdym razie podziękował za rady, jak coś mi z tego wyjdzie to podzielę się w tym wątku dla potomności


    projekt z monitorem wydaje mi sie technicznie dosyc klopotliwy do przeprowadzenia.
    gdybys musial zmieniac rzeczywiscie ciagle tla do kazdego ujecia , to moze byloby to ulatwienie w stosunku to tla realnego .
    ale jesli wykonujesz wiecej zdjec na jednym tle to wydruk tla jest chyba rozwiazaniem wygodniejszym.

    nie wykluczalbym jednak mozliwosci podstawienia w ps - czesto jest to wygodne rozwiazanie , z tym ze zalezy od motywu , a jaki on jest - wiesz sam najlepiej.

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Tła z rzutnika / projektora multimedialnego

    A wzial ktos pod uwage fakt, ze obraz generowany przez projektor sklada sie z pikseli i sa one widoczne dla ludzkiego oka a co dopiero dla aparatu 20Mpx ?

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Tła z rzutnika / projektora multimedialnego

    No i tu właśnie wyłania się możliwość użycia rzutnika analogowego zamiast cyfrowego. Taki rzutnik może mieć spora moc za małe pieniadze, tylko trzeba zrobić srajdy tła.....ciagle tańsze niż wydruki.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Tła z rzutnika / projektora multimedialnego

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    A wzial ktos pod uwage fakt, ze obraz generowany przez projektor sklada sie z pikseli i sa one widoczne dla ludzkiego oka a co dopiero dla aparatu 20Mpx ?
    Okazuje się że wielu rzeczy nie wziąłem pod uwagę, zbyt wielu Choćby to o czym pisałem w ostatnim poście, czyli jak to wszystko upchać, porozstawiać. I tak mam problem z lampami - niestety nie mogę zamontować sufitowego systemu - więc te wszechobecne statywy i kable są prawdziwą zmorą.

    Temat i tak jest ciekawy i pewnie prędzej czy później zrobię taką próbę bo przecież oprócz takiego standardowego wykorzystania typu projekcja na tło można to wykorzystywać na różne inne bardziej kreatywne sposoby.

    Dzięki uprzejmości jednego użytkownika widziałem też fotki robione z projekcją w tle, nie specjalnie aranżowane ale reporterka z różnych imprez, jakiś zwykły projektor, dosyć jasna sala i nie jest źle. Zatem temat na pewno nie jest nierealny, choć z wielu powodów trudny do realizacji. Tło drukowane poza kosztami ma tę zaletę że wieszam, oświetlam i tyle.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •