Cytat Zamieszczone przez ecniv Zobacz posta
Czesć, wersję jaką posiadam to Canon EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS II. potrzebuje cos z szerokim kątem uniwersalnego. Pytanie czy tą sigme lub tautona 17-50 czy nie lepiej w ogole wziąć sobie stałkę Canon EF-S 24mm f/2.8 STM. Z którego będe najbradziej zadowolony ? Jak myślicie?
tamron i sigma optycznie sa porownywalne , jednak z lekkim wskazaniem na sigme - ale to moze tez byc kwestia konkretnego egzemplarza.

na pewno przejscie na jeden z tych obiektywow to ulatwienie w stosunku do tego , ktory masz.

najlepiej zobacz obydwa , jak juz pisano , sprawdz ktory lepiej ostrzy i wybierz, ten ktory bardziej odpowiada.
Raczej nie popelnisz bledu wybierajac jeden z tych obiektywow.

mialem T. w wersji bez stabilizacji i bylem b. zadowolony , ze stabilizacja moze byc tylko lepiej - na pewno nie jest to obiektyw na cale zycie , ale nie jest drogi.


cokolwiek wybierzesz , bedzie dobrze , obys tylko dokonal wyboru swiadomie porownujac prace autofocusa.
na ogol jest dobrze pod tym wzgledem , ale zdazaja sie wyjatki.