Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Tła z rzutnika / projektora multimedialnego

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Tła z rzutnika / projektora multimedialnego

    A ja myślę że będzie OK i że będzie to najłatwiejszy sposób, choć niestety nie najtańszy. Da się to ogarnąć technicznie, samo tło będzie już poza GO, zatem bokeh ukryje ewentualne niedoskonałości druku. W PS już trochę się bawiłem w ten sposób, niezbyt mile to wspominam, sporo czasu zajmowała taka zabawa, moim zdaniem można tak robić przy kilku fotkach, ale jak się planuje już całą, większą sesję to można się zarąbać przy komputerze i to pomimo sporego doświadczenia w PS.

    Dodam tylko że mowa tu o tle o wym. ok. 100 x 100 cm, więc niedużym. Dzięki za rady : )
    Ostatnio edytowane przez Tomek De ; 26-05-2015 o 18:46

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 424

    Domyślnie Odp: Tła z rzutnika / projektora multimedialnego

    A moze zastosowac technike green screen. W przypadku wideo to jedno klikniecie w programie edycyjnym wiec moze i w foto tak sie da?

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Tła z rzutnika / projektora multimedialnego

    No ale programy do obróbki video mają taką automatyczną funkcję kluczowania obrazu, w PS o ile się nie mylę nie ma czegoś takiego, i tak całe kluczowanie musiałoby odbyć się na zasadzie wyodrębnienia tła, czy to różdżką czy poprzez zaznaczenie koloru nigdy nie jest to tak precyzyjne jak ręczne wyszparowanie. Weź też pod uwagę że video nikt nie ogląda w 100%. Gdybym np. robił to na odbitki na papier czy jakieś multimedialne rozdzielczości zrobiłbym tak jak radził kolega Behamot i zupełnie się nie przejmował drobnymi niedoróbkami gdyż i tak nikt by ich nie zauważył. Jednak u mnie problem polega na tym że to musi być perfekcyjnie zrobione w 20mpx w 100% powiększeniu na monitorze bo tak będzie oceniane.

    Z technicznego punktu widzenia tło drukowane to moim zdaniem banał. Zamawiam wydruk na papierze matowym z naklejeniem na płytę pcv i mam w zasadzie to samo co zwykłe tło papierowe i na dodatek jest to sztywne. Oświetlam to dużym softem i będzie miękko i równomiernie rozłożone światło. Nie będzie refleksów bo papier jest matowy. Mocuję to uniclampem do wieszaka na tła i gotowe. Problemem jest koszt wynikający oczywiście z naklejenia na pcv. nie jest to jakoś morderczo drogie (ok. 200 pln netto) jednak biorąc pod uwagę ze to tylko tło i najlepiej jakby było tego dużo (udajemy że zdjęcia są w różnej scenerii) to już zaczyna się to robić troszkę drogie. Dziś lub jutro będę miał pierwsze próbne tło, zobaczymy jak to wyjdzie ale jak mówię, nie obawiam się problemów technicznych a finansowych ; )

    W razie czego posiadam green screen którym bawiłem się przy video, jak będę miał chwilę to spróbuję, ale obawiam się ze to się nie sprawdzi. Np. zafarb - moze być duży przy kolorze zielonym w zdjęciach. To już chyba lepiej byłoby robić to tak jak robiłem kiedyś, tj. zdjęcia robiłem "isolated on white" potem w PS dokładałem tło, a tam gdzie były problemy (np. włosy modelki) dodawałem efekt glow. To wszystko sie sprawdzało ponieważ generalnie stylistyka zdjęć była taka ze tło było symboliczne, jakies prześwietlone kształty które symulowały nowoczesne wnętrza, szczerze mówiąc to nie były nawet zdjęcia ale rendery 3D, chodziło tylko o zarysy, takie chłodne biznesowe sytuacje.
    Ostatnio edytowane przez Tomek De ; 27-05-2015 o 08:59

  4. #14

    Domyślnie Odp: Tła z rzutnika / projektora multimedialnego

    dlaczego nie możesz wykorzystać zastanego światła i zmienić nieco parametry ?

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Tła z rzutnika / projektora multimedialnego

    Cytat Zamieszczone przez Tomek De Zobacz posta
    No ale programy do obróbki video mają taką automatyczną funkcję kluczowania obrazu, w PS o ile się nie mylę nie ma czegoś takiego, i tak całe kluczowanie musiałoby odbyć się na zasadzie wyodrębnienia tła, czy to różdżką czy poprzez zaznaczenie koloru nigdy nie jest to tak precyzyjne jak ręczne wyszparowanie. Weź też pod uwagę że video nikt nie ogląda w 100%. Gdybym np. robił to na odbitki na papier czy jakieś multimedialne rozdzielczości zrobiłbym tak jak radził kolega Behamot i zupełnie się nie przejmował drobnymi niedoróbkami gdyż i tak nikt by ich nie zauważył. Jednak u mnie problem polega na tym że to musi być perfekcyjnie zrobione w 20mpx w 100% powiększeniu na monitorze bo tak będzie oceniane.

    Z technicznego punktu widzenia tło drukowane to moim zdaniem banał. Zamawiam wydruk na papierze matowym z naklejeniem na płytę pcv i mam w zasadzie to samo co zwykłe tło papierowe i na dodatek jest to sztywne. Oświetlam to dużym softem i będzie miękko i równomiernie rozłożone światło. Nie będzie refleksów bo papier jest matowy. Mocuję to uniclampem do wieszaka na tła i gotowe. Problemem jest koszt wynikający oczywiście z naklejenia na pcv. nie jest to jakoś morderczo drogie (ok. 200 pln netto) jednak biorąc pod uwagę ze to tylko tło i najlepiej jakby było tego dużo (udajemy że zdjęcia są w różnej scenerii) to już zaczyna się to robić troszkę drogie. Dziś lub jutro będę miał pierwsze próbne tło, zobaczymy jak to wyjdzie ale jak mówię, nie obawiam się problemów technicznych a finansowych ; )

    W razie .

    jezeli masz wiecej zdjec na tym samym tle to chyba tak jest najprosciej.

    jesli tla mialyby sie zmieniac do kazdego zdjecia to oczywiscie pytanie o naklad pracy i koszty.

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Tła z rzutnika / projektora multimedialnego

    Cytat Zamieszczone przez bajker83 Zobacz posta
    dlaczego nie możesz wykorzystać zastanego światła i zmienić nieco parametry ?
    Raz że mam go w swoim studio trochę mało, dwa że nie mam nad nim kontroli.
    Światłem błyskowym kreuję sobie dowolne klimaty, mogę np. podkreślać fakturę przedmiotów, tworzyć dowolne efekty ... Jakoś tak po latach pracy w studio polubiłem światło błyskowe. Choć to zabrzmi może głupio ale mniej pewnie czuję się z aparatem na zewnątrz niż w swoich czterech ścianach Zwłaszcza że do rodzinnego pstrykania/kręcenia video od dłuższego czasu używam głównie kompakta.
    Ale kto wie, może warto spróbować, zwłaszcza że to będą zdjęcia bez ludzi, nic mi nie będzie uciekać, ruszać się, przeszkadzać ... a wiesz że z ciekawości zrobię taki teścik, oczywiście bez projektora bo go nie mam, ale tak dla samej ciekawości ile będę musiał wyciągnąć czas aby w moich warunkach naświetlić prawidłowo.

    Na razie równolegle szukam jeszcze jakiegoś spacer zooma (bo mam do pracy same stałki), a potrzebuję czegoś wygodnego do produkowania sobie tych teł. Na razie mielę temat C24-70f4 vs C24-105f4 bo to będzie chyba optymalny wybór. Ale to już inny temat.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Tła z rzutnika / projektora multimedialnego

    Takie teoryzowanie nie przyniesie żadnych wniosków. Wszystko zależy od mocy projektora i jego odległości od ekranu. Potężnym projektorem mógłbyś zaćmić swoje lampy. Słabszym z bliska też.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Tła z rzutnika / projektora multimedialnego

    Serio? Masz jakieś doświadczenia w tej materii?

    Usunąłem część tego posta poprzez jego edycję gdyż po krótkim i dosyć pobieżnym zapoznaniu się z tematem widzę że urządzenie które miałoby szansę sprostać takiemu zadaniu - przebić się z obrazem przez światło błyskowe - (o ile to w ogóle możliwe) jest z takiej półki cenowej że chyba taniej by wyszło kupić sobie ploter i samemu te tła drukować jeszcze porozmawiam jutro z fachowcami od projektorów ale już z samej lektury przez internet widzę że łatwo nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez Tomek De ; 27-05-2015 o 19:43

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Tła z rzutnika / projektora multimedialnego

    Były (są?) systemy błyskowe do przedniej projekcji, na pewno robił to Hensel - Vario Compact 3, może ten trop Ci pomoże?

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Tła z rzutnika / projektora multimedialnego

    Cytat Zamieszczone przez Tomek De Zobacz posta
    Serio? Masz jakieś doświadczenia w tej materii?

    .
    Nie, żadnych, ale to jest prosta fizyka fotograficzna.

    Wystarczy trochę pomyśleć. F/8 nie oznacza jakiegoś niesamowitego oświetlenia. A kto Ci każe naświetlać 1/250s? Im dłuższy czas tym większy udział projektora.

    Sa tanie projektory, które wygladaja blado już przy normalnym oświetleniu w pokoju, a sa takie, które oślepiaja z odległości ekranu ~3-4 m.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 27-05-2015 o 23:54
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •