Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Witam!
Jakz zapewne widać jestem nowym użytkownikiem, chciałbym poradzić się w sprawie kupna puszki. Posiadam aktualnie Pentaxa k10D jednak leci na sprzedaż, zmeniając system zdecydowałem się na Canona jednak kompletnie nie wiem na która puszke wybieram między 40D a 50D(używki). K10 zrobilem jakies 35-40 tys. zdjęć, przeważnie fotografie z imprez, także portrety czasami natura troche makro. Od 2 lat interesuje się fotografią i z nia wiąże swoją przyszłość posiadam także zalązki studia foto(3 tła, 2 lamy z parasolkami). Z sprzedaży Pentaxa zyskam jakieś 1300zł +ew. oszczędności 300/400zł. Zbierac na 50D z kitem(średnio 2200PLN) czy 40D(1100)+50mm??
można za takie pieniądze wyrwać i nie musi być sztuka zalana mułem... znajomy poniżej tej kwoty kupił 40d w stanie bdb. jak się dobrze trafi to czemu nie. to, co proponuje poprzednik moim zdaniem będzie dobrym wyborem oprócz lampy... (już lepiej słabsze i starsze C brać)
fajtycznie te 1100 to licytacja jednak;] kurcze sam nie wiem czy te 15,5mpx az tak bedzie mi potrzebne. Jednak chce dobrze wybrac i nie żałować po kilku miesiącach, że nie wybrałem czegoś innego...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Zamieszczone przez Handelson
I na to wszystko starczy 1600-1700zł?
co do $$ to budżet może się zwiększyć, świeta idą;]
Ostatnio edytowany przez pavlov; 37280.
Powód: Automerged Doublepost
Z całą pewnością 40D i 50D godne polecenia. Na pewno pomyśl troszkę odwrotnie... Pokombinuj z Tamronem 17-50 do tego puszka... 30D, 40D i 50D. Zależy jaki ostatecznie będziesz miał budżet, ale 50mm 1.8 poprawi Ci samopoczucie
sam zmieniłem k10 > 40D i jestem bardzo z tej zmiany zadowolony. Myślę, że jak do tej pory miałeś kontakt z k10 to 40-stka będzie i tak sporą zmianą:-D
też uważam, że warto się rozglądać za 40D + Tamron 17-50/2.8. kita - fakt - kupisz za mniej, ale za jakiś czas, skoro planujesz studio i rozwój, to będzie za słabo. no i wspomniane 50/1.8. No ale powoli.
30D też będzie dobrą zmianą, ale 40D da się znaleźć w dobrej cenie mniej zjechaną.
50D+grip, kilka szkiełek i gratów typu "akcesoria foto"... suma ogniskowych obiektywów nie przedłuży męskości...
wielkość matrycy nie ogranicza wyobraźni...
sigpic
z tego co widac na allegro takiego tamrona mozna mieć za 900PLN gdybym znalazł taką 40 za 1100-1200 wyrobilbym się w 2tys, a za 2200 ledwo puszke 50 mozna znalezc, potem szukanie funduszy na tamrona... w zamian za to mialbym 40D+tamron i zbieranie na jakiegoś Metza i można już coś działać ciekawego
więc z tego co Mi napisaliście mam kierować sie ku Canonowi 40D. Byłbym bardzo wdzięczny gdzyby ktoś napotkał jakąś ciekawą oferte sprzedaży 40D o poinformowanie mnie. Z góry wielkie dzięki
pavlov - około miesiąca temu sprzedałem wszystko co miałem w Pentaxie i zakupiłem Canona 50D, świetna puszka. Jak masz mniejsze fundusze kup 40D i do tego 18-55 z ISem + 50 1.8. Na początek starczy, a wydasz około 1600zł. Czyli tyle ile posiadasz. Do tego 430EX za 500zł i w 2100 się mieścisz. Światło z tego co widzę nie jest Ci potrzebne, bo imprezy to lampa lub jasna stałka.
Tamron 17-50 - miałem w Pentaxie, ale nie kupiłbym go ponownie. Szkła systemowe Canona i USM - dopiero wtedy rozpoczyna się "zabawa".
Tamron nie jest wcale zła opcją. Miałem do czynienia z tym szkłem na serii xxD i było akceptowalnie a napewno lepiej niż z kitem czy Sigmą 17-70. Przeszukaj dział SPRZEDAŻ coś tam widziałem z 40d.
50D+grip, kilka szkiełek i gratów typu "akcesoria foto"... suma ogniskowych obiektywów nie przedłuży męskości...
wielkość matrycy nie ogranicza wyobraźni...
sigpic
Kolego Pavlov,wystarczy jak prześledzisz na forumowej giełdzie ogłoszenia z ostatnich kilku dni, jest tam dosc sporo ofert sprzedaży 40D za rozsadne kwoty.
cały czas śledze tam sprzedaże średnio co 2h wchodze na giełde i szukam czegoś ciekawego. Jeszcze mam takie pytanko o przebieg 40D, te oferty droższe maja mniejszy przebieg niz te tańsze to logiczne ale jak z żywotnością migawki w tej puszce?? mieliście jakieś awarie, usterki itp. z tym związane po jakimś tam przebiegu??
Komentarz